Peter Slovák 22.10.2020

Choroba, ktorej kríž si niesol aj Ján Pavol II.

Keď pohyb bolí, stráca sa pružnosť motoriky a človek má pocit, že krok vpred je neistá cesta do neznáma, nie je čas na sebaľútosť. O zvláštnostiach Parkinsonovej choroby, liečbe, ako aj o impulzoch nádeje sme sa rozprávali s prednostom Neurologickej kliniky Lekárskej fakulty UK a Univerzitnej nemocnice v Bratislave Petrom Valkovičom (44).
Choroba, ktorej kríž si niesol aj Ján Pavol II.
Anna Stankayová 21.10.2020

Prežívame bohoslužby cez médiá (1)

Na svätých omšiach môže byť v týchto časoch maximálne šesť ľudí vrátane celebranta. A hoci sa pre väčšinu veriacich kostoly počas svätých omší zavreli, každý z nás si môže otvoriť vlastný chrám vo svojom srdci a na bohoslužbe sa zúčastniť prostredníctvom prenosov z médií. O online slávení sme sa porozprávali s odborníkom na liturgiku Štefanom Fábrym.
Prežívame bohoslužby cez médiá (1)
Anna Stankayová 20.10.2020

Poznajú ho najmä pastieri a roľníci

Určite ste už nejednu jeho sochu zazreli na vidieku neďaleko polí či pasienkov. Svätý Vendelín, ktorého si pripomíname 20. októbra, sa zobrazuje s pastierskou taškou a palicou. A hoci sa narodil do kráľovskej rodiny, viac mu učaroval sedliacky život.
Poznajú ho najmä pastieri a roľníci
Ján Lauko 20.10.2020

Srdcom stál pri Bohu, ale nohami pevne na zemi

Už je to päť rokov, čo do domu Pánovho odišiel kardinál Ján Chryzostom Korec. Jednu z najväčších postáv moderných dejín Slovenska i Cirkvi si pripomíname prostredníctvom spomienok riaditeľa Spolku svätého Vojtecha Ivana Šulíka, ktorý bol kardinálovým susedom po odchode do dôchodku, a Jozefa Sedláka, ktorý fotografiou dokumentoval posledných 25 rokov života Jána Chryzostoma Korca.

Srdcom stál pri Bohu, ale nohami pevne na zemi
Peter Slovák 19.10.2020

Keď máme pocit, že sme tuctoví

Aktuálna otázka znie: Prečo vyhľadávame strach, keď naokolo je dosť situácií, ktoré ho vyvolávajú? Jedna z odpovedí je, že máme pocit, že sme celkom obyčajní a máme na to nárok. Skúsme si však vybrať inú cestu. 

Keď máme pocit, že sme tuctoví