Košický arcibiskup Bernard Bober prijal pozvanie predsedať podvečernej svätej omši v košickej katedrále na Popolcovú stredu, ktorou sme vstúpili do 40-dňového Pôstneho obdobia.
Rožňavský biskup Stanislav Stolárik začal Pôstne obdobie 22. februára slávením svätej omše, pri ktorej spolu s kňazmi udelil popolec veriacim v Katedrále Nanebovzatia Panny Márie v Rožňave.
Pri príležitosti začiatku Pôstneho obdobia banskobystrický biskup Marián Chovanec slávil 22. februára liturgiu Popolcovej stredy v Katedrále sv. Františka Xaverského v Banskej Bystrici.