Daniela Petrášová 09.06.2021

Ugandskí mučeníci pohýnajú srdcia i nohy

Hoci tento rok sme 3. júna slávili Božie telo, bežne si v tento deň pripomíname svätých ugandských mučeníkov. Na začiatku dejín kresťanstva v Ugande stoja odvážni muži, ktorí v rokoch 1885 až 1887 položili za vieru svoj život. Úcta k týmto mužom viery, medzi ktorými je 22 katolíkov a 23 anglikánov, je v Ugande veľmi živá.
Ugandskí mučeníci pohýnajú srdcia i nohy
Samuel Prílepok 02.06.2021

Mama s dcérou cez Mary’s Meals menia život detí

Za dva roky pomohli Slováci prostredníctvom charitatívneho diela Mary’s Meals (v preklade Máriine jedlá) zabezpečiť neuveriteľných 5,5 milióna porcií jedla v škole deťom žijúcim v extrémnej chudobe vo svete. S tým je spojený príbeh Márie Algayerovej a jej dcéry Barborky, ktorý ukazuje, ako sa malými skutkami lásky dá pomôcť meniť osudy detí.
Mama s dcérou cez Mary’s Meals menia život detí
Andrea Eliášová 26.05.2021

Prosia o záchranu nemocnice v Kamerune

Pred tromi rokmi oslávili milosrdní bratia v africkom Kamerune päťdesiat rokov činnosti rehole v tejto časti sveta. Dnes naliehavo prosia o pomoc a milodary, aby mohli udržať činnosť rehoľnej nemocnice v Batibe.
Prosia o záchranu nemocnice v Kamerune
Jozef Noga, CM 12.05.2021

Misionár sa musí vzdať pohodlia

Keďže moje päťročné pôsobenie vo farnosti Sangreyala v Hondurase sa začiatkom roka skončilo, dovoľte mi podeliť sa o niekoľko osobných zážitkov či skúseností z tejto misie, na ktorú si s veľkou láskou i vďačnosťou voči Pánu Bohu rád spomínam.
Misionár sa musí vzdať pohodlia
Lenka Horáková 05.05.2021

V misiách som doma

Kňaz Peter Fidermak (73) pôsobil 24 rokov na misiách v Rusku. Po polročnej prestávke sa tam opäť vrátil, pretože ako hovorí, v misiách je doma. Za tie roky prešiel celé Rusko a aktuálne žije v Kaliningrade vo Farnosti sv. Adalberta (sv. Vojtecha).
V misiách som doma