Milada Čechová 06.06.2023

Editoriál 23/2023

Rozdelenie v spoločnosti. Je to niečo nové? Nie, nie je. Sám Ježiš sa pýta, myslíte si, že som prišiel darovať pokoj zemi? Nie, hovorím vám, ale rozdelenie... A nespomína len rozdelenie, ale aj oheň, dokonca chce, aby už vzplanul (Lk 12, 49 – 53).
Editoriál 23/2023
František Kavecký 06.06.2023

Rozdelenie v spoločnosti

Na každej svätej omši sa modlíme za pokoj a jednotu. Priestor okolo nás však pracuje na nepokoji a rozdelení. Rozdelenie je jedným z hlavných mechanizmov fungovania sociálnych sietí. Na negatívny príspevok reaguje oveľa širšie publikum ako na pochvalu. Preto sa „hejty“ na sieťach zámerne šíria početnejšiemu publiku.
Rozdelenie v spoločnosti
Alena Rybárová 01.06.2023

Spevácky zbor sa vydal rozdávať radosť

Zbor sv. Ladislava z Rajca v druhý predĺžený májový víkend opäť po roku nasadol do autobusu a vydal sa na cesty. Smer západné Čechy, okres Karlove Vary, kúsok od nemeckých hraníc.
Spevácky zbor sa vydal rozdávať radosť
Janka Pavelová 01.06.2023

Deti ďakovali mamám tým najkrajším spôsobom

Deň matiek oslávili aj malí škôlkari lienky a včielky zo Spojenej školy svätých košických mučeníkov v Košiciach. Pre svoje mamičky si pripravili pestrý program.
Deti ďakovali mamám tým najkrajším spôsobom
Alexander Knorr 31.05.2023

Prijímať ženy ako sestry či matky

Mám kamaráta bohoslovca, s ktorým sa stretávam v rámci spoločenstva. Aký by mal byť vzťah dievčaťa s bohoslovcom, respektíve s niekým, kto sa pripravuje vstúpiť do seminára, aby to nenarušilo jeho formáciu a aby to neuškodilo ani jednému z nich? Aby to bolo stále na báze priateľstva.
KATARÍNA, VÝCHODNÉ SLOVENSKO

Prijímať ženy ako sestry či matky