7. júla 2017
Čítaní: 88
KN 27/2017 | Zo sveta
Kardinál George Pell ide do Austrálie očistiť svoje meno

Austrálska polícia obvinila kardinála Georgea Pella, prefekta vatikánskeho Ekonomického sekretariátu a jedného z najvyššie postavených predstaviteľov Svätej stolice, zo sexuálnych deliktov v minulosti.

Kardinál Pell trvá na svojej nevine a 29. júna novinárom povedal: „So súhlasom Svätého Otca si beriem voľno zo svojej pozície prefekta Ekonomického sekretariátu, aby som očistil svoje meno.“ Kardinál dodal: „Už sa teším na súd. Som nevinný, všetky obvinenia sú falošné. Celá idea sexuálneho zneužívania je mi odporná.“

Kardinál George Pell s obvineniami bojuje už vyše dvoch rokov. Ako povedal, pravidelne o vývine situácie informoval pápeža Františka. Vatikánsky hovorca Greg Burke potvrdil, že Svätý Otec dovolil kardinálovi, aby sa uvoľnil zo svojich povinností a mohol sa ísť brániť do Austrálie. „Keď sa kardinál George Pell dozvedel o obvineniach, konal s plným ohľadom na civilné právo a rozhodol sa odísť do vlasti, aby im čelil. Je si vedomý toho, že jeho osobná prítomnosť na súde je dôležitá, aby sa proces uskutočnil spravodlivo a pomohol odhaliť pravdu,“ dodal. 

-MP-, SNÍMKA: PROFIMEDIA
Páčilo sa :
0