Peter Slovák 02.09.2020

Dôveru v Boha by doprial každému

Šľachtic – gróf, celým menom Zdeněk Filip Maria Emanuel Jiří Ignatius Sternberg sa 15. augusta dožil požehnaných 97 rokov. Po mužskej línii zastupuje starý moravský a český šľachtický rod Sternbergovcov. Ako svieti trojkráľová hviezda v ich erbe, tak viera v Boha ho žiarivo sprevádzala aj počas životnej púte, aby sa nakoniec vrátil na hrad nad riekou Sázava v Českom Šternberku.
Dôveru v Boha by doprial každému
Anna Stankayová 02.09.2020

Školský kaplán neslúži len sväté omše

Keď sa povie školský kaplán, mnohí si predstavia slávenie svätých omší v školských priestoroch, prípadne vyučovanie náboženstva. Avšak nie je to len o tom. O duchovných rozhovoroch, školských aktivitách aj o tom, či je dnešná mládež zlá, sme sa porozprávali s duchovným správcom Gymnázia sv. Andreja v Ružomberku Floriánom Volfom (37).
Školský kaplán neslúži len sväté omše
Naďa Hrušovská 02.09.2020

Zažite svet na jednom mieste

Ako spoznávať svet, objavovať nové chute a zoznámiť sa s ľuďmi z iných krajín v čase, keď je cestovanie obmedzené? Dá sa aj vďaka jedlu, hudbe, kultúre a osobným zážitkom lepšie porozumieť iným ľuďom? Dá sa svet lepšie spoznať aj priamo zo Slovenska?
Zažite svet na jednom mieste
Anna Stankayová 01.09.2020

Ochráni pred búrkou, pomôže pri spovedi

Prvý september patrí v liturgickom kalendári ďalšiemu zo skupinky pomocníkov pri chorobách – sv. Egídiovi. Tomuto mníchovi, pustovníkovi a opátovi je zasvätený aj popradský či bardejovský chrám.  
Ochráni pred búrkou, pomôže pri spovedi
Peter Slovák 31.08.2020

Byť lakomý sa nevypláca

Jedným z veľkých omylov človeka je myslieť si, že nie je lakomý, keď dáva zo svojho nadbytku. Štedrosť v pravom zmysle slova znamená dať z toho, čoho mám málo. Ukrojiť si z dobier, ktoré by som mohol zaslúžene užívať sám. 

Byť lakomý sa nevypláca