Ľudovít Malík 15.06.2021

A keď to nezvládnu?

Je tu obdobie kňazských vysviacok. Novokňazov síce nie je veľa, ale dobrého nikdy veľa nebýva. Je to však aj logické, menší počet narodených detí znamená menej kňazov. Ale nebudem v komentári riešiť množstvo novokňazov.
A keď to nezvládnu?
Martin Kramara 08.06.2021

Nedávno a neďaleko

Keď som pred nedeľným Anjel Pána z Vatikánu čakal v prekladateľskom štúdiu, moju pozornosť v slúchadlách upútal taliansky komentátor, ktorý rozprával o novej blahoslavenej. Mária Laura Mainettiová, rehoľná sestra zabitá pred 21 rokmi v Taliansku rukami troch dievčat, ktoré vtedy mali sotva 16-17 rokov.
Nedávno a neďaleko
Jozef Kozák 01.06.2021

Rozhodol by si sa rovnako?

„Urobili by ste aj dnes rovnaké rozhodnutie a stali by ste sa kňazom?“ „Áno,“ odpovedal kňaz. „A viete, že moja dcéra neraz o vás povedala, že vy by ste boli dobrým otcom a že by si chcela nájsť muža s takým srdcom a správaním, ako máte vy?“
Rozhodol by si sa rovnako?
Marek Šmid 25.05.2021

K otázke dôstojnosti

Dovoľte mi nevinné vyznanie: raz som sa zaľúbil. Bolo to v Štrbe v auguste 1964. Ona mala v zlatistých vlasoch márnivo zapletené púpavy. S očami uprenými na ňu som sa jej hneď vyznal, že ju milujem.
K otázke dôstojnosti
Juraj Tóth 18.05.2021

Vesmírna ekológia

Pred šiestimi rokmi vydal pápež František encykliku Laudato si’, ktorú si v tomto týždni špeciálne pripomíname. Aspektom na ochranu životného prostredia môže byť aj budúca ťažba nerastných surovín z asteroidov.
Vesmírna ekológia