Zuzana Artimová 27.04.2022

Vytvoriť domov je životná hodnota

Jedna žena, jeden muž, jeden dom a tri rodiny, ktorých osudy sa dramaticky i tragicky pretnú. Televízny seriál Howards End (u nás Rodinné sídlo), ktorý nedávno odvysielala verejnoprávna televízia, vznikol v rokoch 2016 a 2017.
Vytvoriť domov je životná hodnota
Zuzana Artimová 21.04.2022

Keď z veršov stúpa Ábelov dym

„Autorku literárnovedná pospolitosť vníma ako odborníčku, ktorá je v literárnohistorickom bádaní precízna a dôsledná. Táto kniha to potvrdzuje a potvrdzuje aj to, že Olivovo rozsahom skromné dielo má svoju trvalú hodnotu,“ čítame na prebale novovydanej monografie MONIKY ZUMRÍKOVEJ KEKELIAKOVEJ, ktorá vyšla na sklonku roka 2021.
Keď z veršov stúpa Ábelov dym
Zuzana Artimová 20.04.2022

Žena v Božej službe

Martina Viktorie Kopecká (35) je česká farárka Cirkvi československej husitskej. Okrem toho, že má na svojom konte skúsenosť s prácou v svetskom zamestnaní, rozsiahle akademické vzdelanie, blog aj knihu Deník farářky, moderovanie televíznej relácie Uchom ihly a druhé miesto v tanečnej súťaži Stardance, je to predovšetkým jedna skvelá žena.

Žena v Božej službe
Viliam Judák 19.04.2022

Úlovok zo životnej múdrosti kardinála Korca

Originálny titul knižnej novinky môže veľmi milo prekvapiť. Stalo sa to aj mne, keď som v rukách držal novú knihu, ešte voňajúcu tlačiarenskou čerňou. Na obálke ma vítal typický zamyslený pohľad a tajuplný úsmev kardinála Jána Chryzostoma Korca.
Úlovok zo životnej múdrosti kardinála Korca
BONTONFILM . 12.04.2022

Očakávaný film KRYŠTOF prichádza do slovenských kín v sprievode mrazivej titulnej piesne

V noci z 13. na 14. apríla si pripomenieme 72. výročie začiatku likvidácie kláštorov v Česko-Slovensku komunistickým režimom. Je symbolické, že práve v období Veľkého týždňa, v dňoch spojených s utrpením a smrťou Ježiša Krista, si zároveň spomíname aj na utrpenie katolíckej cirkvi na našom území. Presne týždeň po uvedenom výročí, 21. apríla 2022, bude mať v slovenských kinách premiéru výnimočný film Kryštof, ktorý zachytáva obdobie, keď sa cirkev u nás stala hlavným nepriateľom štátu.

Očakávaný film KRYŠTOF prichádza do slovenských kín v sprievode mrazivej titulnej piesne