Tibor Hajdu 28.05.2020

Ohlásenie prekážky je povinnosť

Oznámenie prítomnosti manželskej prekážky má svoje opodstatnenie. Môže sa stať, že jeden zo snúbencov sa nachádza v okolnostiach, ktoré bránia ustanoveniu spoločenstva celého života a prijatiu jeho cieľov. Hovoríme im zneplatňujúce manželské prekážky. 
Ohlásenie prekážky je povinnosť
Martin Kramara 26.05.2020

Čo sme sa naučili?

Krok za krokom sa vraciame „k normálu“. Opatrenia sa uvoľňujú. Vírus sa rozšíril len mierne. Viac sa šíri presvedčenie, že je to azda za nami.
Čo sme sa naučili?
Mária Bilá 26.05.2020

Editoriál 22/2020

Radi putujete? Toto leto síce kolektívnym púťam priať nebude, individuálnu či rodinnú si však môžete spraviť; napríklad k bratislavskej Panne Márii Snežnej, ktorá chráni hlavné mesto minimálne od čias moru (strany 16 – 17). Alebo sa pri čítaní pútavej reportáže Martiny Grochálovej dajte aspoň v predstavách preniesť do benediktínskeho kláštora v Rüdesheime nad Rýnom, ktorý sa spája so zaujímavou sväticou Hildegardou (strany 10 - 11). 
Editoriál 22/2020
Mária Bartóková 22.05.2020

Kresťanské rodiny potrebujeme

Príbeh obyčajnej katolíckej rodiny a manželov, ktorí spolu žijú príkladným životom v manželstve už takmer 60 rokov, nech je motiváciou pre tých, ktorí uvažujú o založení rodiny. 

Kresťanské rodiny potrebujeme
Monika Golianová FMA 21.05.2020

Vlastníctvo môže slúžiť láske

Ježišova ponuka a nečakaná reakcia bohatého mladíka zo stránok synoptických evanjelií rezonujú v našich srdciach aj dnes. Keďže aktualizácia biblického textu závisí od jeho dobrého pochopenia, zastavme sa pri tomto dialógu vo  verzii príbehu podľa evanjelistu Matúša. 

Vlastníctvo môže slúžiť láske