Daniel Dian 28.11.2020

Jezuliatko medzi nami

Medzi aktuálnymi publikáciami zo Spolku svätého Vojtecha opäť zaujme kniha s výraznou ilustráciou na obálke. Znovu som hľadal knihu na obdobie Adventu a Vianoc, a znovu som sa potešil. Po dvoch predchádzajúcich knižných tituloch z pera nitrianskeho biskupa Viliama Judáka - Jezuliatko prichádza (Spolok svätého Vojtecha, Trnava 2018) a Jezuliatko opäť prichádza (Spolok svätého Vojtecha, Trnava 2019) je tu už tretia kniha - tentoraz s názvom Jezuliatko medzi nami.
Jezuliatko medzi nami
Martina Jokelová Ťuchová 28.11.2020

Nech svetlo Adventu zažiari v každej rodine

Pred nami je Advent, ktorý viac ako kedykoľvek predtým pozýva na tvorivé „vyrovnávanie chodníkov srdca“ a aj na tvorivé hľadanie odpovedí na mnohé otázky.
Nech svetlo Adventu zažiari v každej rodine
Lenka Horáková 21.11.2020

Archa zmluvy je pre všetkých hľadajúcich

Začiatkom septembra sa na pultoch slovenských kníhkupectiev objavila knižná novinka s názvom Archa zmluvy. Ide o prozaickú prvotinu Rastislava Puchalu (48), ktorý na dramatickom životnom príbehu svojich predkov ponúka čitateľovi priestor na hľadanie a nachádzanie odpovedí na otázky, ktoré si počas života kladie nejeden z nás.
Archa zmluvy je pre všetkých hľadajúcich
Terézia Rončáková 14.11.2020

Nová kniha o samizdate zhŕňa najnovšie poznatky a nastoľuje trefné otázky

Ján Šimulčík je slovenskému čitateľovi dobre známy svojimi knihami o činnosti podzemnej Cirkvi počas komunistickej totality. Vydal ich už osem: o hladovke bohoslovcov v roku 1980, o sviečkovej manifestácii v roku 1988, o tajných kňazoch, o kňazoch z Pacem in terris... Teraz pridal deviatu - o samizdate.
Nová kniha o samizdate zhŕňa najnovšie poznatky a nastoľuje trefné otázky
Peter Slovák 14.11.2020

Hudbe sa stále učím rozumieť

Michal Vavro je kontrabasista Slovenskej filharmónie a okrem toho výborný bluegrassový gitarista. Hrá na gitare v skupine Acoustic Colors a je tiež členom miešanej česko-slovenskej skupiny East-West. Možno ho označiť za hudobníka, ktorý sa pri interpretácii hudby opiera aj o spirituálne piliere. Chceli sme vedieť viac, a preto sme ho požiadali o pár slov.

Hudbe sa stále učím rozumieť