Mária Bilá 05.06.2020

Desatoro pre slobodných (4)

Kedy sa oženíš? Prečo nikoho nemáš? Kedy budem mať vnúčatá? Otázky, ktoré zabolia. Najmä ak prídu v bolestivejšej podobe. To ťa nikto nechce? Nemôžeš sa viac snažiť? Alebo ak rovno dorazia ako (vyslovené či medzi riadkami zanechané) konštatovania. Si neschopný. Mala by si schudnúť. Všetci tvoji kamaráti sa už poženili; asi bude v tebe nejaký problém. 
Desatoro pre slobodných (4)
Katolícke noviny 04.06.2020

Vysvedčenie dostali drive-through metódou

Zaujímavý spôsob, ako sa rozlúčiť s absolventmi, vymysleli v Katolíckej škole svätého Pavla v americkom Memphise.

Vysvedčenie dostali drive-through metódou
Mária Bilá 04.06.2020

Skôr než zomriem

Hádam nikdy nie je na cintorínoch tak živo ako teraz. Kvety nielen na hroboch, ale aj okolo nich. Včely bzučia, vtáky spievajú, plody dozrievajú. V tomto období kvitnú kvety – ale aj vädnú. Nevieme, ktorá jar bude naša posledná. Vďaka ti za to, Pane. Tak aspoň vieme, že nemáme strácať čas.
Skôr než zomriem
Mária Bilá 04.06.2020

Ako vznikli známe piesne: Tears in Heaven

Konor mal štyri roky, keď vypadol z päťdesiateho tretieho poschodia newyorského mrakodrapu. O dva roky neskôr sa ho otec, slávny spevák Eric Clapton, pýta: „Poznal by si moje meno, keby sme sa stretli v nebi? Bolo by to rovnaké, keby sme sa stretli v nebi?“ 
Ako vznikli známe piesne: Tears in Heaven
Mária Bilá 29.05.2020

Desatoro pre slobodných (3)

Moja duša sa vinie k tebe“ (Ž 63, 9). Nežné slová, ktoré by sme možno chceli zašepkať partnerovi; žalmista ich však vravel Bohu. A my môžeme tiež. A tiež môžeme zažiť takýto stav: „Ako nasýtené dieťa v matkinom náručí, ako nasýtené dieťa, tak je moja duša vo mne“ (Ž 131, 2). Skrátka – je čas na rande s Bohom. 

Desatoro pre slobodných (3)