Peter Slovák 11.02.2021

Rodina je Božie dielo

Na sviatok Svätej rodiny 27. decembra minulého roku pápež František ohlásil osobitný Rok rodiny. Okrem vážnosti aktuálnej témy podnetom bolo aj 5. výročie vydania apoštolskej exhortácie o láske v rodine Amoris Laetitia - Radosť lásky.
Rodina je Božie dielo
Ján Tkáč 11.02.2021

Kresťania v Iraku už očakávajú Svätého Otca

V dňoch 5. – 8. marca 2021 navštívi pápež František Irak. Jedným z miest, kde sa zastaví, bude Karakoš, kresťanmi nazývaný Bagdída, ležiaci 32 kilometrov východne od Mosulu. Pred inváziou Islamského štátu išlo o najväčšie kresťanské mesto Iraku.
Kresťania v Iraku už očakávajú Svätého Otca
Anna Stankayová 10.02.2021

Nitra zažila pred sto rokmi veľkú slávnosť

Trinásteho februára 1921 sa pozornosť katolíckeho ľudu upriamovala na Nitru. Práve tam prijali biskupskú vysviacku prví traja slovenskí biskupi. Pri tejto príležitosti vám v krátkosti predstavíme najstaršiu diecézu nielen Slovenska, ale i celej strednej a východnej Európy. Na jej čelo sa pred sto rokmi postavil biskup Karol Kmeťko. Nitriansku diecézu priblížil farár farnosti Nemčiňany Jaroslav Ondráš.
Nitra zažila pred sto rokmi veľkú slávnosť
Anna Stankayová 09.02.2021

Čo má sv. Apolónia spoločné so zubami?

Mučenie a prenasledovanie kresťanov neobišlo okrem Ríma ani Alexandriu. Práve odtiaľ pochádza svätica Apolónia, na ktorú spomíname 9. februára. Pamätať by sme na ňu mali aj pri problémoch so zubami. 
Čo má sv. Apolónia spoločné so zubami?
Lenka Vatrtová 09.02.2021

Od historickej vysviacky prešlo už storočie

História Katolíckej cirkvi na Slovensku nebola po rozpade Rakúsko-Uhorska jednoduchá. O to väčšia bola radosť, keď pápež Benedikt XV. vymenoval prvých troch slovenských biskupov – Karola Kmeťka, Jána Vojtaššáka a Mariána Blahu. O okolnostiach, ktoré predchádzali samotnej slávnosti vysviacky, či dopade tejto udalosti na život Cirkvi sme sa porozprávali s nitrianskym biskupom Viliamom Judákom (63).
Od historickej vysviacky prešlo už storočie