Peter Slovák 14.11.2019

Nik mu nemohol vziať túžbu srdca

Poznáme životné príbehy mnohých mladých mužov, ktorým totalita zabránila študovať a stať sa kňazom v svojej vlasti. Curriculum vitae kňaza Jozefa Sliepku (92) je predsa v niečom iné. Komunistický režim mu síce nedovolil dokončiť si teologické vzdelanie, ale nedokázal zničiť túžbu jeho srdca.     
Nik mu nemohol vziať túžbu srdca
Andrea Eliášová 13.11.2019

Deti svätej Filomény zachraňujú Slováci

Do Stredoafrickej republiky sa cestovatelia nehrnú a aj misijných projektov je tam málo. Dôvodom sú vojnové konflikty pretrvávajúce od roku 2012, hospodárska kríza, migrujúce obyvateľstvo a zatvorené školy.
Deti svätej Filomény zachraňujú Slováci
Zuzana Artimová 13.11.2019

Nikdy som nebol na tribúne

Udalosti 17. novembra 1989 sa hlboko dotkli aj slovenských výtvarníkov. V nedeľu 19. novembra 1989 Rudo Sikora telefonoval Miroslavovi Cipárovi, že by sa mali stretnúť a poradiť sa, čo by mohli urobiť. V obývačke u Cipárovcov sa zišlo jedenásť mužov činu. Pripravili vyhlásenie a zorganizovali stretnutie v Umeleckej besede. Katolícke noviny sa s MIROSLAVOM CIPÁROM (84) porozprávali o nežnej revolúcii, ale aj o tom, prečo sa komunisti báli ilustrácií pre deti.
Nikdy som nebol na tribúne
Anna Stankayová 13.11.2019

Názory na režim vyjadroval cez poéziu

„Zmenilo sa všetko, v čo sme ani nedúfali,“ hovorí o spomienkach na november ´89 jeden z jeho aktérov, herec a recitátor Štefan Bučko (62). Na rozdiel od iných revolúcií, táto bola podľa neho výnimočná v tom, že bola nekrvavá. 
Názory na režim vyjadroval cez poéziu
Anna Stankayová 12.11.2019

Aj pohanskí rodičia môžu mať syna svätca

Láskavý vojak či pokorný biskup. Aj takto by sme mohli opísať osobnosť svätého Martina z Tours – patróna Bratislavskej arcidiecézy, ktorý žil vo 4. storočí.  
Aj pohanskí rodičia môžu mať syna svätca