Ľudovít Malík 09.01.2020

Chcel žiť medzi ľuďmi a pre ľudí

Katolícky kňaz, to je dnes u niektorých ľudí a v niektorých médiách nadávka, alebo synonymum zneužívania. Ja som však počul a videl, že pre človeka bez predsudkov môže byť kňaz aj niečím úplne iným, vzorom muža, ktorý nerobí rozdiely medzi ľuďmi a obetuje sa pre nich.
Chcel žiť medzi ľuďmi a pre ľudí
Ján Lauko 09.01.2020

Choroba mu pomohla vážiť si život

Život dokáže byť nevyspytateľný a zo dňa na deň sa vaše predstavy zrútia ako domček z karát. Je obdivuhodné, ak aj k takejto situácii dokáže niekto pristúpiť so vztýčenou hlavou a dokonca povzbudzovať druhých. Takýmto príkladom bol taliansky mladík Nicola Perin.
Choroba mu pomohla vážiť si život
Martina Grochálová 08.01.2020

Posolstvo viery dokážu chápať aj deti

Koncom minulého roka uzrelo svetlo sveta slovenské vydanie publikácie Youcat pre deti, ktorá je pútavým katechizmom pre deti vo veku od 8 do 12 rokov. Menej známa je skutočnosť, že vydávanie obľúbenej edície Youcat má silný solidárny rozmer a že na tvorbe Youcatu pre deti sa podieľali aj tvorcovia zo Slovenska.
Posolstvo viery dokážu chápať aj deti
Anna Stankayová 08.01.2020

Bol Božím rebelom

Životopis saleziánskeho kňaza Ernesta Macáka SDB rozhodne nie je obyčajný. Riskoval za mladých, prešiel si väznením, mučením i hrou na blázna. Napriek ťažkostiam bol pokorným, skromným a radostným človekom až do svojej smrti v roku 2016. Siedmeho januára by sa dožil 100 rokov.
Bol Božím rebelom
Mária Bilá 08.01.2020

Týranie starých ľudí sa deje najmä v rodinách

V marci 2000 vzniklo Fórum pre pomoc starším, ktoré jeho prezidentka Ľubica Gálisová (70) zverila svätému Jánovi Pavlovi II. či svätému Benediktovi. V rozhovore nám táto aktívna dáma povedala viac o Senior linke, ktorá funguje od roku 2009, o týraní starých ľudí alebo o tom, čím seniori trpia najviac. 
Týranie starých ľudí sa deje najmä v rodinách