Dana Cikhartová 10.08.2022

Boží dotyk rukami Panny Márie

Úhorná je hlavným mariánskym pútnickým miestom Rožňavskej diecézy. O vzťahu pútnikov k Panne Márii nám porozprával generálny vikár RASTISLAV POLÁK.
Boží dotyk rukami Panny Márie
Zuzana Artimová 03.08.2022

Ich manželstvo objíma svätý Jakub

ĽUBKA JIMÉNEZ (42), ktorá pracuje pre kresťanskú produkčnú spoločnosť, sa volala Čutková. Ale len dovtedy, kým sa vybrala na camino - pešiu púť k hrobu svätého apoštola Jakuba Staršieho, kde jej skrížil krok fešný Španiel. Bola z toho láska i manželstvo.
Ich manželstvo objíma svätý Jakub
Filip Breindl 27.07.2022

Najvhodnejší čas na návštevu

Pápež František opakovane zdôrazňuje utrpenie ukrajinského ľudu a krutosť ruskej vojenskej agresie. Niektorými výrokmi ale podľa svojich kritikov vyjadruje prílišné pochopenie Putinovho režimu. MYROSLAV MARYNOVYČ, prorektor Ukrajinskej katolíckej univerzity v Ľvove, mal v júni spolu s ďalšími ukrajinskými zástupcami možnosť neformálne hovoriť s pápežom. Pre Katolický týdeník rozoberá, ako sa vyvíjajú Františkove názory na vojnu.
Najvhodnejší čas na návštevu
Dana Cikhartová 19.07.2022

S vnúčatami rád strácam čas

„Dôchodok nie je obdobie, keď nerobíme nič, ale čas, keď sa môžeme venovať veciam, ktoré nás nadchýnajú a na ktoré nám kedysi čas nezostával,“ hovorí KAROL PEKÁR (65). Spolu s manželkou Evou sa začiatkom tohto roka stali vedúcimi organizačného tímu Manželských stretnutí starých rodičov a seniorov.
S vnúčatami rád strácam čas
Miroslava Gromanová 14.07.2022

Svet s knižkou je pre dieťa hneď krajší

„Verím dobrým knihám. Dokážu sa nás dotknúť a zmeniť nám život,“ hovorí TIBOR HUJDIČ, slovenský propagátor detského čítania.
Svet s knižkou je pre dieťa hneď krajší