Anna Stankayová 30.10.2020

Zbor Jána Pavla II. spieva už 30 rokov

Po návšteve Jána Pavla II. v apríli 1990 vo Vajnoroch vznikol  v tejto kedysi samostatnej obci a dnes bratislavskej mestskej časti miešaný spevácky zbor. Spevácky zbor Jána Pavla II. si v týchto dňoch pripomína 30 rokov svojho pôsobenia. Porozprávali sme sa s jeho dirigentom Vladimírom Zajícom, ktorý v zbore pôsobí od roku 2004.
Zbor Jána Pavla II. spieva už 30 rokov
Ján Lauko 24.10.2020

Ako sa z huslistu stal kňaz

Slovensko má prvého kňaza z prelatúry Opus Dei. Stal sa ním Andrej Matis (32), ktorý prijal kňazskú vysviacku začiatkom septembra. Rodák z Oravy mal pritom rozbehnutú kariéru profesionálneho huslistu. O tom, ako sa od hudby dostal ku kňazskej službe, nám priblížil v rozhovore.
Ako sa z huslistu stal kňaz
Silvia Fecsková 24.10.2020

Premeny bardejovskej baziliky mapuje nová kniha

Kým predchádzajúce letá sa historickým centrom Bardejova ozýval prevažne poľský jazyk, toto leto jednoznačne vyhrala slovenčina. Práve na úvod tohto obdobia sa literatúra o Bazilike sv. Egídia v Bardejove rozšírila o ďalší titul: Neboj sa, ja som s tebou – Bazilika sv. Egídia a jej premeny.
Premeny bardejovskej baziliky mapuje nová kniha
Zuzana Artimová 17.10.2020

Pred sto rokmi dala Agatha Christie svetu Poirota

Písal sa október 1920 a v amerických kníhkupectvách sa objavila detektívka Záhada na zámku Styles. Začiatkom roka 1921 vyšla kniha aj vo Veľkej Británii. V tej chvíli sa zrodila legenda. Najslávnejší detektív na svete Hercule Poirot tak práve oslavuje sto rokov.
Pred sto rokmi dala Agatha Christie svetu Poirota
Viliam Judák 17.10.2020

Spoznajte služobníka Boha a ľudstva

Vždy je veľmi vzácne, ak o veľkých osobnostiach vychádzajú biografie ešte počas ich života. Tak je to aj v prípade diela z pera Elia Guerriera s názvom Služobník Boha a ľudstva. Životopis Benedikta XVI. Predhovor ku knihe, ktorú v slovenčine vydal Spolok svätého Vojtecha, napísal pápež František.
Spoznajte služobníka Boha a ľudstva