VN SK 11.07.2022

Pane, daj nám súcit

V nedeľu 10. júla sa Svätý Otec František pri poludňajšej modlitbe Anjel Pána v úvodnom biblickom zamyslení zameral na podobenstvo o milosrdnom Samaritánovi. On jediný na rozdiel od kňaza či levitu sa pristavil pri zbitom mužovi, pretože „keď ho uvidel, bolo mu ho ľúto“ (Lk 10, 33).

Pane, daj nám súcit
Henrich Gibala 08.07.2022

Gorazdov Močenok 2022

Celonárodný divadelný festival Gorazdov Močenok oslavuje už 30 rokov existencie! Pri tejto príležitosti si organizátori pripravili bezplatné tvorivé dielne pre všetkých bez rozdielu veku i skúseností.

Gorazdov Močenok 2022
Mária Dirgová 08.07.2022

Slovenskí skauti pozvali na tábory ukrajinské deti

Každoročne sa pod hlavičkou slovenského skautingu organizujú desiatky letných skautských táborov v prírode. tento rok sa uskutočnia aj s pozvánkou pre deti z Ukrajiny.

Slovenskí skauti pozvali na tábory ukrajinské deti
Katolícke noviny 06.07.2022

Odslúžili svätú omšu za Miroslava Cipára

„Pyšní ľudia sa po smrti zmenšujú, Miro Cipár sa bude zväčšovať.“ Slová Ľubomíra Feldeka, ku ktorým niet čo dodať, pripomenul v homílii riaditeľ Spolku svätého Vojtecha Ivan Šulík, ktorý bol hlavným celebrantom zádušnej svätej omše za akademického maliara Miroslava Cipára. Na sviatok svätých Cyrila a Metoda (5. júla) s ním koncelebroval v Katedrále sv. Martina v Bratislave český saleziánsky kňaz, spisovateľ a prekladateľ Zdeněk Jančařík.
Odslúžili svätú omšu za Miroslava Cipára
VN SK 06.07.2022

Rýchlo vstať a bojovať dobrý boj

Na slávnosť svätých Petra a Pavla 29. júna celebrovalo vo vatikánskej bazilike svätú omšu 30 kardinálov, 75 biskupov a vyše 400 kňazov. Hlavným celebrantom slávenia Eucharistie pri oltári bol kardinál Giovanni Battista Re.
Rýchlo vstať a bojovať dobrý boj