Anna Stankayová 29.01.2020

Pomáhajú i v ťažkých chvíľach

Približne 45 rokov chýbala v našej armáde vojenská duchovná služba. Po páde bývalého režimu sa však v roku 1995 opäť do armády dostali i kňazi. Vo februári si tak pripomíname 25 rokov znovuobnovenej duchovnej služby pre vojakov a ich rodiny. Porozprávali sme sa s biskupským vikárom Ozbrojených síl Slovenskej republiky STANISLAVOM LIPKOM (55).
 
Pomáhajú i v ťažkých chvíľach
Anna Stankayová 28.01.2020

Dvorská kalvária púta polohou i históriou

Pochádza z polovice 19. storočia a zdolá ju i vozičkár či rodič s kočíkom. Navštívili sme miesto, ktoré očarí svojou rozľahlosťou i zvláštnou atmosférou. Kalvária pri obci Dvory nad Žitavou neďaleko okresného mesta Nové Zámky. 
Dvorská kalvária púta polohou i históriou
Mária Bilá 28.01.2020

Ježiš je tu aj pre narkomanov a prostitútky

Čítanie tejto reportáže si vyžaduje silný žalúdok, pevné nervy a veľké srdce. Teda presne to, čo majú aj ľudia z Domova svätého Jána z Boha, s ktorými sme sa vybrali do Pentagonu, známeho bratislavského dúpäťa bezdomovcov, narkomanov a prostitútok. Lebo keď nejde Mohamed k hore, idú mnísi do terénu. 
Ježiš je tu aj pre narkomanov a prostitútky
Peter Slovák 27.01.2020

V spoločnosti sa zrkadlia rodiny

Dá sa vymaľovať súčasný portrét malej sociálnej skupiny – rodiny? Určite, ale pravdepodobne nie v svetlých a žiarivých farbách. Okrem toho sa narušili presné kontúry a línie, ktoré držia expozíciu rodiny v zadefinovanom tvare.  

V spoločnosti sa zrkadlia rodiny
Martina Jokelová Ťuchová 24.01.2020

Nedeľa Božieho slova

Ahoj, kamaráti!
Prijímate pozvanie pápeža Františka? Týka sa Nedele Božieho slova. Že stále neviete, o čom je reč?
Nedeľa Božieho slova