VN SK 31.05.2022

Rozčarovanie môže paralyzovať dušu

Nádej na lásku a vieru pretrvá len vtedy, ak si starí ľudia zachovajú zanietenie pre spravodlivosť, vyhlásil pápež František počas svojej generálnej audiencie.
Rozčarovanie môže paralyzovať dušu
VN SK 31.05.2022

Modlime sa ruženec za mier

Pápež František pri modlitbe Raduj sa, nebies Kráľovná v nedeľu 29. mája oznámil mená 21 nových kardinálov a vyzval na potlesk pre blahoslaveného Luigiho Lenziniho, ktorý bol „zabitý v roku 1945, pretože sa previnil ukazovaním kresťanských hodnôt ako správnej cesty života uprostred nenávistnej a konfliktnej atmosféry tej doby. Nech nám tento kňaz, pastier podľa Kristovho srdca a posol pravdy a spravodlivosti, pomáha z neba svedčiť o evanjeliu s láskou a priamosťou. Zatlieskajme novému blahoslavenému!“
Modlime sa ruženec za mier
Vladimír Olejník 31.05.2022

Dni Spišského Jeruzalema

Spišská Kapitula hostila 27. až 29. mája deviaty ročník kultúrno- -duchovného festivalu Dni Spišského Jeruzalema. Tentoraz sa niesol v duchu projektu pápeža Františka Rok rodiny Amoris laetitia.
Dni Spišského Jeruzalema
TK KBS 31.05.2022

Nikto sa nemôže zachrániť sám

V pozdravnom posolstve k 102. nemeckým Katolíckym dňom – Katholikentag, ktoré sa konali 25. až 29. mája v Stuttgarte, pápež František vyzdvihol motto stretnutia Deliť sa o život a zdôraznil žiarivý príklad, ktorý aj pre dnešok predstavuje svätý Martin, patrón Diecézy Rottenburg-Stuttgart.
Nikto sa nemôže zachrániť sám
Lucia Froncová 31.05.2022

Kostoly sú rovnakými cieľmi ako civilné budovy

Cirkev na Ukrajine sa zaviazala ostať pri ľuďoch. Charkovsko-záporožský biskup Pavlo Hončaruk opísal pre pápežskú nadáciu ACN – Pomoc trpiacej Cirkvi situáciu v meste Charkov ako veľmi dramatickú, ale plnú solidarity.
Kostoly sú rovnakými cieľmi ako civilné budovy