Lenka Vatrtová 27.10.2020

Pandémia bola akcelerátorom zmien

Pandémia nového koronavírusu obmedzila nielen spoločenský a kultúrny život na Slovensku. S jej dôsledkami sa museli vyrovnať aj vysoké školy – prechodom na dištančné vzdelávanie. O tom, ako takáto forma výučby prebieha a aká budúcnosť čaká akademickú obec v najbližšej dobe, sme sa porozprávali s prorektorom pre vonkajšie vzťahy Univerzity Komenského v Bratislave Radom Masarykom (43).
Pandémia bola akcelerátorom zmien
Anna Stankayová 27.10.2020

Svätá Sabína zomrela za vieru

Rímska mučenica z prelomu prvého a druhého storočia bola šľachtického pôvodu. Ani to ju však neuchránilo pred mučeníckou smrťou. V liturgickom kalendári si na ňu spomíname 27. októbra. 
Svätá Sabína zomrela za vieru
Peter Slovák 26.10.2020

Žijeme zvláštne časy

„Žijeme v zvláštnych časoch, keď mladí i starí sú vzdelávaní v klamstve a ten, ktorý sa odváži povedať pravdu, je nazvaný šialencom a bláznom.“ Platónove slová akoby znovu ožívali v súčasnom labyrinte ľudského myslenia.


 

Žijeme zvláštne časy
Anna Stankayová 23.10.2020

Patróna zmenili na poslednú chvíľu

Kostol sv. Jána Pavla II. stojí v Čiernej Vode neďaleko Bratislavy od roku 2014. Veľa však nechýbalo a jeden z mála slovenských chrámov zasvätený obľúbenému pápežovi by si pod patronát vzala Matka Božieho milosrdenstva.
Patróna zmenili na poslednú chvíľu
Martina Jokelová Ťuchová 23.10.2020

Oslavujeme so Spolkom svätého Vojtecha 6

Ahoj, kamaráti!
Dnes sa spolu s Dobromilkou a Svetlúšikom zúčastníme na kňazskej vysviacke bohoslovca Vojtecha a budeme sledovať jeho zápas o záchranu duší.

Oslavujeme so Spolkom svätého Vojtecha 6