Jozef Kozák 01.06.2021

Rozhodol by si sa rovnako?

„Urobili by ste aj dnes rovnaké rozhodnutie a stali by ste sa kňazom?“ „Áno,“ odpovedal kňaz. „A viete, že moja dcéra neraz o vás povedala, že vy by ste boli dobrým otcom a že by si chcela nájsť muža s takým srdcom a správaním, ako máte vy?“
Rozhodol by si sa rovnako?
Marek Šmid 25.05.2021

K otázke dôstojnosti

Dovoľte mi nevinné vyznanie: raz som sa zaľúbil. Bolo to v Štrbe v auguste 1964. Ona mala v zlatistých vlasoch márnivo zapletené púpavy. S očami uprenými na ňu som sa jej hneď vyznal, že ju milujem.
K otázke dôstojnosti
Juraj Tóth 18.05.2021

Vesmírna ekológia

Pred šiestimi rokmi vydal pápež František encykliku Laudato si’, ktorú si v tomto týždni špeciálne pripomíname. Aspektom na ochranu životného prostredia môže byť aj budúca ťažba nerastných surovín z asteroidov.
Vesmírna ekológia
Ľudovít Malík 11.05.2021

Izolácia nás zmenila

V poslednom čase ma zaujala krátka literárna práca študentky cirkevného Gymnázia Matky Alexie v Bratislave. Prihlásila sa s ňou do súťaže Denníka N s názvom Správa z izolácie a vyhrala ju.
Izolácia nás zmenila
Martin Kramara 04.05.2021

Po stopách svätého Jozefa

Nové invokácie, ktoré boli schválené do Litánií ku cti svätého Jozefa, sú výborným podnetom pre duchovný život kresťana. Je ich sedem, pochádzajú zväčša z výrokov pápežov. Počas uplynulého víkendu sa ladilo ich znenie v jazykoch, aj v slovenčine, aby čo najlepšie zodpovedali latinskému originálu.
Po stopách svätého Jozefa