Peter Slovák 23.11.2020

Vráťme sa k úcte

Dá sa vôbec úctivosti naučiť? A načo je to vôbec dobré? Otázky, ktoré si začíname klásť čoraz častejšie. Hoci prejaviť zdvorilosť podľa určitých spoločenských pravidiel nie je ešte stratená veličina, zachovať si v bežnej interakcii úctu, uznanie vážnosti, autority či dôstojnosti vníma človek ako záťaž, niekedy i zbytočnosť a to signalizuje vážnejší problém.  
Vráťme sa k úcte
Anna Stankayová 18.11.2020

Pôst učí človeka pokore

Od 30. októbra do 18. decembra vyhlásili slovenskí biskupi počas piatkov pôst za odvrátenie pandémie. Podobá sa tomu veľkopiatkovému. Liturgista a správca farnosti Nitra-Horné mesto Anton Ďatelinka o ňom hovorí ako o zbrani, ktorú nám Boh ponúka ako prostriedok, ktorým sa môžeme znova zamerať na to, čo je najpodstatnejšie.
Pôst učí človeka pokore
Peter Slovák 16.11.2020

Naučme sa tešiť

Naučme sa tešiť z každej chvíľky nášho života, nielen ho prečkať, pretože život sa nám presýpa medzi prstami. Boh nám prináša do života momenty, v ktorých treba ukázať, ako mu veríme. Je to zápas v nás, keď radosťou akcentuje dôvera v jeho starostlivosť o nás. 
Naučme sa tešiť
Ján Lauko 13.11.2020

Viera a veda sú vo veľmi úzkom vzťahu

Pre kresťana by viera a veda nemali byť nikdy úplne oddelené, vždy totiž napredujú spoločne. Na vzťah vedy a viery sme sa preto pýtali našich veriacich vedcov.
Viera a veda sú vo veľmi úzkom vzťahu
Katolícke noviny 10.11.2020

Spomíname na biskupa Štefana Sečku

V stredu 28. októbra odišiel do domu Otca vo veku 67 rokov spišský biskup Štefan Sečka. Pochovali ho 3. novembra v Spišskej Kapitule. Na čele diecézy bol od roku 2011. Jeho blízki spolupracovníci sa s nami podelili o vzácne čriepky zo života zosnulého biskupa.
Spomíname na biskupa Štefana Sečku