Anna Stankayová TKKBS 06.06.2023

Bol pokojná sila, vedel, čo chce

V košickej Katedrále sv. Alžbety sa 30. mája tisícky ľudí rozlúčili s emeritným arcibiskupom Alojzom Tkáčom. Na čele Košickej arcidiecézy stál do roku 2010. Pochovali ho v krypte pod hlavným oltárom vedľa kardinála Jozefa Tomka.
Bol pokojná sila, vedel, čo chce
Monika Šimoničová Vatican News 06.06.2023

Polievať semienka pokoja sa oplatí

Tvár Svätého Otca na poslednej májovej audiencii žiarila radosťou. Prispel k tomu spev hercov zo španielskeho muzikálu Malinche, svedectvo mladých z rôznych kútov sveta, ktorí žijú pod jednou strechou, i vycvičení štvornohí priatelia hendikepovaných.
Polievať semienka pokoja sa oplatí
Vatican News 06.06.2023

S Bohom pri stole

Na slávnosť Najsvätejšej Trojice sa na Svätopeterskom námestí napriek chmúrnemu počasiu zišlo mnoho pútnikov. Ako slnko medzi nimi žiarila skupina v žltých tričkách z farnosti Mestrino. Rodičia s deťmi, ktoré vo Veľkonočnom období prijali prvé sväté prijímanie, sa prišli Bohu poďakovať za dar Eucharistie.
S Bohom pri stole
@ JASNAGÓRANEWS 06.06.2023

V Poľsku prijal kňazskú vysviacku Slovák

Na Jasnej Hore v Čenstochovej prijali posledný májový víkend kňazskú vysviacku desiati diakoni. Medzi nimi bolo sedem Poliakov, Chorvát, Bielorus aj rodák z Vranova nad Topľou Vladimír Bartko.
V Poľsku prijal kňazskú vysviacku Slovák
František Trstenský 05.06.2023

Deň detí na golfe

Obec Malý Slavkov a Golfové ihrisko Royal Valley pripravili podujatie Deň detí na golfe. Uskutočnilo sa v nedeľu 4. júna v areáli golfového ihriska v Malom Slavkove.
Deň detí na golfe