Anna Stankayová 17.03.2020

Taliansko zostáva doma

Vírus COVID-19 ochromil celé Taliansko. Vyše 60-miliónová krajina má už viac ako 1 800 obetí a takmer 25 000 nakazených. Postupne zavádzané opatrenia vyústili do prísnych zákazov a dnes je v krajine zavreté takmer všetko. Situáciu nám priblížili dvaja Slováci žijúci v Taliansku.
Taliansko zostáva doma
Peter Slovák 12.03.2020

Na nepozornosť sa dospelí nevyhovárajú

Pod skratkou ADHD (anglicky Attention Deficit Hyperactivity Disorder) sa ukrýva porucha aktivity a pozornosti, označovaná aj ako hyperkinetická porucha. Človek pri nej trpí neschopnosťou koncentrovať sa, nadmernou aktivitou a neriadenou impulzívnosťou.     
Na nepozornosť sa dospelí nevyhovárajú
Peter Slovák 12.03.2020

Apoštol Viedne a Varšavy bol vytrvalý

Tento rok si 15. marca pripomíname 200 rokov od úmrtia sv. Klementa Hofbauera. O jeho živote a spiritualite nám viac povedal Václav Hypius CSsR, provinciál redemptoristov Provincie Bratislava - Praha.   
Apoštol Viedne a Varšavy bol vytrvalý
Ján Lauko 11.03.2020

Spoveď je stretnutie s milujúcim Otcom

Pôstne obdobie nás pozýva duchovne sa pripraviť na oslavy Kristovho vykupiteľského diela. Súčasťou tejto prípravy je i zmierenie sa s Bohom vo svätej spovedi. S redemptoristom MICHALOM ZAMKOVSKÝM, ktorý je misionárom Božieho milosrdenstva, sme sa rozprávali o tom, ako zvládnuť svätú spoveď čo najlepšie. V tomto čísle KN prinášame prvú časť rozhovoru.
Spoveď je stretnutie s milujúcim Otcom
Ján Lauko 09.03.2020

Pôstne plátno pripomína konkrétnych ľudí

Farníci z bratislavskej Trnávky celý január prinášali do kostola biele oblečenie a textílie. Z ich osobných vecí potom výtvarníčka DOROTA SADOVSKÁ (47) vytvorila pôstne plátno Byť blízko. Tento názov vyjadruje dvojitú blízkosť – jednak sa človek darovaním kúska svojho oblečenia priblížil zástupnou formou ku Kristovi na oltári a zároveň je na plátne prepojený s ostatnými farníkmi. O pôstnom plátne v Kostole sv. Jána Bosca sme sa viac porozprávali s jeho autorkou.
Pôstne plátno pripomína konkrétnych ľudí