Ivan Šulík riaditeľ Spolku sv. Vojtecha 07.09.2021

Editoriál 36/2021

Milí naši čitatelia, po dlhých osemnástich rokoch sme svedkami nezaslúženého daru, ktorý dostáva naša krajina. Prichádza pápež. Pri tejto vzácnej udalosti chceme byť spolu s vami – s tými, ktorí zavítajú do Šaštína, Prešova či Košíc, ale aj s tými, ktorí sa pre rôzne príčiny nemôžu zúčastniť na bohoslužbách s hlavou Katolíckej cirkvi.
Editoriál 36/2021
Ivan Šulík 07.09.2021

Keď málo znamená viac

Pápež Ján XXIII., ktorý na prekvapenie všetkých zvolal Druhý vatikánsky koncil, zdôrazňoval, aby sme dokázali zachytiť znamenia časov, aby sme správne interpretovali osobné i svetové dejiny. Takýmto znamením doby je aj v mnohých smeroch výnimočná návšteva pápeža Františka na Slovensku.
Keď málo znamená viac
Lucián Mária Bogucki, OFMConv 03.09.2021

Cyklopúť bola súčasťou prípravy

Duchovná príprava na príchod Svätého Otca môže mať aj netradičnú podobu. Presvedčila nás o tom 13. minoritská cyklopúť od 31. júla do 8. augusta.
Cyklopúť bola súčasťou prípravy
Františka Čačková OSF 03.09.2021

Školské sestry si zvolili nové vedenie

V júli sa v Ríme uskutočnila generálna kapitula Kongregácie školských sestier sv. Františka, ktorej predchádzala pred rokom prvá časť provinciálnej kapituly. Po ukončení jej druhej časti 4. – 6. augusta v Žiline prebehli na piatich miestach Slovenska 7. augusta voľby provinciálneho vedenia.
Školské sestry si zvolili nové vedenie
Pavol Pečko 03.09.2021

V Sučanoch mali odpustovú slávnosť

Vo farnosti Sučany sa 15. augusta konala odpustová slávnosť Nanebovzatia Panny Márie. Hodovú svätú omšu celebroval páter Michal Zamkovský, CSsR, misionár Božieho milosrdenstva.
V Sučanoch mali odpustovú slávnosť