Gabriela Valábková 14.04.2024

Keď zo zrniek vyrastie sieť

Určite poznáte podobenstvo o horčičnom zrnku, o najmenšom zo všetkých zrniek, ktoré „keď sa zaseje, vzíde, prerastie všetky byliny a vyháňa veľké konáre“ (Mk 4, 32). V Misijnom diele detí, ktoré je súčasťou Pápežských misijných diel, však zo zrniek vyrástla sieť.
Keď zo zrniek vyrastie sieť
Martina Grochálová 07.04.2024

Biznis vymenil za misie

Prácu biznismena vymenil za prácu pre misie s presvedčením, že je na správnom mieste. Generálny tajomník Pápežských misijných diel vo Francúzsku Georges Delrieu (60) ponúka podnetné pohľady na poslanie kresťanov v dnešnom svete.
Biznis vymenil za misie
Dorota Luteránová 24.03.2024

Kedykoľvek sa môžu ocitnúť pod paľbou

V pásme Gazy zahynulo od októbra už najmenej tridsať kresťanov z pôvodne asi tisícčlennej komunity. Ich situácia sa stále zhoršuje. Aj kresťania na Západnom brehu a v Jeruzaleme sa nachádzajú v zúfalom postavení. Nadácia ACN – Pomoc trpiacej Cirkvi ostáva v úzkom kontakte s miestnou cirkvou.
Kedykoľvek sa môžu ocitnúť pod paľbou
Pavol Kall 17.03.2024

Misionár v Japonsku rozsieva kamkoľvek

V krajine vychádzajúceho slnka žije len približne pol percenta katolíkov. „Táto situácia nás môže naučiť, že cieľom nie sú plné kostoly za každú cenu, ale hŕstka ľudí, ktorí svedomito žijú svoju vieru ako kvas v spoločnosti,“ hovorí slovenský misionár Jakub Rajčáni, SVD (40).
Misionár v Japonsku rozsieva kamkoľvek
Zuzana Hallová 10.03.2024

Nedopovedaný príbeh spod akácie

Pred piatimi rokmi – 10. marca 2019 v doobedňajších hodinách – obletela svet informácia o páde lietadla smerujúceho z etiópskej Addis Abeby do kenského Nairobi. Na palube boli aj štyria Slováci.
Nedopovedaný príbeh spod akácie