Peter Slovák 06.12.2021

Chcieť, čo je potrebné

Ženevský biskup sv. František Saleský (1567 – 1622) istej žene v liste napísal: „Ľudia sa toľko nauvažujú o sebe, o svojich záležitostiach a o ich zmysle, že bývajú takí popletení, že ani vlastne nevedia, čo by vlastne mali chcieť.“
Chcieť, čo je potrebné
Anna Stankayová 01.12.2021

Svätý Jozef je v umení mužom mnohých tvárí

„Postava svätého Jozefa v hierarchii Svätej rodiny je najviac v úzadí, či už ide o biblickú teológiu, spiritualitu alebo akúkoľvek teologickú disciplínu a, samozrejme, kresťanské umenie,“ hovorí kňaz Ján Majerník. Ku koncu Roka sv. Jozefa sme sa s ním preto pozreli na niektoré diela zobrazujúce Ježišovho pestúna.
Svätý Jozef je v umení mužom mnohých tvárí
Peter Slovák 01.12.2021

Bol pre mňa veľkým darom

Akokoľvek by sa človek usiloval, je veľmi ťažké porozumieť životnej situácii, ktorá obráti jeho život naruby. Najčastejšie v prípade choroby či smrti blízkej osoby. Ako tieto okolnosti pri náhlej strate manžela prežívala MONIKA JEDLIČKOVÁ (36), priblížime čitateľom Katolíckych novín v podobe jej autentickej výpovede.
Bol pre mňa veľkým darom
Peter Slovák 01.12.2021

Nádejou je, že existuje východisko

Lívia Johanová (36), psychologička pôsobiaca v Rodinnom centre mamy Margity v Bratislave-Trnávke, sa venuje konzultačnej činnosti v oblasti manželských a rodinných problémov. Priblížila nám, ako sa pozerať na život človeka po traumatizujúcej udalosti.

Nádejou je, že existuje východisko
Peter Slovák 29.11.2021

Božia prozreteľnosť nás nabáda k súdržnosti

Keď človek premýšľa o svojej minulosti, neraz si uvedomí, že jeho zámery a plány sa často obrátili naruby. Do našich životov zasiahli rôzne udalosti, s ktorými sme vôbec nerátali. A hoci na prvý pohľad sa nám zdali ako nie príliš vhodné a atraktívne pre náš život, budúcnosť ukázala, že „nebeský koordinátor“ nás riadi vždy správne.

 

Božia prozreteľnosť nás nabáda k súdržnosti