Tibor Ujlacký, Igor Válek 13.07.2021

Oslávili sme odkaz svätých Cyrila a Metoda

Cirkev na Slovensku si pripomenula solúnskych vierozvestov. Za ich misiu k našim predkom ďakovali veriaci na národnej púti v Nitre či v najväčšom kostole zasvätenom sv. Cyrilovi a Metodovi.
Oslávili sme odkaz svätých Cyrila a Metoda
TK KBS 13.07.2021

Svätý Otec sa modlil na nemocničnom balkóne

Svätý Otec sa 11. júla pomodlil modlitbu Anjel Pána na balkóne na najvyššom poschodí nemocnice Gemelli, kde mu robili spoločnosť detskí pacienti. Stovky ľudí pred budovou privítali prvé verejné vystúpenie pápeža po týždni hospitalizácie srdečným aplauzom. František pozdravil s jemným úsmevom na tvári a gestom ruky na diaľku všetkých, ktorí sa prišli spolu s ním pomodliť na toto netradičné miesto.
Svätý Otec sa modlil na nemocničnom balkóne
VN SK 07.07.2021

Nič nie je náhoda, Boh utkal náš príbeh

Na generálnej audiencii v stredu 30. júna Svätý Otec František pokračoval v novom cykle katechéz o Liste sv. Pavla Galaťanom. Na Nádvorí sv. Damaza bola prítomná aj veľká skupina slovenských pútnikov, gréckokatolíckych veriacich Košickej eparchie, ktorí boli v Ríme na jubilejnej púti s ikonou Presvätej Bohorodičky z Klokočova.
Nič nie je náhoda, Boh utkal náš príbeh
TK KBS 06.07.2021

Nuncius oslávil 50 rokov kňazstva

Apoštolský nuncius na Slovensku Giacomo Guido Ottonello oslávil 29. júna 50. výročie kňazskej vysviacky. Na slávnostnej svätej omši v Bratislave sa zúčastnili viacerí slovenskí biskupi i hostia zo zahraničia.
Nuncius oslávil 50 rokov kňazstva
Ján Lauko 06.07.2021

Upozorňujú na útoky proti prírode

Interiér bratislavského kostola kapucínov prešiel netradičnou zmenou. Hlavný oltár, bočné oltáre a priestor na stenách pod výjavmi krížovej cesty dočasne prekrývajú fotografie prírody. Konkrétne ide o koláže so snímkami vtákov. Cieľom tejto myšlienky je pripomenúť harmóniu medzi Stvoriteľom a celým stvorením.
Upozorňujú na útoky proti prírode