Daniel Dian 09.12.2021

Je alebo nie je Advent čas na pôst

Advent je vo svojej podstate čas, v ktorom sa veriaci majú viac venovať príprave na druhý príchod Ježiša Krista na konci sveta. Takto sa napĺňa jeho zmysel aj vo význame slova adventus – očakávanie.

Je alebo nie je Advent čas na pôst
Jaroslav Fabian 09.12.2021

Mladí sa nakoniec stretli v Prešove

Na Slovensku sa od 15. do 21. novembra konal Týždeň Cirkvi pre mládež. V Košickej arcidiecéze sa v rámci tohto podujatia uskutočnilo 20. novembra aj Arcidiecézne stretnutie mládeže.

Mladí sa nakoniec stretli v Prešove
Martin Petrík 09.12.2021

Do Bad Deutsch-Altenburg prišli dvaja biskupi

V Bad Deutsch-Altenburg slávili 21. novembra svätú omšu dvaja biskupi: bratislavský pomocný biskup Jozef Haľko, ktorý má v rámci KBS na starosti pastoráciu Slovákov v zahraničí, a viedenský svätiaci biskup Franz Scharl, ktorému prináleží pastorácia cudzojazyčných komunít vo Viedenskej arcidiecéze.
Do Bad Deutsch-Altenburg prišli dvaja biskupi
Zuzana Artimová 07.12.2021

Editoriál 49/2021

Tento editoriál píšem na sviatok svätého Mikuláša. Verím, že väčšina z vás si vo svätomikulášske ráno našla v topánkach milú malú pozornosť.
Editoriál 49/2021
Ľudovít Malík 07.12.2021

Dajme si pozor

Pred mesiacom ma zaujala prednáška holandského kardinála Willema Eijka. Kardinál v nej rozoberá otázku etickosti vakcín proti covidu a povinného očkovania. V skratke, kardinál uviedol a odôvodnil, prečo je očkovanie vakcínami proti koronavírusu morálne dobré, aj keď nezastáva názor, že by malo byť povinné. Z dlhej prednášky ma ale zaujala ešte jedna pasáž, ktorá sa venovala antivaxerskému hnutiu.
Dajme si pozor