Mária Bilá 18.06.2020

Láska je nežná

„Stretávaš veľa párikov, ktoré kráčajú ruka v ruke, pretože ľahko je spojiť telá. Oveľa menej stretávaš takých, čo kráčajú so srdcom v srdci, pretože ťažšie je milovať sa s nežnosťou,“ napísal kňaz Michal Quoist. Ako byť nežný? A prečo? 
Láska je nežná
Mária Bilá 12.06.2020

Desatoro pre slobodných (5)

Nezabiješ. Možno si často ani neuvedomíme, ako ľahko sa stávame vrahmi –  dôstojnosti, úcty, radosti, života. Je také smutné vidieť, ako niekto „zavraždil“ v niekom inom chuť pracovať, chuť rozvíjať sa, chuť žiť. Možno je dobré uvedomiť si niektoré veci, ešte kým sme „single“, aby sme nimi neskôr „nezabili“ svoj vzťah. 
Desatoro pre slobodných (5)
Ján Lauko 11.06.2020

Mladých bez rodičov učí zručnostiam

Američan Rob Kenney sa rozhodol, že bude prostredníctvom videonávodov praktických zručností pomáhať mladým, ktorí vyrastajú bez rodičov alebo sa z rôznych dôvodov nemôžu oprieť o svojho otca či matku. Motivoval ho k tomu jeho vlastný životný príbeh, keď sa mladosťou musel pretĺkať bez výrazného rodičovského vzoru.
Mladých bez rodičov učí zručnostiam
Mária Bilá 11.06.2020

Dovoľ Bohu viesť ťa k peknému príbehu

Aj keď nie si z ideálnej rodiny, tvoja takou môže byť. Nech už si zažil/a týranie, šikanu, znásilnenie, čokoľvek. Ako vravel jeden kňaz: „Tvoje detstvo neviem zmeniť, ale môžem ťa viesť tak, aby ho tvoje deti mali dobré.“ Hlavne ver Bohu, že to spolu dokážete; že napriek všetkému tvoj príbeh bude krásny. 
Dovoľ Bohu viesť ťa k peknému príbehu
Mária Bilá 11.06.2020

Marie, zda víš

„Chcel som sa jej spýtať, aké to je vychovať Boha“ - takýmito slovami opísal vznik v anglofónnych krajinách notoricky známej piesne Mary, Did You Know? (Mária, či vieš) spevák Mark Lowry. 
Marie, zda víš