15. marca 2017
Čítaní: 72
KN 11/2017 | Mladým
Hokej miloval už od malička
Známy hokejový útočník DÁVID SKOKAN (28) je rodák z Popradu a pred tromi rokmi mal tú česť zahrať si na majstrovstvách sveta v Minsku. aj v súčasnosti je v širšom reprezentačnom výbere

Aká bola vaša cesta do sveta hokeja?      
S odstupom času musím uznať, že to bola náročná cesta. Veľa času som strávil bez rodiny a na cestách. Vybral som si ju však sám, a preto ju chcem dotiahnuť do konca.

 

Pamätáte sa ešte na svoju prvú hokejku a prvé korčule?
Bolo to veľmi dávno. Myslím si, že bola z dreva, čo je v dnešnej dobe raritou. Prvé korčule boli tie klasické: detské dvojnožové na topánku.      

 

Kedy ste si uvedomili, že hokej je pre vás to „pravé orechové“?
Tým, že som vyrastal v hokejovej rodine, bolo to akési samozrejmé. Od malička som si ani nepripúšťal, že by som robil nejaký iný šport.     

 

V roku 2014 ste mali tú česť pr­výkrát si zahrať na svetovom šam­pionáte. Ako si na túto udalosť spomínate? 
Bolo to neskutočné. Je to neopísa­teľný pocit a zároveň splnený sen. Hrať proti najlepším hráčom sveta je zážitkom, ktorý mi nik nevezme, a neviem ho ani opísať slovami. Každý deň, každý zápas na majstrovstvách sveta bol pre mňa jedným veľkým zážitkom.

 

Hokej je tímová hra. Je podľa vás dôležité, aby medzi hráčmi boli aj priateľské vzťahy?
Samozrejme. Hokejový tím musí tvoriť dobrý kolektív mimo ľadu aj na ľade.      

 

V akom hokejovom klube ste začínali a kde hráte teraz? Máte nejaké „hokejové“ sny?
Začínal som v Poprade a momentálne hrám Českú extraligu za Pirátov Chomutov. Neviem si predstaviť, že by som robil niečo iné. Čo sa týka snov, mám ich veľa. Či sa všetky spl­nia, ukáže čas.

 

Predstavíte nám v krátkosti svoju rodinku?
Manželka je mojou veľkou fanúšičkou, a preto sa vo všetkom prispôsobila môjmu povolaniu. Zato jej patrí veľká vďaka. Moju prácu berie ako niečo, čo nás živí, preto je ochotná vždy sa prispôsobiť. Spolu máme dve krásne dievčatká: Agnes má štyri roky a Adel jeden rok. Som rád, keď mám nejaký voľný čas, pretože ho väčšinou trávime spolu.      

 

Aké miesto vo vašom živote zastáva Boh?
Som veriaci a Boh je pre mňa súčasťou môjho života. Chodievam pravidelne do kostola a snažím sa aj na spoveď. Pred zápasmi sa síce nemodlievam, ale vždy s deťmi pred spaním a, samozrejme, aj sám.

 

Budeme vás môcť vidieť na šampionáte 2017?
To záleží na viacerých faktoroch, ako sú zdravie, forma, aj trocha šťastia. Každý hokejista však rád reprezentuje Slovensko a ja nie som výnimkou.

 

 

 

Vizitka

Dávid Skokan

Pozícia: Útočník
Mládežnícky tím: HK Poprad
Draft NHL: Zo 193. miesta si ho v roku 2007 vybral tím New York Rangers
Súčasný tím: Piráti Chomutov
Reprezentácia: 26 zápasov,
2 góly
 

Lenka Horáková
Snímka: PROFIMEDIA.SK
Páčilo sa :
0