9. augusta 2017
Čítaní: 55
KN 32/2017 | Kultúra
Orchester SRo účinkuje v rakúskom kameňolome
Symfonický orchester Slovenského rozhlasu žne úspechy v zahraničí, stal sa súčasťou veľkolepej inscenácie svetoznámej opery G. Verdiho Rigoletto v rakúskom St. Margarethen.

V stredu 12. júla Symfonický orchester Slovenského rozhlasu  (SOSR) pod taktovkou dirigentky Anji Bihlmaierovej s veľkým úspechom absolvoval premiéru svetoznámej opery Giuseppe Verdiho Rigoletto v rakúskom kameňolome Steinbruch v St. Margarethen. Réžiu má na starosti skúsený parížsky režisér Philippe Arlaud.

SOSR absolvuje v rámci letného festivalu Oper im Steinbruch  19 predstavení. Kapacita amfiteátra je 4 700 divákov a skvelou správou je, že o predstavenia je obrovský záujem - väčšina z nich je vypredaná. Vďaka tomu inscenáciu tejto známej opery zhliadne takmer 89 000 divákov.

Vrcholom operného predstavenia sú speváci z rôznych kútov sveta, v inscenácii sa predstavia interpreti zo Španielska, z Bieloruska, Rumunska či Južnej Kórey. Od svojej premiéry zaznamenalo predstavenie množstvo ohlasov nielen od divákov, ale aj prestížnych médií – pozitívne recenzie inscenácie uverejnili denníky ako Der Standard, Wiener Zeitung či Die Presse.

„Rigoletto im Steinbruch“ je veľkolepou produkciou s pôsobivou, aktívnou scénou a projekciou,

z ktorej diváci nedokážu spustiť pohľad; predstavenie sa vyznačuje nielen hudobnou kvalitou, ale aj vizuálne zaujímavou a príťažlivou scénografiou. Atraktivitu inscenácie zvyšuje netradičné prostredie, keďže kameňolom St. Margarethen je v súčasnosti jednou z najkrajších a najveľkolepejších prírodných arén v Európe. Jeho zaujímavosťou je fakt, že tunajší pieskovec bol použitý na stavbu a renováciu viedenského Dómu svätého Štefana.

Juraj Kadáš, snímka: Armin Bardel
Páčilo sa :
0