Karol Dubovan 02.12.2021

Inšpirovali sa slovami encykliky

Upratať okolie rieky – bola výzva farára farnosti svätých Kozmu a Damiána v Trenčianskych Biskupiciach Jaroslava Mujgoša. Mládežnícka farská ekologická skupinka v sobotu 13. novembra vyzbierala odpad na vybranom úseku ľavého brehu rieky Váh. Okrem toho, že prispela ku skrášleniu prírodného prostredia, usilovala sa uviesť slová encykliky Laudato si’ a myšlienky synodality do praxe práve vo svojom okolí.
Inšpirovali sa slovami encykliky
František Bašo 02.12.2021

Nedá sa zabudnúť na kňaza Ladislava Vrábela

Do večnosti nás 10. novembra pridišiel kňaz Spišskej diecézy Ladislav Vrábel. Narodil sa 28. júla 1947 v Ladcoch a kňazskú vysviacku prijal v roku 1970. Z vďačnosti nielen za duchovné vedenie počas študentských rokov by som rád priblížil túto vzácnu osobnosť.
Nedá sa zabudnúť na kňaza Ladislava Vrábela
Pavol Prokopovič 02.12.2021

V modlitbe sa spojili pri kendickom kríži

Každoročne sa pri kendickom kríži stretávajú zanietení turisti z Prešova i okolitých obcí a z úcty tam kladú čečinový veniec. Pri tejto príležitosti spomínajú na svojich turistických priateľov, ale aj rodinných príslušníkov, s ktorými chodili po horách a ktorí ich predišli do večnosti.
V modlitbe sa spojili pri kendickom kríži
Ľuboš Tvrdý 02.12.2021

Telesná intimita je súčasťou manželstva

Podstata manželskej intimity nie je len čosi čisto biologické, ale dotýka sa jadra ľudskej osobnosti. Manželstvo, pri ktorom bol daný platný súhlas, ale nedošlo k započatiu intímneho života manželov ľudsky dôstojným spôsobom, vhodným na počatie dieťaťa, sa označuje ako nedokonané.
Telesná intimita je súčasťou manželstva
Juraj Tóth 30.11.2021

Čas na odvrátenie katastrof

Na konci novembra sonda DART odštartovala na misiu k asteroidu Didymos, ku ktorému má doraziť budúci rok a následne naraziť do jeho mesiačika. Tým vyskúšame, či dokážeme zmeniť jeho dráhu. Je to prvý takýto test planetárnej obrany pred prípadnými budúcimi kolíziami asteroidov so Zemou. Ak by sa so Zemou v budúcnosti zrazil asteroid veľký 300 metrov, spôsobil by katastrofu kontinentálnych rozmerov.
Čas na odvrátenie katastrof