Anna Stankayová 18.11.2020

Pôst učí človeka pokore

Od 30. októbra do 18. decembra vyhlásili slovenskí biskupi počas piatkov pôst za odvrátenie pandémie. Podobá sa tomu veľkopiatkovému. Liturgista a správca farnosti Nitra-Horné mesto Anton Ďatelinka o ňom hovorí ako o zbrani, ktorú nám Boh ponúka ako prostriedok, ktorým sa môžeme znova zamerať na to, čo je najpodstatnejšie.
Pôst učí človeka pokore
Lenka Vatrtová 17.11.2020

Leteckú farnosť ochraňuje lietajúci pápež

Na Záhorí v extraviláne obce Kuchyňa sa skrýva malá farnosť, do ktorej bežný smrteľník obyčajne nemá šancu zavítať. Vojenská letecká farnosť svätého Jána Pavla II. pri Dopravnom krídle Milana Rastislava Štefánika otvorila pre Katolícke noviny svoje brány, aby mohli aj naši čitatelia nahliadnuť do jej vnútra.
Leteckú farnosť ochraňuje lietajúci pápež
Peter Slovák 16.11.2020

Naučme sa tešiť

Naučme sa tešiť z každej chvíľky nášho života, nielen ho prečkať, pretože život sa nám presýpa medzi prstami. Boh nám prináša do života momenty, v ktorých treba ukázať, ako mu veríme. Je to zápas v nás, keď radosťou akcentuje dôvera v jeho starostlivosť o nás. 
Naučme sa tešiť
Ján Lauko 13.11.2020

Viera a veda sú vo veľmi úzkom vzťahu

Pre kresťana by viera a veda nemali byť nikdy úplne oddelené, vždy totiž napredujú spoločne. Na vzťah vedy a viery sme sa preto pýtali našich veriacich vedcov.
Viera a veda sú vo veľmi úzkom vzťahu
Martina Jokelová Ťuchová 13.11.2020

Oslavujeme so Spolkom svätého Vojtecha 9

Ahoj, kamaráti!
Dnes nás čaká posledná cesta s biskupom Vojtechom, patrónom Spolku svätého Vojtecha.
Oslavujeme so Spolkom svätého Vojtecha 9