14. novembra 2017
Čítaní: 36
KN 46/2017 | Z domova
Na Bibliotéke nás prezentovali čerství Snúbenci
Tradičný veľtrh kníh opäť dokázal, že knihy nie sú zastaralým médiom. Bibliotéku 2017 navštívilo od 9. – 12. novembra 44 125 návštevníkov, počas 25 rokov ide tak o druhý najúspešnejší ročník. Medzi exkluzívnymi novinkami bola aj ocenená Biblia Spolku sv. Vojtecha a unikátna Sixtínska kaplnka od Ikaru.

 „Asi najväčšia novinka, ktorú sme si šetrili na Bibliotéku, sú Snúbenci od Alessandra Manzoniho. Je to jeden z najväčších románov talianskej literatúry. Príbeh lásky je určený širokému záberu čitateľov, hoci spisovateľ bol silne ovplyvnený kresťanskými hodnotami. Obálku ilustrovala mladá grafička a ilustrátorka Barbora Demovičová,“ prezradil Ivan Šulík, riaditeľ Spolku sv. Vojtecha.

„Naše vydavateľstvo reflektovalo na fenomén komiksu a na vianočný trh ponúkame aj Komiksovú Bibliu, kde je príbehovo zachytené celé Písmo. Rád by som ešte upozornil na Archu, slovenskú pôvodnú knihu Dany Podrackej, ktorá prerozprávala príbehy z BiblieApogrifov príťažlivým jazykom pre dospievajúceho človeka. Modernú grafiku a dizajn knihy robil renomovaný Paľo Bálik,“ doplnil Ivan Šulík trojicu horúcich noviniek. 

Návštevníci v stánku Spolku sv. Vojtecha najviac siahali po knihách Druhý dych, Neobyčajné príbehy Matky Terezy či edícii Retro. Spolok ostal verný širokej ponuke kalendárov, ktorú obohatil o Rodinný kalendár. Neustále úspešné sú aj modlitebné spevníky, ktorých sa ročne predá okolo 30 000.   

-AP-
Páčilo sa :
0