Zuzana Artimová 08.04.2023

Malé nebo som nestvoril sám

Rehoľný brat TOMÁŠ BECKET MARTIN PILA, OFM (48), sa pred vyše dvadsiatimi rokmi pustil do zvláštneho diela. S pomocou spolubratov i laikov vytvoril najväčšiu zbierku relikvií svätých a blahoslavených na Slovensku. Vo františkánskom Kostole sv. Jozefa v Prešove sa dnes nachádza kaplnka, ktorú miestni volajú „malé nebo“.

Malé nebo som nestvoril sám
Zuzana Artimová 29.03.2023

Poupratovať v byte svojho srdca

LUCIÁN MÁRIA BOGUCKI, OFMConv (57), hovorí, že každé Pôstne obdobie je „ovocný čas“. Zostáva na nás, či nazbierame hojnú duchovnú úrodu.

Poupratovať v byte svojho srdca
Milada Čechová 24.03.2023

Sviečky, ktoré nedokázali uhasiť

Pokojnú, tichú, modlitbovú akciu veriacich so sviečkami v rukách síce pred 35 rokmi zdanlivo ukončili vodné delá, jej odkaz však svieti dodnes. „Sviečková manifestácia znamenala prelomenie vnútorného strachu,“ hovorí historik a publicista JÁN ŠIMULČÍK (53).
Sviečky, ktoré nedokázali uhasiť
Ján Lauko 15.03.2023

Farnosť musí byť misionárska

„Keby Cirkev nemala misionársky rozmer, dávno by skončila,“ hovorí PAVOL KRUTÁK, provinciál slovenských verbistov. S končiacim dlhoročným predstaveným Spoločnosti Božieho Slova na Slovensku sme sa rozprávali o minulosti i súčasnosti slovenskej provincie.
Farnosť musí byť misionárska
Miroslava Gromanová 08.03.2023

Odvaha a duchovné srdce v centre mesta

Vytvoriť spoločenstvo, v ktorom nájdu ľudia útočisko, priateľstvo aj osobný vzťah k Bohu. MONIKA HRICÁKOVÁ (36), riaditeľka občianskeho združenia Priatelia Quo Vadis, je vďačná, že sa uskutočnil jej sen a vznikol katolícky dom evanjelizácie.
Odvaha a duchovné srdce v centre mesta