Mária Peterčáková 26.09.2020

Aj dnešné rozprávky môžu byť hodnotné

Byť rodičom, ktorý deťom nepúšťa rozprávky halabala, je zaiste zodpovedné. Ak chcete svojim drobcom dopriať aj niečo „modernejšie“ - čo vzniklo v tomto miléniu; čo neodporuje kresťanským hodnotám, dokonca ich nenásilne predstavuje, možno nájdete inšpirácie v našom krátkom zozname.
Aj dnešné rozprávky môžu byť hodnotné
Sylvia Urdová 26.09.2020

Slovenskí hudobníci si uctili Pannu Máriu

Text modlitby Ave Maria (Zdravas´, Mária) inšpiroval k  zhudobneniu od stredoveku mnohých hudobných skladateľov na celom svete. Zarezonoval aj u autorov pôsobiacich na našom území od 19. storočia. Svedčí o tom moderná notová publikácia vydaná v roku 2019 v Hudobnom centre, ktorá obsahuje zhudobnené mariánske modlitby zo Slovenska z rokov 1896 - 1993/2012.
Slovenskí hudobníci si uctili Pannu Máriu
Cyril Hišem 19.09.2020

Reštaurátorka otvára svoj zápisník

Vyše päťstostranové knižné dielo Márie Spoločníkovej s názvom Z reštaurátorského zápisníka. Biografia, memoáre, reflexie, fotodokumentácia, zoznam reštaurovaných diel, bibliografické poznámky je rozhodne unikátnou publikáciou.
Reštaurátorka otvára svoj zápisník
Mária Peterčáková 12.09.2020

Ako malé skutky lásky menia svet

Máte radi príbehy, kde jeden nápad, jeden človek a jeden sen zmenia všetko? Príbehy, kde sa stovky sŕdc a rúk spoja, aby zlepšili milióny životov? Príbehy, kde sa to podarí? O jednom takom si nielenže môžete prečítať pútavú a inšpirujúcu knihu Neobyčajný príbeh Mary's Meals, ale aj stať sa jeho súčasťou.
Ako malé skutky lásky menia svet
Matúš Demko 12.09.2020

Štefan Klubert otvára srdcia aj po smrti

Nový dokumentárny film Štefan Klubert o bývalom levočskom dekanovi odvysiela RTVS Dvojka už v utorok 15. septembra vo svojom hlavnom vysielacom čase. Hoci je tento významný kňaz Spišskej diecézy viac ako tri desaťročia mŕtvy, Levočania naňho nezabudli.

Štefan Klubert otvára srdcia aj po smrti