Daniel Lysý 11.06.2021

Mladí opäť zbierali odpad

V dňoch, keď vrcholil Rok Laudato si’, skončila sa trojtýždňová iniciatíva Komisie pre mládež v Spišskej diecéze RE 246 – 2.0. Jej motto nenechaj to ležať inšpirovalo mladých ľudí najmä v Spišskej diecéze k vyčisteniu svojho okolia od odpadkov.
Mladí opäť zbierali odpad
Ján Lauko, Lenka Vatrtová 10.06.2021

Princ Philip zmenil život aj mnohým mladým Slovákom

Nedávno zosnulý princ Philip, ktorý by sa 10. júna dožil sto rokov, založil Medzinárodnú cenu vojvodu z Edinburghu DofE – program, ktorý pomáha mladým ľuďom naplno rozvinúť svoje osobnostné predpoklady a zručnosti, naplniť svoj potenciál a uspieť v budúcnosti. Zmenil život aj viacerým Slovákom – medzi inými astrobiologičke Michaele Musilovej a protikorupčnému špecialistovi Tomášovi Jackovi.
Princ Philip zmenil život aj mnohým mladým Slovákom
Ján Lauko 04.06.2021

Učitelia sa tešia na študentov

Ako pandémia ovplyvnila vyučovanie, študentov, učiteľov? A aký bude návrat do bežného režimu? Rozprávali sme sa o tom s Adriánou Medveckou, OP, riaditeľkou Gymnázia sv. Tomáša Akvinského v Košiciach, ktorého zriaďovateľom sú sestry dominikánky.
Učitelia sa tešia na študentov
TK KBS 28.05.2021

Muži z KU si založili klub

Pri Katolíckej univerzite v Ružomberku vzniklo spoločenstvo mužov s názvom Catholic Gentlemen’s Club. Jeho cieľom je vzájomne sa inšpirovať, pomáhať si rozvíjať jedinečný potenciál, naplno prežívať svoju mužskosť a brať vážne svoju vieru.
Muži z KU si založili klub
Lenka Horáková 28.05.2021

Olympiádu má na dosah

Katarína Pitoňáková (17) študuje v druhom ročníku strednej odbornej školy hotelovej. No jej život a aj všetok voľný čas sa točia okolo športu, konkrétne snoubordkrosu. Jeho čaru podľahla už ako dieťa a dnes ju delí len pár bodov od vysnívanej olympiády.
Olympiádu má na dosah