Ján Lauko 28.08.2020

Žila pre Krista v službe človeku

Pred 110 rokmi prišla na svet Agnes Gonxhe Bojaxhiuová, ktorú neskôr celý svet spoznal ako Matku Terezu. Láskavosť, s akou sa starala o chorých a chudobných, inšpirovala mnohých k jej nasledovaniu. Aj rodák z Čadce Peter Kučák sa rozhodol svoj život odovzdať službe biednym a vstúpil k misionárom lásky, mužskej vetve rehoľného spoločenstva založeného Matkou Terezou.
Žila pre Krista v službe človeku
Martina Jokelová Ťuchová 28.08.2020

Poklad "zavarený" v nebi

Ahoj, kamaráti!
Viete čo, premýšľam nad tým, ako si zavariť leto.
Poklad
Mária Bilá 27.08.2020

Rastlinný kostol sa postará o pekný zážitok

„Aj lesy a každý pôvabný strom na Boží pokyn darujú tieň Izraelovi“ (Bar 5, 8) – možno i tieto slová napadnú návštevníkom rastlinného Kostola sv. Ladislava. Drevená konštrukcia kostola, do ktorej sú miestami zakomponované koruny stromov, upúta vizuálne i svojou atmosférou.
Rastlinný kostol sa postará o pekný zážitok
Lenka Vatrtová 27.08.2020

Svadobné šaty neboli vždy biele

Určite mi dáte za pravdu, že azda každé malé dievčatko sa túži stať nevestou. Stáť pred oltárom s Miškom z vedľajšej triedy a mať na sebe nádherné biele šaty s čipkou a vlečkou, na hlave korunku a závoj. Nesmela chýbať obrovitánska kytica kvetov. Mnohé sme sa na nevesty aj hrávali. Keď však príde ozajstný svadobný deň, možno je naplnením detských predstáv, ale možné je aj to, že sa náš vkus za uplynulé roky radikálne zmenil. Prinášame vám exkluzívny pohľad na to, ako sa počas histórie vyvíjala svadobná móda.
Svadobné šaty neboli vždy biele
Ján Lauko 26.08.2020

Ako Rožňavská diecéza prežíva Rok Eucharistie

Rožňavská diecéza prežíva rok 2020 ako Rok Eucharistie. Jeho slávenie poznačil koronavírus, keď veriaci pre zákaz verejných bohoslužieb nemohli niekoľko týždňov prijímať sväté prijímanie. Spolu so svojím biskupom a kňazmi však i v náročných časoch prehlbovali svoj vzťah k eucharistickému Kristovi. Čo zatiaľ priniesol Rok Eucharistie Rožňavskej diecéze, pre Katolícke noviny priblížila sestra Mária Červená zo sekretariátu rožňavského biskupa.
Ako Rožňavská diecéza prežíva Rok Eucharistie