Martin Kramara 04.02.2020

Byť dobrými susedmi

Veľká Británia formálne opustila Európsku úniu. Nech už sú naše názory na brexit akékoľvek, na konci januára sa stal skutočnosťou. Je zrejmé, že na danú tému budeme ešte veľa počuť. Nebude však ľahké sa v udalostiach a komentároch zorientovať. Má k tomu čo povedať Cirkev?
Byť dobrými susedmi
Ľudovít Malík 28.01.2020

Život je dar od Boha

V piatok 24. januára sa v hlavnom meste USA konal Pochod za život. Už 47 rokov prichádzajú v januári Američania do Washingtonu, aby pochodovali za život. Tento rok státisíce jeho účastníkov privítali amerického prezidenta Donalda Trumpa. Stal sa tak historicky prvým prezidentom USA, ktorý prišiel na Pochod za život.
Život je dar od Boha
Tibor Macák 21.01.2020

Hrozba tragédie

Grécka dráma – to boli časy, keď sa kolíska demokracie ocitla na pokraji krachu a ochranný dáždnik medzinárodných veriteľov bol osem rokov otvorený nad krajinou bájnej Akropoly. Dráma sa skončila a Grécko sa postavilo na vlastné nohy. Doslova na opačnom konci Európy sa v roku 2016 začal odvíjať iný dej, ktorý mal miestami nádych shakespearovskej tragikomédie.
Hrozba tragédie
Juraj Tóth 14.01.2020

Zjavenie verzus znamenie

Čo je viac, Zjavenie Pána – keď neprístupný Boh, pôvodca všetkého, čo existuje, sa k nám priblížil ako Dieťa, stal sa človekom a zjavil sám seba, alebo znamenia na nebi, ktoré sú len čerešničkou na torte pri jeho narodení? Prečo nás viac priťahujú vonkajšie veci, naháňame sa za senzáciami, chceme dôkazy Boha vo vesmíre, na zemi? Zjavil sa tak jednoducho a veľkolepo zároveň, že tomu nemôžeme uveriť. Neveríme vlastnej viere, neveríme rozumu ani našim očiam. Pomôžu nám potom vonkajšie znamenia na nebi?
Zjavenie verzus znamenie
Jozef Kozák 07.01.2020

Kňazské vzťahy

Spovedanie pred sviatkami býva veľakrát náročnejšie. Nielen preto, že tých, ktorí sa chcú zmieriť s Bohom, je omnoho viac ako v inom období. Ale najmä pre intenzívnejší dotyk s ľudskou slabosťou a pokúšaním zlého ducha. A predsa všetka tá náročnosť prináša so sebou aj niečo krásne. Prináša skúsenosť odpustenia, ktorá spôsobuje radosť a vzbudzuje nádej. Pomáha k návratu do Otcovho objatia. A mnohým kňazom dáva ešte jedno – možnosť byť viac ako inokedy s inými kňazmi.
Kňazské vzťahy