Martin Kramara 13.02.2024

Est modus in rebus?

Na sociálnej sieti som si prečítal rozhorčenie (iste oprávnené) známej ženy nad tým, ako sa v bulvári dehonestuje vizáž krások, ktoré vo vyššom veku prišli o atraktivitu. Poľovačka na fotografie starnúcich celebrít spojená s klebetami je, samozrejme, bezduchá. Akurát že jej kritika nezostala bulváru v spôsobe veľa dlžná. V zápale nesúhlasu poslala autorka novinárov (niekam).
Est modus in rebus?
Ľudovít Malík 06.02.2024

Manželstvu sa učíme stále

Keď ma šéfredaktor Ján Lauko poprosil o komentár k téme manželstva, povedal som si, že toto je vážna téma. Čo ja k tomu vôbec môžem napísať? Po dlhšom uvažovaní som nadobudol pocit, že o manželstve bolo povedané už všetko, že už k tomu nie je čo dodať. Ako poznamenala moja manželka, manželstvo je potrebné už len žiť. A má pravdu. Je tu ale jeden, pre niekoho malý a pre iného veľký otáznik: ako?
Manželstvu sa učíme stále
František Kavecký 01.02.2024

Vypočuť pozvanie

Zasvätený život je pre Cirkev veľký dar. Rád by som preto poukázal na to, čo zasvätenému životu predchádza, a to je povolanie.
Vypočuť pozvanie
Jozef Kozák 23.01.2024

Byť ako fanúšik Petry

Fanúšikovia na svahu ani my ostatní doma pri obrazovkách sme sa minulú sobotu nevedeli dočkať jazdy našej Petry Vlhovej. V duchu i nahlas sme ju hnali na prvé miesto. No potom to ticho, zdesenie a azda i modlitba na perách. Len nech je v poriadku, Bože, len nech je v poriadku!
Byť ako fanúšik Petry
Milada Čechová 16.01.2024

Ekuména je nutná

Nevieme presne posúdiť, či je naozaj pravda, že spoločnosť, ba celé ľudstvo ešte nikdy nebolo také rozdelené ako dnes. Určite to tak však pociťujeme – medzi sebou i medzi národmi. Ale už z Biblie vieme o  zmätení jazykov a  poznáme z nej aj ďalšie príbehy rozdelenia. Pričom ten prvý sa udial už v raji. Jeho následkom dodnes nevieme plne pochopiť ani si predstaviť, v akej jednote navzájom i s Bohom bolo celé stvorenie na siedmy deň.
Ekuména je nutná