Marek Šmid 03.08.2022

Vzťahy s blížnymi

Sústredné kružnice rôznych polomerov blízkosti vzťahov k iným ľuďom od nášho jadra sú naším pokladom. 
Vzťahy s blížnymi
Anna Stankayová 29.07.2022

Editoriál 30/2022

Plnými dúškami si vychutnávame obdobie dovoleniek, prázdnin, oddychu či putovania. Možno aj po stopách svätých. A hoci práve tieto turisticky atraktívne miesta nepatria medzi najpokojnejšie, o pár krokov ďalej sa často ocitnete akoby v inom svete. A niekedy sa stačí ponoriť len do ticha prvej odľahlej uličky či miestneho chrámu a nadýchnuť sa vánku pokoja.
Editoriál 30/2022
Michal Vivoda 21.07.2022

Krehkosť staroby sa týka nás všetkých

Minulý rok ustanovil pápež František Svetový deň starých rodičov a seniorov na štvrtú júlovú nedeľu. „Starí rodičia sú ohnivkom spojenia medzi generáciami, aby odovzdávali mladým skúsenosť života a viery,“ napísal vo svojom posolstve.
Krehkosť staroby sa týka nás všetkých
Mária Kohutiarová 21.07.2022

Trnavské rodiny na ceste k svätosti

V súvislosti s 10. svetovým stretnutím rodín sa 2. júla v Križovanoch nad Dudváhom stretli rodiny Trnavskej arcidiecézy.   

Trnavské rodiny na ceste k svätosti
Božena Jankurová 21.07.2022

Cyklopúť do Levoče

Aj cyklopúť na Mariánsku horu v Levoči má svoje čaro. Tradíciu cyklopúte z Rakús do Levoče začal a doteraz vedie Ján Vida (druhý rad, tretí sprava). Prvýkrát sa na bicykli do Levoče vybral so svojou manželkou v roku 1995 pri príležitosti návštevy pápeža Jána Pavla II. Odvtedy takto bez prerušenia putuje už 27 rokov.
Cyklopúť do Levoče