Ján Banovčan 01.12.2022

Výročie kaplnky si vyžiadalo nové práce

Kaplnka Panny Márie Lurdskej v Zábiedove oslávila tridsiate výročie svojej existencie. Vybudovali ju v rámci rozsiahlej rekonštrukcie kostola pod vedením vtedajšieho správcu farnosti Michala Tondru. Spišský pomocný biskup Andrej Imrich ju posvätil 8. novembra 1992.

 

Výročie kaplnky si vyžiadalo nové práce
Monika Šimoničová 29.11.2022

Editoriál 48/2022

Keď som bola školáčka, snívala som, že raz napíšem knihu. Myslela som si, že je to hračka. Teraz už viem, že je to naozaj umenie.

Editoriál 48/2022
Martina Grochálová 29.11.2022

Človek jednej knihy

Má kniha v dnešnom digitalizovanom svete ešte šancu prežiť? Na dosť častú otázku mám jednoznačnú odpoveď: áno. Presviedčajú ma o tom kníhkupectvá naplnené knihami i ľuďmi; knižnice, zažívajúce renesanciu, knižné projekty a antikvariáty každého druhu. Vnímam to na knižných veľtrhoch a pri komunikácii s inými vydavateľmi. No predovšetkým ma o tom uisťujú mladí ľudia a deti s knihou v ruke vo vlaku, na autobusovej zastávke či v kaviarni.
Človek jednej knihy
Lukáš Uváčik 24.11.2022

Kostol nie je farská obývačka

Čo vás viedlo k prerábke vášho farského kostola a ako pri renovácii postupovať? Čo všetko treba zohľadňovať?

DARINA, ZÁPADNÉ SLOVENSKO

Kostol nie je farská obývačka
Laura Kavoňová 24.11.2022

Karneval svätých

Vo farnosti Sereď si prvýkrát pripravili festival svätých. V piatok 4. novembra sa po večernej svätej omši obliekli mladí a deti do kostýmov svätcov. Alebo v kostýmoch prišli už na svätú omšu. Pri pohľade do kostola každého uchvátila radosť, že na tejto svätej omši bude s nami viditeľným spôsobom celé nebo.
Karneval svätých