Ján Lauko 30.11.2021

Pomáha im materiálna pomoc i ľudskosť

Päť mesiacov po tornáde na Morave sa miestni pomaly stavajú na vlastné nohy. Mnohým sa podarilo obnoviť svoje domovy, no tí, čo o ne prišli úplne, ešte stále nemajú vlastnú strechu nad hlavou. Farár v Moravskej Novej Vsi MARIÁN KALINA (45) v rozhovore pre Katolícke noviny hovorí, že v tejto situácii ľuďom okrem materiálnej štedrosti pomáha aj to, že ich má kto potešiť.
Pomáha im materiálna pomoc i ľudskosť
Zuzana Artimová 10.11.2021

Utrpenie je slasť s opačným znamienkom

V pondelok 8. novembra odišiel do domu nebeského Otca akademický maliar Miroslav Cipár. Katolíckym novinám poskytol prvý rozhovor pred jedenástimi rokmi. Článok sme uverejnili v KN 29/2010. Prinášame ho v plnom znení, aby ste si spolu s nami mohli pripomenúť úžasného požehnaného človeka, ktorý dával aj neznámym ľuďom pocit, akoby sa poznali odjakživa.

Utrpenie je slasť s opačným znamienkom
Peter Slovák 10.11.2021

Núdzni sú súčasťou Božieho programu

Svetový deň chudobných si tento rok pripomíname 14. novembra už po piaty raz. Katolícke noviny oslovili kňaza Petra Gombitu (65), ktorý pôsobí v špecifickej pastoračnej službe zameranej na potreby núdznych a chudobných v Bernátovciach.

Núdzni sú súčasťou Božieho programu
Anna Stankayová 03.11.2021

Za zdražovaním KN je rast cien papiera

Výrazný rast cien papiera či poštových služieb sa dotkol aj Katolíckych novín. Ich cena sa od nového roka zvýši na jedno euro. Výhodnejšou možnosťou bude digitálne predplatné novín. Viac priblížil riaditeľ vydavateľstva Spolok svätého Vojtecha IVAN ŠULÍK.

Za zdražovaním KN je rast cien papiera
Ján Lauko 03.11.2021

Organizáciou sa chcel poďakovať Cirkvi

Pre MARTINA KRÁLOVIČA (33) z agentúry PS:Events, ktorá zabezpečovala priebeh podujatí s pápežom Františkom v Šaštíne a Prešove, bola organizácia septembrovej návštevy Svätého Otca splnením jedného z troch zostávajúcich cieľov, ktoré chcel v živote dosiahnuť. Ako s odstupom času hodnotí apoštolskú cestu, prezradil v rozhovore pre Katolícke noviny.
Organizáciou sa chcel poďakovať Cirkvi