Ivan Šulík 26.10.2022

Cirkev rozdáva z nevyčerpateľného pokladu

Hlavný pápežský penitenciár MAURO PIACENZA (78) zavítal nedávno na Slovensko, aby predstavil publikáciu o odpustkoch. V rozhovore vysvetľuje, čo sú odpustky, ako pomáhajú zosnulým a aká dôležitá je sviatosť zmierenia.
Cirkev rozdáva z nevyčerpateľného pokladu
Andrea Predajňová 12.10.2022

Fatima znamená štýl života

Modlitba, pokánie a zasvätenie Nepoškvrnenému Srdcu. To žiadala Panna Mária vo Fatime. Rožňavský diecézny biskup STANISLAV STOLÁRIK v rozhovore hovorí o vážnom upozornení, ktoré zaznelo v malom portugalskom meste.
Fatima znamená štýl života
Anna Stankayová 06.10.2022

Ježišu, dôverujem ti

„Milosrdenstvo je najväčšou vlastnosťou Boha,“ povedal Ježiš sv. Faustíne Kowalskej. Jej nasledovníčka sestra BENEDIKTÍNA FEČOVÁ z košickej komunity Kongregácie sestier Matky Božieho milosrdenstva nám porozprávala o ich poslaní aj o milosrdenstve.
Ježišu, dôverujem ti
Andrea Predajňová 28.09.2022

Uniká nám podstata vzdelania

Katolícka cirkev bola od konca antiky nositeľkou vzdelania. Na univerzitách sa hľadala pravda o Bohu a človeku. Ako sa kedysi vzdelávalo a čo pretrvalo do súčasnosti? O vzniku a poslaní univerzít sme sa rozprávali s historikom Marekom Babicom.
Uniká nám podstata vzdelania
Ján Lauko 21.09.2022

Páter Pio by bez Ježiša nevznikol

Čím nás aj dnes oslovuje Páter Pio? Čo sa ukrýva za úctou k tomuto kapucínskemu svätcovi? Mal nejaké kontakty so Slovenskom? Na tieto a ďalšie otázky odpovedal provinciál slovenských kapucínov NORBERT PŠENČÍK.
Páter Pio by bez Ježiša nevznikol