Catarina Tush SAC 23.10.2019

O ochranu pred hurikánom prosia Pannu Máriu

Belize, bývalá anglická kolónia známa ako Britský Honduras, je druhá najmenšia krajina na východnom pobreží Strednej Ameriky pri Karibskom mori. Na severe hraničí s Mexikom a na juhu a západe s Guatemalou. Je to najmenej osídlená krajina, ktorá má iba 350-tisíc obyvateľov.
O ochranu pred hurikánom prosia Pannu Máriu
Lenka Horáková 16.10.2019

Aj ty môžeš byť misionárom

Misie na Ukrajine spájajú mladých ľudí, ktorí sú ochotní vyjsť zo svojho pohodlia a urobiť niečo pre druhých, tak ako nás na to vyzýva pápež František prostredníctvom Mimoriadneho misijného mesiaca október 2019. Tento rok vycestovalo 34 mladých zo Slovenska do ukrajinských obcí s jediným cieľom – rozdávať deťom radosť.
Aj ty môžeš byť misionárom
Oľga Gavendová 25.09.2019

Na Anjel Pána sa v obchodoch všetko zastaví

V lete zavítal na Slovensko na svoju prvú dovolenku misionár PETER FILLO SVD (35). Pôsobí v meste Cebu v južnej časti Filipín na najstaršej vysokej škole v Ázii
Na Anjel Pána sa v obchodoch všetko zastaví
18.09.2019

V amazonskom pralese začínal s pokorou

Rímskokatolícky kňaz JÁN PIATAK (40) zo Spišskej Novej Vsi pôsobí štyri roky ako misionár v Bolívii. Túžbu ísť na misie pocítil už v roku 1999, postupne rástla a dozrievala. Najprv sa stal diecéznym kňazom a venoval sa pastorácii Rómov. Boh ho časom pozval ísť ďalej – za hranice Európy.
V amazonskom pralese začínal s pokorou
Milan Grossman CM 11.09.2019

Ďakujeme za deľbu vášho srdca

Celoslovenská zbierka Boj proti hladu vznikla pred trinástimi rokmi na podnet misionárky Anny Ciganpalovej DKL a jej výťažok smeroval na Haiti. Dnes sa do organizovania zbierky zapája celá vincentská rodina, ktorá podáva pomocnú ruku ľuďom na Haiti, v Hondurase, Albánsku, Rusku, na Ukrajine i Slovensku. 
Ďakujeme za deľbu vášho srdca