Peter Slovák 17.09.2021

Bolívia s Argentínou sú si v mnohom podobné

Páter Ondrej Pešta, SVD (46), pôsobí ako misionár v Bolívii – v kraji Santa Cruz, diecéze San Ignacio de Velasco. Je zodpovedný za biblický apoštolát v rámci provincie verbistov v Bolívii aj v samotnej diecéze. Zároveň je výpomocný duchovný vo farnosti Santa Rosa.

Bolívia s Argentínou sú si v mnohom podobné
Martina Grochálová 08.09.2021

Pápežov misijný príbeh sa začal pri krste

Blízky vzťah pápeža Františka k misiám a misionárom sa odráža nielen v jeho textoch, ale aj v celkovom postoji k ohlasovaniu evanjelia, vo vzťahu k chudobným či témam súvisiacim s integrálnym rozvojom človeka. V mladosti túžil byť misionárom, no jeho misijné poslanie malo po celý život osobitný charakter.
Pápežov misijný príbeh sa začal pri krste
Lenka Balková 01.09.2021

Bohoslovci v Afrike sa modlia za Slovensko

Pápežské misijné diela na Slovensku v týchto dňoch intenzívne komunikujú s kňazskými seminármi v afrických krajinách Benin, Pobrežie Slonoviny, Burkina Faso, Čad, Togo, Kongo, Demokratická republika Kongo a Kamerun, ktoré podporujú v rámci programu Adopcia seminaristov. Celkovo si slovenskí veriaci na diaľku adoptovali 920 bohoslovcov. Viac o projekte hovorí jeho koordinátorka Lucia Balogová.
Bohoslovci v Afrike sa modlia za Slovensko
Martina Grochálová 25.08.2021

Tigraj naďalej túži po pokoji a zmierení

Konferencia biskupov Etiópie obrátila na svojom júlovom zasadaní osobitnú pozornosť na región Tigraj, kde v novembri minulého roka vypukla občianska vojna. Biskupi vo vyhlásení vyjadrili solidaritu s regiónom i jeho obyvateľmi. „Naše srdcia zarmucuje, keď počujeme o vojne, zatiaľ čo by sme chceli počuť o mieri a zmierení,“ napísali etiópski biskupi.
Tigraj naďalej túži po pokoji a zmierení
Pavol Kall 18.08.2021

Učí sa prijímať slabosti a byť milosrdná

Dcéry kresťanskej lásky sv. Vincenta de Paul rozvíjajú svoje všestranné poslanie už vyše dvadsať rokov aj v Rusku. Takmer od začiatku tam pôsobí sestra Antónia Lednická (46), ktorá pochádza z Rajca. Život v Rusku nie je ľahký, no i s prispením sestier vincentiek sa dá naň pozerať ako na ustavičnú príležitosť stretnúť Boha v každom človeku.
Učí sa prijímať slabosti a byť milosrdná