Zuzana Artimová 03.01.2023

Pohreb kardinála aj príchod nového nuncia

Udalosti v roku 2022 boli v Cirkvi na Slovensku spojené s odchodom kardinála Jozefa Tomka i personálnymi zmenami.

Pohreb kardinála aj príchod nového nuncia
Zuzana Artimová 02.01.2023

Terezkin dážď ruží na nás stále padá

Od narodenia svätej Terézie z Lisieux uplynie 2. januára už 150 rokov. Ako pred smrťou malá veľká karmelitánka sľúbila, tak aj robí. Ustavične zosiela na zem dážď ruží v podobe Božích milostí. O Terezke nám viac porozprávala sestra Veronika Barátová (63), členka Komunity Blahoslavenstiev.

 

Terezkin dážď ruží na nás stále padá
Lenka Piatrov Horáková 31.12.2022

Pravá hodnota Vianoc je v Ježišovi

Na rozhraní Liptova a Spiša, obklopená na severe Vysokými a na juhu Nízkymi Tatrami, leží neveľká farnosť s veľkým srdcom: Važec. A že sa miestni tešia na Vianoce, to je jasná vec. Veď okrem Štedrého dňa majú na to ešte jeden dôvod. Kostol i farnosť sú zasvätené Klaňaniu sa troch kráľov, a tak majú počas Vianočného obdobia hody.
Pravá hodnota Vianoc je v Ježišovi
Pavol Kall 29.12.2022

Majte odvahu a nestrácajte nádej

MILAN LACH, SJ (49), pôsobí už niekoľko rokov ako biskup Parmskej eparchie v štáte Ohio, na severovýchode USA. Napriek veľkým vzdialenostiam medzi jednotlivými farnosťami sa snaží byť svojim veriacim blízko a povzbudzovať ich vo viere. V rozhovore pre Katolícke noviny prezradil aj to, ako vyzerali Vianoce jeho detstva v rodnej Ľubici.
Majte odvahu a nestrácajte nádej
Anna Stankayová 28.12.2022

Robia dobro a robia ho dobre

Chudobné, no aj tak šťastné a veselé. Vianoce v bratislavskom Domove sv. Jána z Boha sú najmä o ľudskosti a prijatí. Tak ako ich poslanie, ktorým denne pomáhajú ľuďom bez domova.
Robia dobro a robia ho dobre