Martina Grochálová 17.11.2018

Misia India má pokračovanie v Ceste domov

Pred desiatimi rokmi sa z túžby naplniť misijné poslanie jezuitskej rehole začala Misia India. Štyri skupiny dobrovoľníkov v rámci nej putovali do Indie, kde pomohli vybudovať jezuitskú misiu v Manvi v indickom štáte Karnataka. Okrem toho sa z Misie India zrodilo aj občianske združenie Cesta domov.
Misia India má pokračovanie v Ceste domov
Mária Bilá 15.11.2018

Manželia mapujú stredoveké kostoly

Internetovú stránku Apsida, ktorá prináša informácie o stredovekých kostolíkoch, spustili Štefan a Alexandra Podolinskí pred desiatimi rokmi. Vtedy ešte kamaráti zo saleziánskych stretiek spoločne chodili po výletoch a fotili unikátne stavby. Dnes sú manželmi a ich stránka má skoro dva milióny kliknutí.   

Manželia mapujú stredoveké kostoly
Zuzana Artimová 14.11.2018

Starostlivosť o núdzneho človeka je posvätná vec

„V dejinách ľudstva existuje jeden zásadný a kľúčový moment, a tým je vznik a šírenie kresťanstva: dovtedy bol biedny, núdzny, chorý človek terčom opovrhnutia, odmietnutia, hanby. S kresťanstvom sa však všetko úplne zmenilo - i ten posledný žobrák dostal svoju nekonečnú dôstojnosť pred Bohom,“ vysvetľuje v rozhovore Jaroslav Slaný (61), dekan Fakulty zdravotníctva a sociálnej práce Trnavskej univerzity v Trnave.
Starostlivosť o núdzneho človeka je posvätná vec
Johana Bronková 13.11.2018

Praha nedovolí návrat Nepoškvrnenej

Dňa 3. novembra sme si pripomenuli 100 rokov od zbúrania mariánskeho stĺpa na Staromestskom námestí v Prahe. Redaktorka českej redakcie Vatikánskeho rozhlasu v nasledujúcich riadkoch približuje tento tragický omyl.
Praha nedovolí návrat Nepoškvrnenej
Mária Bilá 09.11.2018

Kým prídem k tebe. Tvoja kniha

Pre nejedného knihomoľa je to skvelý pocit, aj keby ho zažil predtým už veľakrát – chytiť do rúk novú knihu, ohmatať ju, poťažkať, ovoňať, len tak si v nej zalistovať, nechať sa vtiahnuť do textu. Čo všetko však predchádza tomu, ako sa kniha dostane do vašich rúk a knižníc? Poďte s Katolíckymi novinami nakuknúť do zákulisia procesu tvorby kníh vo vydavateľstve Spolok svätého Vojtecha (SSV).

Kým prídem k tebe. Tvoja kniha