Ľudovít Malík 22.03.2022

Poďakovanie

Od vypuknutia vojny na Ukrajine ubehol mesiac. Denne sme zaplavení informáciami o bojoch, o stratách na ľudských životoch a  mnohí ich sledovanie kvôli duševnému zdraviu obmedzili či zrušili. Otázka, ako si zachovať zdravý rozum v tejto situácii, však stále visí vo vzduchu. Môže byť riešením izolovanie sa? Asi nie.
Poďakovanie
Marek Šmid 15.03.2022

Jedna skrytá vec

Mojim malým vnukom sa páči pesnička od Mira Žbirku Dr. Jekyll a Mr. Hyde. Pamätáte sa? Dr. Jekyll, Mr. Hyde, chodia stále sami, jeden bozky rozdáva, druhý zasa rany. Dr. Jekyll, Mr. Hyde, každý z nich je iný, obaja však rovnako riadia moje činy. Ako ťažko by sme mohli súdiť zlo a dobro v človeku, i keď ho vieme rozpoznať. A na obrazovkách, sieťach a v tlači vnímame už týždne dve strany – Rusko a Ukrajinu, Mr. Hyde, Dr. Jekyll.
Jedna skrytá vec
Marta Králiková 08.03.2022

Prijatie a domov

Po večerných telefonátoch s kolegyňami, ktoré pracujú na ukrajinsko-slovenských hraniciach, pozorujem svoje ťaživé myšlienky. Myslím na matky čakajúce s deťmi na hraniciach, na rodičov a najmä otcov, ktorí vyprevadili svoje deti do neznáma.
Prijatie a domov
Ľudovít Malík 01.03.2022

Sčítanie ako výzva

Sčítanie obyvateľstva je dôležitou udalosťou nielen pre tých, ktorí majú radi štatistiku a matematiku. Je dôležité pre štát, spoločnosť a aj Cirkev. Môžeme si povedať, že ide „len“ o čísla, no sú to čísla, v ktorých zároveň dokážeme vidieť trendy rozličného charakteru.
Sčítanie ako výzva
Martin Kramara 22.02.2022

Ešte burger

Často počuť, že Cirkev a katolícka viera by sa mali prispôsobiť dobe. Ľudia by vraj neodchádzali, keby sa im vychádzalo v ústrety. Keby sa v niečom ustúpilo z požiadaviek, ktoré už dnešný človek nechce plniť. Načo musí mať krstný rodič birmovku? Načo má byť sobášený v kostole? Načo má chodiť k sviatostiam?
Ešte burger