Mária Bilá 28.11.2019

Ako sa vychovávajú kresťanskí remeselníci

Autoopravári, stolári, murári – aj to sú absolventi SOŠ sv. Jozefa Robotníka, jedinej cirkevnej školy pre budúcich remeselníkov na Slovensku. „Je pre nás dôležitá oblasť vzdelávania, ale na tej istej úrovni aj oblasť výchovy. Nestačí nám, aby bol žiak dobrý odborník - ale aby bol aj dobrý človek,“ tvrdí jej riaditeľ.
Ako sa vychovávajú kresťanskí remeselníci
Peter Slovák 27.11.2019

Pomáha im najmä modlitba

Osobnosťou Týždňa pomoci prenasledovaným kresťanom, ktorý sa uskutočnil od 17. do 24. novembra, bol nepochybne kňaz otec Emmanuel Yousaf, pôsobiaci v druhom najväčšom meste v Pakistane Lahore. Oslovili sme ho, aby sme aspoň trochu nazreli do života tamojších kresťanov.     

Pomáha im najmä modlitba
Martina Holečková 27.11.2019

S hrdosťou vyznávajú Ježiša Krista

V minulom roku na Misijnú nedeľu začali pallotíni pôsobiť v novej misii v africkom štáte Burkina Faso. Do farnosti Matky Božej, Kráľovnej apoštolov, v hlavnom meste Ouagadougou prišiel poľský misionár Stanisław Filipek SAC (66) a Dariusz Sala SAC (33).
S hrdosťou vyznávajú Ježiša Krista
Pavol Jakubčin 27.11.2019

KN zažili po druhej svetovej vojne búrlivé roky

V roku 1940 sa z iniciatívy biskupa Michala Buzalku podarilo obnoviť vydávanie Katolíckych novín. KN sa tešili medzi čitateľmi veľkej popularite, čo našlo výraz aj v uznaní pápeža Pia XII. V povojnovom období od roku 1948 sa však čoraz častejšie stretávali s rôznymi prekážkami zo strany štátnej moci. Tento vývoj akoby predznamenával neľahké obdobie, ktorým noviny prechádzali v nasledujúcich štyroch desaťročiach.
KN zažili po druhej svetovej vojne búrlivé roky
Anna Stankayová 26.11.2019

Začnime liturgický rok nanovo

Kým na začiatok nového kalendárneho roka si ešte nejaký čas počkáme, ten liturgický sa začne už o chvíľu. A niečo nové môže priniesť aj do našich životov. 
Začnime liturgický rok nanovo