Pavol Kall 27.02.2021

Krížová cesta vás zavedie až ku Kaplnke vzkriesenia

Neďaleko Popradu-Kvetnice sa nachádza krížová cesta a Kaplnka vzkriesenia, kde možno nájsť pokoj, ticho i priestor na hlbšie uvažovanie. Autorom návrhov sakrálnych stavieb je architekt Samuel Netočný (35), ktorý pochádza z Popradu a v súčasnosti žije a pracuje v Linzi. Pre KN porozprával aj o tom, ako ho ovplyvnila cesta do Santiaga de Compostela, po ktorej cítil potrebu priniesť kúsok zo silného duchovného zážitku aj ostatným ľuďom.
Krížová cesta vás zavedie až ku Kaplnke vzkriesenia
Lenka Vatrtová 20.02.2021

Chesterton spájal vieru, pokoru a dôvtip

Aj keď možno mnohým meno Gilberta Keitha Chestertona na prvé počutie nič nehovorí, väčšina z vás sa s jeho dielami už istotne stretla. Minimálne členovia Spolku svätého Vojtecha, pretože v Pútniku svätovojtešskom, ktorý vychádza každý rok, boli dlhé roky na pokračovanie v slovenskom preklade uverejňované jeho Detektívne príbehy otca Browna (pritom originálna anglická verzia začala vychádzať pred vyše 110 rokmi), kde ako hlavná postava vystupoval katolícky kňaz. Život a dielo Gilberta Keitha Chestertona však skrývajú omnoho viac.
Chesterton spájal vieru, pokoru a dôvtip
Marian Šuráb 20.02.2021

Viliam Judák: Putovanie k zázraku Veľkej noci

Nitriansky biskup Viliam Judák po vianočnej ponuke Jezuliatko medzi nami prichádza s ponukou úvah na svätopôstne obdobie, aby nás duchovne obohatil, s názvom Putovanie k zázraku Veľkej noci. Názov prezrádza, že je prianím autora, aby sa veriaci dobre duchovne pripravili na najväčší sviatok v cirkevnom roku.
Viliam Judák: Putovanie k zázraku Veľkej noci
Zuzana Artimová 13.02.2021

Koľko úspechu, toľko bolesti zažil

Vlk pohlazený Bohem – tak znie v preklade do českého jazyka názov útlej knižočky rozhovorov francúzskeho herca a režiséra Roberta Hosseina (30. decembra 1927 – 31. decembra 2020) s Françoisom Vaynom.
Koľko úspechu, toľko bolesti zažil
Zuzana Artimová 13.02.2021

Robert Hossein nebol iba gróf Peyrac

V posledný deň kalendárneho roka 2020 sa medzi najnovšími správami zo sveta objavila informácia o úmrtí francúzskeho herca Roberta Hosseina. Pravdaže, väčšinou sa jeho meno spájalo s grófom Joffreyom de Peyrac zo série filmov o Angelike. Ale Robert Hossein zďaleka nebol iba Peyrac. Bol velikánom francúzskeho filmu, ale najmä divadla.
Robert Hossein nebol iba gróf Peyrac