Mária Bilá 28.05.2020

Odpusť mu, prosím

Nechcem sa hrať na hovorcu Boha. Nemusíš tieto slová prijať. Ale možno ťa nasledujúce riadky inšpirujú, ak ti niekto ublížil. Mohol by ti Boh o danom človeku napísať napríklad takýto list? 
Odpusť mu, prosím
Mária Bilá 22.05.2020

Desatoro pre slobodných (2)

Je pre teba život bez partnerského vzťahu kríž? Túžiš po opätovanej láske tak veľmi, až sa preto (občas) cítiš prázdny, smutný, nahnevaný? Možno si dokonca preto v pokušení zvaľovať vinu na Boha? Nuž vitaj vo svete druhého Božieho prikázania, v ktorom môžeme nájsť celkom podnetné rady (aj) pre slobodných.  
Desatoro pre slobodných (2)
Ján Lauko 21.05.2020

Učiť sa dá aj vonku

To, ako bude vyzerať vzdelávanie na školách po uvoľnení opatrení týkajúcich sa epidémie koronavírusu, nie je zatiaľ úplne jasné. Ak sa však žiaci a študenti budú musieť vrátiť do škôl, nemuseli by celý čas tráviť v laviciach. Možnosťou je aj vyučovanie v exteriéri. Takúto alternatívu vítajú aj mnohí učitelia.
Učiť sa dá aj vonku
Mária Bilá 21.05.2020

Radšej ži s Bohom ako s frajerom

„Cirkev sa nemôže správať ako obchodníčka, ktorá zmení svoju ponuku, hneď ako poľaví dopyt,“ tvrdil mohučský kardinál Karl Lehmann. Prečo? Lebo by nám to ublížilo. Prikázania sú vlastne odporúčania Boha - Lásky. Aj v oblasti vzťahov. 
Radšej ži s Bohom ako s frajerom
Mária Bilá 21.05.2020

Ako vznikli známe piesne: Kříž svůj neseme

Pieseň, ktorá núti nadvihnúť obočie hneď niekoľkokrát. Prvý raz asi už z kombinácie jej interpretov; Jaromírovi Nohavicovi a Petrovi Cmorikovi to však v spoločnom duete ladí, pekne sa dopĺňajú. Povedzme, že je to príjemné stretnutie dvoch generácií, zemí a (hudobných) svetov. 
Ako vznikli známe piesne: Kříž svůj neseme