6. septembra 2017
Čítaní: 54
KN 36/2017 | Z domova
Za život bojovali na bicykloch
V sobotu 2. septembra v Prahe vyvrcholila dvadsiata Cyklopúť za život, ktorá prebiehala od 13. augusta na Slovensku a v Česku. Jej účastníci prechádzali mestami, kde sa konajú potraty modlili sa a poukazovali svojím postojom na dôležitosť ochrany ľudského života už od počatia.

 Akcii predchádzali týždne príprav. Cyklisti sa 13. augusta zišli na svätej omši v seminárnom Kostole sv. Antona Paduánskeho v Košiciach, pri ktorej dostali požehnanie na cestu. Potom sa presunuli k budove Ústavného súdu, kde sa modlili za „múdrosť pre sudcov a verejných činiteľov“. Pokračovali do Prešova, Spišskej Novej Vsi, Levoče, Kežmarku a do Vysokých Tatier.

Zo Žiliny a z Považskej Bystrice pokračovala cyklopúť do Púchova – prvýkrát v 20-ročnej histórii podujatia. Podľa organizátorov v tomto meste nie je nemocnica, ale sídli tu súkromné zariadenie, ktoré na základe informácií svojej webovej stránky ponúka aj potraty.

Účastníci podujatia sa ďalej modlili v Trenčíne, na Myjave, v Piešťanoch a v Trnave pred poliklinikou Družba, kde sa podľa organizátorov tiež nachádza potratové zariadenie. Pokračovali do Šale, Galanty a Bratislavy. „V Bratislave sme sa stretli so silnou mladou skupinou dobrovoľníkov akcie 9 mesiacov za život. Spolu sme prešli z Námestia SNP k sanatóriu na Partizánskej ulici, kde sme zakončili náš modlitbový apel,“ informovali účastníci púte.

Po Šaštíne a Skalici sa v Hodoníne začala česká etapa cyklopúte, ku ktorej sa pripojili aj dobrovoľníci z radov našich západných susedov. Dvadsiata Cyklopúť za život vyvrcholila 2. septembra v českej metropole Praha.

-MB-
Páčilo sa :
0