Jozef Šelinga 15.04.2021

Ježiš nás pozýva patriť do jeho spoločenstva

Milí čitatelia, prežívame rok mimoriadnych obmedzení, ktoré sa týkajú aj bežného života v našich farských spoločenstvách. Týka sa to aj prípravy na slávnosť prvého svätého prijímania. Rodičom i kňazom preto chceme ponúknuť ako pomôcku sériu pracovných listov, pomocou ktorých môžu deti postupne spoznať základné pravdy kresťanskej viery.
Ježiš nás pozýva patriť do jeho spoločenstva
Ľudovít Malík 15.04.2021

Keď sa nedeľa stala dňom odpočinku

Rovnako ako všetci úspešní politici, aj rímsky cisár Konštantín Veľký bol majstrom v umení kompromisu. Do histórie vstúpil ako prvý kresťanský cisár, nepohrdol ani kultom Sol Invictus (Nepremožiteľné Slnko) a na emblémoch a minciach zaviedol obraz slnečného božstva.
Keď sa nedeľa stala dňom odpočinku
Miroslava Knapíková 15.04.2021

Zdravie a vzdelanie sú pre deti najväčším šťastím

Keď bola malá, chcela sa stať kvetinárkou. Dnes lieči deti v Ugande. Lekárka Barbora Šilhárová (40) so svojím tímom je neoddeliteľnou súčasťou projektu Slovenskej katolíckej charity Adopcia na diaľku®. Okrem zdravia tak pomáha deťom zabezpečiť aj potrebné vzdelanie. Malým víťazstvom je, keď dieťa dokončí aj základnú školu a vyučí sa remeslu, ktoré ho v budúcnosti uživí.
Zdravie a vzdelanie sú pre deti najväčším šťastím
Anna Stankayová 14.04.2021

Veriaci sa opäť spojili s kňazmi

Krátko pred veľkonočnými sviatkami sme sa potešili novinke v podobe individuálnej duchovnej starostlivosti, vďaka ktorej sa veriaci po viacmesačnej pauze vynútenej pandémiou mohli aspoň sčasti vrátiť k sviatostnému životu. Zisťovali sme, ako sa s touto výzvou farnosti popasovali a ako duchovnú službu prijali veriaci.
Veriaci sa opäť spojili s kňazmi
Anna Stankayová 13.04.2021

Pápež Martin I. bránil vieru od Ríma až po Carihrad

Svätec a pápež Martin I., ktorého si pripomíname 13. apríla, bol hrdinom 7. storočia. Hoci sa narodil v talianskom Todi, na sklonku života sa dostal na dnešný Krym, kde zomrel ako mučeník. Život ho stáli nezhody s cisárom a byzantským patriarchom o pravom učení Cirkvi. 
Pápež Martin I. bránil vieru od Ríma až po Carihrad