Martin Kramara 12.11.2019

Čo máme, nie je samozrejmé

V nedeľu na obed po modlitbe Anjel Pána Svätý Otec oznámil svoje odhodlanie navštíviť Južný Sudán. Pri tejto správe sa mi vynorili zábery spred pol roka, na ktorých si František kľakol a pobozkal nohy sudánskych predstaviteľov. Tí vtedy prišli do Vatikánu na duchovnú obnovu, ktorej cieľom bolo sprostredkovať ich zmierenie.
Čo máme, nie je samozrejmé
Jozef Kozák 05.11.2019

Na čo sa hodíš?

Pár dní pred Misijnou nedeľou som sa ozval jednému zo slovenských misionárov. Zoznámili sme sa pred rokmi, keď navštívil farnosť, kde som pôsobil.
Na čo sa hodíš?
Ľudovít Malík 29.10.2019

Získali sme slobodu

O niekoľko dní si pripomenieme 30. výročie nežnej revolúcie. Socialistické zriadenie so svojím totalitným a jediným správnym myslením a konaním padlo. Ľudia sa nadýchli slobody, samozrejme, aj s oveľa väčšou osobnou zodpovednosťou, i keď sa to nie vždy musí tak javiť.
Získali sme slobodu
Juraj Tóth 22.10.2019

Nobelova cena

Ôsmeho októbra bola udelená tohtoročná Nobelova cena za fyziku. Dostali ju traja astrofyzici, ktorí si rozdelili aj peknú finančnú prémiu.
Nobelova cena
Tibor Macák 15.10.2019

Odložme pasivitu

Nemeckom otriasol útok 27-ročného antisemitu na synagógu v Halle, kde chcel spáchať masaker na modliacich sa Židoch. Bolo totiž pravé poludnie na Jom Kippur, Deň zmierenia, azda najväčší sviatok židovských komunít na celom svete, keď útočník prišiel ku vchodu a cez zamknuté dvere sa chcel prestrieľať do synagógy. Bolo v nej asi 80 ľudí vrátane detí.
Odložme pasivitu