Peter Slovák 08.05.2020

Slúžia načúvajúcim uchom

Sú chvíle v živote, keď človek potrebuje skôr vypočuť a povzbudiť ako materiálne zabezpečiť. Medzi ne môžeme zaradiť aj obdobie senia. V týchto náročných chvíľach práve ľudia vyššieho veku potrebujú takúto podporu. Postarali sa o ňu rehoľné sestry štyroch kongregácií.
Slúžia načúvajúcim uchom
Peter Slovák 07.05.2020

Máme to v svojich rukách

Hoci si Svetový deň hygieny rúk každoročne pripomíname 5. mája, v týchto dňoch znejú o niečo naliehavejšie výzvy na starostlivosť o ich čistotu. Keď zachovávame hygienické štandardy, môžeme jednoznačne povedať, že si vážime aj ľudské životy druhých. 

Máme to v svojich rukách
Peter Slovák 06.05.2020

Známy lekár odkazuje zajtrajšku

Pokiaľ nechceme šíriť paniku, môžeme povedať, že žijeme veľmi zaujímavé časy. Spýtali sme sa legendy českej psychiatrie Radkina Honzáka, ktorý v živote predsa už len čo-to zažil, ako sa na tieto dni pozerá. 
Známy lekár odkazuje zajtrajšku
Mária Bilá 29.04.2020

Osamelosť je dôsledok, nie príčina

V živote môžu nastať rôzne udalosti alebo obdobia, keď sa človek cíti osamelý. Ako si s tým poradiť? Odpovede nám poskytla profesionálna koučka Zuzana Valábková (36).
Osamelosť je dôsledok, nie príčina
Anna Stankayová 28.04.2020

Predaj i vydávanie kníh stagnovali

Postupné uvoľňovanie opatrení otvorilo viaceré prevádzky, medzi nimi i predajne Spolku sv. Vojtecha. Korona kríza však negatívne ovplyvnila vydávanie kníh aj ich predaj. Aj o tom nám porozprával riaditeľ SSV Ivan Šulík.
Predaj i vydávanie kníh stagnovali