Peter Slovák 21.01.2021

Premonštrátky sú aktívnou súčasťou hospicového tímu

Premonštrátsky rád si tento rok pripomína 900 rokov od svojho založenia. Patrí k nemu aj jeho ženská vetva, ktorá participuje na duchovnom naplnení odkazu zakladateľa sv. Norberta. Okrem spirituálnych aktivít sa Kongregácia sestier premonštrátok spolupodieľa na realizovaní domácej hospicovej starostlivosti prostredníctvom mobilného hospicu DOTYK ŽIVOTA vo Vrbovom.
Premonštrátky sú aktívnou súčasťou hospicového tímu
Anna Stankayová 19.01.2021

Proroctvá nie sú bežné príbehy

Zoči-voči pandémii sme si už prečítali nejeden článok o španielskej chrípke či rôznych morových ranách. Ale čo tak si v Nedeľu Božieho slova zalistovať v Biblii? Aj ona pozná zápas s prírodnými pohromami a chorobami. Dokáže ich dokonca osvetliť – vďaka prorokom. A zrejme nie tak povrchne ako konšpiračné teórie. Biblických prorokov nám predstavila biblistka Dagmar Kráľová, FMA.

Proroctvá nie sú bežné príbehy
Peter Slovák 14.01.2021

Sprostredkovať Boha v každom povolaní a stave

Vojenský rímskokatolícky ordinariát všeobecne duchovnú službu ponúka katolíckym veriacim pôsobiacim v ozbrojených zložkách štátu. Osobitné miesto tu má Finančná správa SR. Pastoračná starostlivosť a duchovná služba medzi colníkmi je pre kňaza skutočne špecifickým spirituálnym priestorom a individuálnou výzvou.

Sprostredkovať Boha v každom povolaní a stave
Anna Stankayová 12.01.2021

Od procesu s biskupmi prešlo 70 rokov

Vykonštruovaný, divadelný, zinscenovaný či monsterproces, ktorý v komunistických krajinách nemal obdobu. Reč je o dopredu pripravenom a päť dní trvajúcom súdnom procese s tromi slovenskými biskupmi – Jánom Vojtaššákom, Michalom Buzalkom a Pavlom Petrom Gojdičom. V týchto dňoch si pripomíname jeho 70. výročie. Udalosti z januára 1951 priblížil historik, profesor Róbert Letz.
Od procesu s biskupmi prešlo 70 rokov
Ján Lauko 31.12.2020

Čo vieme o svätom Silvestrovi

V posledný deň roka si v liturgickom kalendári pripomíname pápeža, ktorý ako mladý kňaz zažil prenasledovanie kresťanov, no neskôr tiež rozkvet Cirkvi. O jeho živote sme sa porozprávali s kňazom a cirkevným historikom Gabrielom Brendzom (57).

Čo vieme o svätom Silvestrovi