Karol Dubovan 02.12.2021

Inšpirovali sa slovami encykliky

Upratať okolie rieky – bola výzva farára farnosti svätých Kozmu a Damiána v Trenčianskych Biskupiciach Jaroslava Mujgoša. Mládežnícka farská ekologická skupinka v sobotu 13. novembra vyzbierala odpad na vybranom úseku ľavého brehu rieky Váh. Okrem toho, že prispela ku skrášleniu prírodného prostredia, usilovala sa uviesť slová encykliky Laudato si’ a myšlienky synodality do praxe práve vo svojom okolí.
Inšpirovali sa slovami encykliky
František Bašo 02.12.2021

Nedá sa zabudnúť na kňaza Ladislava Vrábela

Do večnosti nás 10. novembra pridišiel kňaz Spišskej diecézy Ladislav Vrábel. Narodil sa 28. júla 1947 v Ladcoch a kňazskú vysviacku prijal v roku 1970. Z vďačnosti nielen za duchovné vedenie počas študentských rokov by som rád priblížil túto vzácnu osobnosť.
Nedá sa zabudnúť na kňaza Ladislava Vrábela
Pavol Prokopovič 02.12.2021

V modlitbe sa spojili pri kendickom kríži

Každoročne sa pri kendickom kríži stretávajú zanietení turisti z Prešova i okolitých obcí a z úcty tam kladú čečinový veniec. Pri tejto príležitosti spomínajú na svojich turistických priateľov, ale aj rodinných príslušníkov, s ktorými chodili po horách a ktorí ich predišli do večnosti.
V modlitbe sa spojili pri kendickom kríži
Aneta Fľaková 25.11.2021

Predostreli vzor svätého Václava

Každoročne si na Základnej škole na Palešovom námestí v Spišskom Podhradí pripomínajú Európsky deň jazykov. Tento školský rok sa v školskom klube deti rozprávali o českom jazyku.
Predostreli vzor svätého Václava
Anna Galasová 25.11.2021

Boh má otvorenú náruč

Napriek tomu, že zima už klope na dvere, tohtoročná jeseň nás znovu prekvapila krásou – pestrosťou a sýtosťou farieb. Pri tomto pohľade žasnem nad dobrotou a láskou Boha voči nám. Nielen počas vľúdnych dní priečelie a vstup do Kostola sv. Anny vo Vavrečke vyvolávajú vo mne pocit pozvania Otca, ktorý s otvorenou náručou víta svoje deti. Ani ja neodmietam. Som v jeho rukách.
Boh má otvorenú náruč