Monika Šimoničová 22.09.2023

Každá zdravá bunka dáva život

„Nie je dobre byť človeku samému“ (Gn 2, 18). Sme pozvaní žiť vo vzťahoch. Základný vzťah, spoločenstvo muža a ženy, sa rozrastá o deti. No aj naoko nedokonalé či neúplné rodiny môžu byť kolískou viery.
Každá zdravá bunka dáva život
Marián Špacai 22.09.2023

Byť svätý je aj byť blázon pre Krista

Blahorečenie rodiny Ulmovcov, ktorá počas druhej svetovej vojny ukrývala Židov a zaplatila za to životom všetkých svojich členov, je povzbudením aj pre Slovákov. Niektorým z tých, ktorí sa na slávnosti v poľskej Markowej zúčastnili, sme položili tri otázky: 1. Prečo ste sa rozhodli vycestovať na blahorečenie do Poľska? 2. Aké dojmy vo vás vyvolala táto slávnosť? 3. Aký odkaz vo vašom vnútri zanecháva mučenícke svedectvo rodiny Ulmovcov?
Byť svätý je aj byť blázon pre Krista
Miroslava Gromanová Monika Takáčová 15.09.2023

Spoločné dobro ako investícia do budúcnosti

Už po minulých voľbách sme očakávali zmeny v oblastiach, ktoré najviac ovplyvňujú kvalitu nášho života. Môžu tieto zmeny priniesť predčasné parlamentné voľby? Ak áno, čo by sme si mali v programe politických strán či jednotlivých kandidátov všímať?
Spoločné dobro ako investícia do budúcnosti
Anna Stankayová 15.09.2023

Pozerajme aj na život politika

Chýba len pár týždňov do volieb, no mnoho ľudí stále nevie koho voliť. Podľa čoho sa rozhodujete pri odovzdávaní svojho hlasu? Spýtali sme sa viacerých osobností.
Pozerajme aj na život politika
Anna Stankayová 12.09.2023

Nenechajme iných rozhodovať za nás

Niektorí v tom majú jasno, iní sú z politickej situácie znechutení a voliť nechcú, ďalší sa nevedia rozhodnúť. Politológ však upozorňuje, že ak nepôjdeme voliť, iní rozhodnú aj za nás.
Nenechajme iných rozhodovať za nás