Andrea Eliášová 19.02.2021

Služba pacientom je plná obety a ľudskosti

Nemocnica milosrdných bratov, ktorá sa nachádza v srdci hlavného mesta Slovenskej republiky, je aj v súčasnom neľahkom období pandémie Covid-19 stále miestom, kde sa možno dotknúť odvahy i nádeje.
Služba pacientom je plná obety a ľudskosti
Ján Lauko 19.02.2021

Ako prežiť pôst naplno

Iba teraz sme dávali dole vianočnú výzdobu a už sme na začiatku Pôstneho obdobia. Ide to rýchlo, ani tie novoročné predsavzatia sme ešte nezačali napĺňať a už musíme uvažovať nad ďalšími.
Ako prežiť pôst naplno
Monika Golianová FMA 18.02.2021

Ozeáš bol znakom Božej lásky

Prorok Ozeáš je prvý v kánone spomedzi menších prorokov. Svojím manželstvom bol pre Izraelitov znakom Božej lásky a napĺňaním zmluvy so svojím ľudom. Z prvých troch kapitol Knihy proroka Ozeáša sa dozvedáme, že ako zradený, ale milujúci manžel znova získava priazeň svojej manželky. Ako to uskutoční, prezrádza poéma v druhej kapitole (porov. Oz 2, 4 – 25). Podarí sa aj Bohu získať späť priazeň Izraela?
Ozeáš bol znakom Božej lásky
Anna Stankayová 18.02.2021

Objavme v našich vzťahoch nanovo Boží plán

Príbeh proroka Ozeáša by mohol byť príkladom pre manželov aj dnes, hoci sa jeho život odohral už pred dvoma tisíckami rokov. Hovorí nám o tom, ako znovu naštartovať vzťah, čo sa v covidovej dobe zíde nejednému z nás. Pohľad na manželstvo i na starosti prežívané v ňom sme prebrali s kňazom Róbertom Neupauerom a psychológom Jánom Záskalanom.
Objavme v našich vzťahoch nanovo Boží plán
Daniela Petrášová 18.02.2021

Štartuje desiaty rok Pôstnej krabičky

So začiatkom Pôstneho obdobia vstúpila Slovenská katolícka charita (SKCH) do jubilejného desiateho ročníka Pôstnej krabičky, ktorá sa za ten čas stala súčasťou mnohých domácností. Jej srdcom je nielen pôstne zriekanie sa a obety, ale tiež konkrétna solidarita s našimi bratmi a sestrami v subsaharskej Afrike.
Štartuje desiaty rok Pôstnej krabičky