Mária Bilá 15.05.2020

Desatoro pre slobodných (1)

Pandemické opatrenia ti možno dali zabrať. Ako to vyjadrila jedna slobodná žena: „Uvedomila som si, že ďalšiu karanténu už nechcem tráviť sama.“ Byť slobodný je pre mnohých výzva. Kde nájsť povzbudenie, normálnu radu? Možno aj v Desatore. Postupne sa naň pozrieme ako na super návod pre všetkých „singláčov“. 
Desatoro pre slobodných (1)
Ján Lauko 14.05.2020

Necúvajte pred radikálnosťou evanjelia

To, čo Ján Pavol II. povedal slovenskej mládeži pred 25 rokmi, je aktuálne i dnes.
Necúvajte pred radikálnosťou evanjelia
Mária Bilá 14.05.2020

Keď bol Karol Wojtyła mladý

Aj Ján Pavol II. niekedy chodil do školy, učil sa na písomky či maturitu a dievčatá o ňom hovorili, že „dobre vyzerá“. Bol výborný študent, ktorý sa popri školských povinnostiach stihol rozvíjať v svojich záľubách i duchovnom živote. Čím zvlášť  nás môže inšpirovať mladík Karol Wojtyła? 
Keď bol Karol Wojtyła mladý
Mária Bilá 08.05.2020

Ako je na Titanicu

Možno ste videli vtipné video z dňa „zatvorených dverí“, o ktoré sa postarali spišskí seminaristi. Úvod je alúziou na slávny film Titanic (1997), konkrétne na scény, keď sa v dôsledku zlej správy (narazenie do ľadovca/COVID-19) prijmú radikálne opatrenia (zatvorenie všetkých komôr/zatvorenie seminára). Bohoslovcom sa scénka podarila; človek sa i zasmeje... A potom sa zamyslí, že vlastne ponúkli fakt skvelú metaforu.  
Ako je na Titanicu
Mária Bilá 07.05.2020

Ako vznikli známe piesne: Love my life

Keď sa kresťanské hodnoty odrazia v tvorbe nekresťana, môže to byť pre nás katolíkov príjemným dôkazom, že niečo ako prirodzený zákon naozaj existuje. 
Ako vznikli známe piesne: Love my life