Monika Golianová FMA 21.05.2020

Vlastníctvo môže slúžiť láske

Ježišova ponuka a nečakaná reakcia bohatého mladíka zo stránok synoptických evanjelií rezonujú v našich srdciach aj dnes. Keďže aktualizácia biblického textu závisí od jeho dobrého pochopenia, zastavme sa pri tomto dialógu vo  verzii príbehu podľa evanjelistu Matúša. 

Vlastníctvo môže slúžiť láske
Ján Lauko 19.05.2020

Editoriál 21/2020

Prvý májový deň je výročím tragickej nehody jedného z najlepších pilotov formuly 1 Ayrtona Sennu, ktorý zahynul v roku 1994 počas pretekov v San Maríne. Jeho smrť zasiahla každého, charizma brazílskeho pilota bola nepopierateľná. Jej súčasťou bola aj Sennova spirituálna stránka.
Editoriál 21/2020
Tibor Macák 19.05.2020

Pravda, nie konšpirácia oslobodzuje

Pandémia koronavírusu nastavila ľudstvu zrkadlo, a tak opäť raz nastal čas, keď sa odhaľujú charaktery. Orientovať sa v mori „zaručených“ receptov a hlasov, ktoré sa šíria rýchlejšie ako samotný vírus, nie je jednoduché, no načim povedať, že za posledných 30 rokov sme mali dosť času učiť sa rozlišovať.
Pravda, nie konšpirácia oslobodzuje
Juliana Brezinská-Patúcová 15.05.2020

Panna Mária nás chránila

Mamina prejavená dôvera našej nebeskej Matke sa hlboko vryla do duše dieťaťa. Dievča, ktoré sa symbolicky narodilo pred barbarskou nocou, sa v spomienke vracia do doby, keď z politických dôvodov v rodine pociťovali dôsledky uväznenia otca a jeho bratov, kňaza a rehoľníka. 
Panna Mária nás chránila
Ľubomír Marcina 15.05.2020

V kresťanskej obetavosti nerozlišovala

S vďakou spomínajú v Stredisku evanjelickej diakonie Košeca (SED) na Annu Brtáňovú, kde dožívala posledných šesť rokov jeseň svojho života. 
V kresťanskej obetavosti nerozlišovala