Zuzana Artimová 11.12.2020

Prečo môže byť James Bond aj pre nás aktuálnym vzorom

Tento rok malo prísť do kín množstvo filmov. Pre celosvetovú pandémiu koronavírusu sa však ich premiéry už niekoľkokrát posúvali. Vrátane novej bondovky No time to die (Nie je čas zomrieť). James Bond sa však tento rok skloňoval aj v iných súvislostiach – v októbri zomrel jeho prvý filmový predstaviteľ Sean Connery. O fenoméne bondoviek sa Katolícke noviny rozprávali s rímskokatolíckym kňazom Leopoldom Slaninkom, SJ.
Prečo môže byť James Bond aj pre nás aktuálnym vzorom
Jozef Vaško 10.12.2020

Premonštráti oslavujú 900 rokov

Keď sv. Norbert v osamelom údolí v Prémontré na severe Francúzska založil v roku 1120 kláštor, možno si nepomyslel, že bude mať aj dnes stovky nasledovníkov. Jedným z nich je i jasovský opát Ambróz Martin Štrbák, OPraem, ktorý nám o výročí povedal viac.

Premonštráti oslavujú 900 rokov
Lenka Horáková 04.12.2020

Mikuláš naozaj existuje, stretli sme ho

Karol Lev Irrgang (64), trvalý diakon a bývalý dlhoročný starosta obce Hôrka pri Poprade, si každý rok oblieka mikulášsky kostým a chodí rozdávať radosť deťom i dospelým. Nevie si predstaviť, že by vynechal čo len jedinú sezónu. Je to úloha pre neho ako vyšitá, a to nielen vďaka originálnej dlhej brade. So svätým Mikulášom ho totiž spája oveľa viac.
Mikuláš naozaj existuje, stretli sme ho
Peter Slovák 03.12.2020

Kresťanský filatelista šíri duchovné posolstvo

Do malého ozúbkovaného priestoru je vložená nielen umelecká hodnota, ale v mnohých prípadoch aj spirituálny odkaz pre ďalšie generácie. Oslovili sme zanieteného filatelistu a propagátora známok s kresťanskou tematikou, rímskokatolíckeho kňaza Jána Valla, aby nám okrem iného priblížil, aký je vlastne vzťah medzi zberateľstvom a šírením evanjelia.
Kresťanský filatelista šíri duchovné posolstvo
Zuzana Artimová 26.11.2020

Nebojme sa, lebo prežívame Boží čas

Keď sa mi pred niekoľkými týždňami ozvala priateľka, že Ondrej Lazár Tkáč bude mať šesťdesiat rokov, priznám sa, že ma to trochu zarazilo. Ak totiž poznáte brata Ondreja aspoň zo slávenia svätých omší, tento vek vám k nemu určite nebude sedieť. Brat Ondrej totiž oplýva duchovnou silou, ktorá je pre mnohých veriacich veľkým povzbudením, a tiež podmanivým hlasom, ktorý dokáže naplniť celý priestor chrámu.
Nebojme sa, lebo prežívame Boží čas