Ján Lauko 04.09.2020

Do školy, to je nám po vôli

Keď sa 16. marca pre epidémiu koronavírusu zavreli všetky školy na Slovensku, mnohí žiaci a študenti asi netušili, že sa im začali najdlhšie „letné“ prázdniny. Do lavíc sa väčšina z nich vracia až po takmer šiestich mesiacoch, na niektoré návyky tak už študenti možno pozabudli. Prinášame preto niekoľko rád, ako v škole po koronaprázdninách fungovať.
Do školy, to je nám po vôli
Ján Lauko 03.09.2020

Keď k nám prvýkrát prišiel pápež

Keď 22. apríla 1990 prišiel na vajnorské letisko Ján Pavol II., pre mnohých to bola jedinečná príležitosť stretnúť sa s hlavou Katolíckej cirkvi. Veď pápež nechodí na Slovensko každý deň. Na naše potešenie sa Ján Pavol II. vrátil na Slovensko ešte dvakrát. No nebol prvým Petrovým nástupcom, ktorý prišiel na naše územie. Pred takmer 1000 rokmi ho predišiel iný pontifex, ktorý sa zaradil medzi najvýznamnejších pápežov histórie.

Keď k nám prvýkrát prišiel pápež
Anna Stankayová 01.09.2020

Ochráni pred búrkou, pomôže pri spovedi

Prvý september patrí v liturgickom kalendári ďalšiemu zo skupinky pomocníkov pri chorobách – sv. Egídiovi. Tomuto mníchovi, pustovníkovi a opátovi je zasvätený aj popradský či bardejovský chrám.  
Ochráni pred búrkou, pomôže pri spovedi
Peter Slovák 31.08.2020

Byť lakomý sa nevypláca

Jedným z veľkých omylov človeka je myslieť si, že nie je lakomý, keď dáva zo svojho nadbytku. Štedrosť v pravom zmysle slova znamená dať z toho, čoho mám málo. Ukrojiť si z dobier, ktoré by som mohol zaslúžene užívať sám. 

Byť lakomý sa nevypláca
Anna Stankayová 25.08.2020

Pomôže pri nákaze

Narodil sa koncom 13. storočia na juhu Francúzska a po stáročia bol obľúbeným ochrancom pred morom a infekčnými chorobami. Zabudnutý svätec je však dnes opäť v kurze. Viete kto bol sv. Rochus?
Pomôže pri nákaze