Ján Lauko 17.09.2020

Namiesto svadobnej hostiny slúžili núdznym

Mnohým snúbeneckým párom súčasné obdobie robí vrásky na čele. Pre koronavírus sa komplikujú ich svadobné plány, ktoré si už za normálnych okolností vyžadujú pevné nervy. Niektorí svadbu odložia, iní upravujú zoznam hostí, ďalší si sviatosť manželstva vyslúžia iba v úzkom kruhu.
Namiesto svadobnej hostiny slúžili núdznym
Lenka Vatrtová 17.09.2020

Keď ide modlitba s dobou

September znamená nielen začiatok školského či akademického roka, ale je aj mesiacom nových začiatkov a predsavzatí – sľubujeme, že budeme viac cvičiť, tráviť menej času na sociálnych sieťach a v neposlednom rade, že sa budeme aj viac modliť. Realita je však väčšinou úplne iná. Nestíhame. Čo robiť, ak Boh volá, ale na našej strane linky je obsadené?
Keď ide modlitba s dobou
Irina Adamova 10.09.2020

Navštívili sme utečenecký tábor na Cypre

Slovenská katolícka charita zorganizovala koncom júla v rámci aktivít projektu MIND cestu na Cyprus, ktorej cieľom bolo navštíviť utečenecké tábory a centrá a získať komplexný, ničím neskreslený pohľad na proces neďalekej migrácie. Na ceste sa zúčastnili tri mladé novinárky, ktoré sprevádzala Elizabeth Kassinisová, výkonná manažérka organizácie Caritas.

Navštívili sme utečenecký tábor na Cypre
Lenka Horáková 10.09.2020

Okolie Podhájskej ponúka veľa prekvapení

Posledné letné lúče lákajú na výlet do prírody. Neviete však kam? Návštevu Podhájskej môžete spojiť nielen s kúpaním v termálnom kúpalisku, ale tiež so spoznávaním okolia, ktoré ponúka mnohé zaujímavosti.
Okolie Podhájskej ponúka veľa prekvapení
Mária Peterčáková 03.09.2020

Žiť čisto je vďaka Anne Kolesárovej normálne

Prvého septembra to boli dva roky, čo bola Anna Kolesárová (1928 – 1944) vyhlásená za blahoslavenú. Podľa Pavla Hudáka, rektora Pastoračného centra Anny Kolesárovej vo Vysokej nad Uhom, sa vďaka nej v spoločnosti dosť zmenila kultúra. „Mladí sa už nehanbia vydať svedectvo, že majú čistý vzťah,“ tvrdí.
Žiť čisto je vďaka Anne Kolesárovej normálne