Miroslava Gromanová 01.08.2023

Editoriál 31/2023

Keď sa dozvieme zlú správu, keď sa nám nedarí, keď sme nešťastní, pýtame sa Boha, prečo sa nám to deje. Možno aj pochybujeme, či nás má rád. Naša viera sa vytráca. Ale je takéto myslenie správne?

Editoriál 31/2023
Juraj Šúst 01.08.2023

(Ne)slúžiť dvom pánom

Žijeme vo svete, z ktorého sa vytráca kresťanská kultúra. Z korporácie vám nepríde pozvánka na šaštínsku púť, ale na júnový príde. V covidových rokoch sa skôr zavrie kostol než supermarket. A v školstve sa rieši, kedy a čo majú deti vedieť o sexe, ale nie, ako sa pripraviť na manželstvo.
(Ne)slúžiť dvom pánom
Jana Bieščad Vindišová 29.07.2023

Niektoré veci sa hovoria veľmi ťažko

Mám kamaráta, ktorý si prešiel ťažším obdobím a nechcel sa o tom s nikým rozprávať. Čo hrozí, ak sa mladý človek uzatvára do seba a nekomunikuje o svojich pocitoch?
JANKA, ZÁPADNÉ SLOVENSKO

Niektoré veci sa hovoria veľmi ťažko
Zuzana Artimová 25.07.2023

Editoriál 30/2023

Noviny, ktoré držíte v  rukách, majú dátum nedele 30. júla. To znamená, že už o niekoľko chvíľ sa začnú Svetové dni mládeže v Lisabone. Do najomladenejšej metropoly na svete zavíta aj pápež František. Svoj batoh pútnika má zbalený, je pripravený vydať sa na cestu. A všetkých mladých vyzýva vstať, ponáhľať sa, rozhýbať dušu i telo, ísť pomáhať a slúžiť.
Editoriál 30/2023
Ľudovít Malík 25.07.2023

Kde sa berie toľko mladých katolíkov

O pár dní sa mladí stanú centrom pozornosti, v portugalskom Lisabone sa začnú Svetové dni mládeže. Vo svetových médiách budú padať prívlastky ako katolícky Woodstock a mnohé z nich budú prekvapene konštatovať, kde sa toľko mladých katolíkov vôbec berie. Často totiž žijú v presvedčení, že mladý človek dnes nemôže veriť v Boha a určite nie je pri zdravom rozume, keď sa hlási ku Katolíckej cirkvi.
Kde sa berie toľko mladých katolíkov