Ján Lauko 15.06.2021

Naše diecézy majú nových kňazov

Počas víkendu 12. – 13. júna sa konali novokňazské vysviacky v Bratislavskej arcidiecéze, v Nitrianskej a Žilinskej diecéze a v Prešovskej archieparchii. Katolíckej cirkvi na Slovensku tak do služby pribudlo 16 nových pastierov.
Naše diecézy majú nových kňazov
Peter Slovák 14.06.2021

Správne si v živote určiť prvenstvá

Že nedostaneme všetko, čo chceme a o čo žiadame či prosíme ľudí, ale i Pána Boha, je vlastne naše veľké šťastie. Aj preto, že by to neslúžilo nášmu dobru. My totiž sami máme problém určiť si v živote priority. A ak si ich aj stanovíme, nezriedka „prestrelíme“. I preto, že nám chýba pokora.
Správne si v živote určiť prvenstvá
Anna Stankayová 11.06.2021

Birmovkou sa všetko iba začína

Sviatosťou birmovania sa mladý človek stáva dospelým kresťanom. Ako však rozvíjať vieru a kresťanský život aj ďalej a neuhasiť Ducha hneď na začiatku? Jednou z odpovedí je spoločenstvo.
Birmovkou sa všetko iba začína
Daniel Lysý 11.06.2021

Mladí opäť zbierali odpad

V dňoch, keď vrcholil Rok Laudato si’, skončila sa trojtýždňová iniciatíva Komisie pre mládež v Spišskej diecéze RE 246 – 2.0. Jej motto nenechaj to ležať inšpirovalo mladých ľudí najmä v Spišskej diecéze k vyčisteniu svojho okolia od odpadkov.
Mladí opäť zbierali odpad
Martina Jokelová Ťuchová 11.06.2021

Chválim Ťa, Stvoriteľ (7)

Ahoj, kamaráti!
Už sedem týždňov si spoločne čítame z encykliky pápeža Františka Laudato si’, ktorú napísal obyvateľom našej planéty. Dozvedáme sa v nej, prečo a ako sa môžeme starať o náš spoločný domov, ktorým nás obdaril dobrotivý Stvoriteľ.
Chválim Ťa, Stvoriteľ (7)