Juraj Tóth 18.05.2021

Vesmírna ekológia

Pred šiestimi rokmi vydal pápež František encykliku Laudato si’, ktorú si v tomto týždni špeciálne pripomíname. Aspektom na ochranu životného prostredia môže byť aj budúca ťažba nerastných surovín z asteroidov.
Vesmírna ekológia
Ľudovít Malík 11.05.2021

Izolácia nás zmenila

V poslednom čase ma zaujala krátka literárna práca študentky cirkevného Gymnázia Matky Alexie v Bratislave. Prihlásila sa s ňou do súťaže Denníka N s názvom Správa z izolácie a vyhrala ju.
Izolácia nás zmenila
Martin Kramara 04.05.2021

Po stopách svätého Jozefa

Nové invokácie, ktoré boli schválené do Litánií ku cti svätého Jozefa, sú výborným podnetom pre duchovný život kresťana. Je ich sedem, pochádzajú zväčša z výrokov pápežov. Počas uplynulého víkendu sa ladilo ich znenie v jazykoch, aj v slovenčine, aby čo najlepšie zodpovedali latinskému originálu.
Po stopách svätého Jozefa
Jozef Kozák 27.04.2021

Zrkadlenie Boha

Čo to robí? To naozaj? Možno tí, ktorí zbadali len obraz bez textu, ako sa pápež František skláňa a v Nedeľu Dobrého pastiera bozká ruky deviatim kňazom,  nemuseli tomu veľmi rozumieť.
Zrkadlenie Boha
Marek Šmid 20.04.2021

Prečo úcta k vedcovi a učiteľovi?

Váhame nad touto otázkou? Dobrý učiteľ a vedec musel vo svojom živote vybudovať priestor pre viaceré danosti a osobné vlastnosti.
Prečo úcta k vedcovi a učiteľovi?