Lenka Horáková 04.12.2020

Mikuláš naozaj existuje, stretli sme ho

Karol Lev Irrgang (64), trvalý diakon a bývalý dlhoročný starosta obce Hôrka pri Poprade, si každý rok oblieka mikulášsky kostým a chodí rozdávať radosť deťom i dospelým. Nevie si predstaviť, že by vynechal čo len jedinú sezónu. Je to úloha pre neho ako vyšitá, a to nielen vďaka originálnej dlhej brade. So svätým Mikulášom ho totiž spája oveľa viac.
Mikuláš naozaj existuje, stretli sme ho
Peter Slovák 03.12.2020

Kresťanský filatelista šíri duchovné posolstvo

Do malého ozúbkovaného priestoru je vložená nielen umelecká hodnota, ale v mnohých prípadoch aj spirituálny odkaz pre ďalšie generácie. Oslovili sme zanieteného filatelistu a propagátora známok s kresťanskou tematikou, rímskokatolíckeho kňaza Jána Valla, aby nám okrem iného priblížil, aký je vlastne vzťah medzi zberateľstvom a šírením evanjelia.
Kresťanský filatelista šíri duchovné posolstvo
Zuzana Artimová 26.11.2020

Nebojme sa, lebo prežívame Boží čas

Keď sa mi pred niekoľkými týždňami ozvala priateľka, že Ondrej Lazár Tkáč bude mať šesťdesiat rokov, priznám sa, že ma to trochu zarazilo. Ak totiž poznáte brata Ondreja aspoň zo slávenia svätých omší, tento vek vám k nemu určite nebude sedieť. Brat Ondrej totiž oplýva duchovnou silou, ktorá je pre mnohých veriacich veľkým povzbudením, a tiež podmanivým hlasom, ktorý dokáže naplniť celý priestor chrámu.
Nebojme sa, lebo prežívame Boží čas
Anna Stankayová 25.11.2020

Modlitby matiek sú pre mnohé záchranným kolesom

Modlitbové spoločenstvo Modlitby matiek (MM) vzniklo v Anglicku a funguje v 128 krajinách sveta. V polovici novembra mamy ďakovali za 25 rokov pôsobenia. Na Slovensku sa v apríli 1996 začali ako prvé modliť dve matky – mama Anna a mama Jana Pajanová, teraz národná koordinátorka MM, ktorá nám spoločenstvo priblížila.
Modlitby matiek sú pre mnohé záchranným kolesom
Lenka Horáková 20.11.2020

Hory nás učia zodpovednosti, rešpektu a pokore

Vlado Zboja (61) je známy horolezec, medzinárodný horský vodca, ale aj inštruktor paraglajdingu, parašutizmu či lyžovania – jednoducho všetkého, čo znie aspoň trochu nevšedne a zaváňa aj istou dávkou adrenalínu. Predovšetkým je však veľkým milovníkom hôr, ktoré si získali jeho srdce natoľko, že sa stali jeho druhým domovom.
Hory nás učia zodpovednosti, rešpektu a pokore