Ján Lauko 30.04.2024

Misia kresťanských Európanov

Vprvý májový deň si pripomíname dvadsať rokov od vstupu do Európskej únie. Kým sa Slovensko do nej dostalo, muselo prejsť veľkými reformami a tiež procesom, pri ktorom si malo ujasniť, akým smerom sa chce uberať. Či smerom k hospodársky a demokraticky rozkvitajúcemu Západu založenému na kresťanských koreňoch, alebo smerom k perspektívne hluchému postkomunistickému priestoru prekvitajúcemu mafiou a mocensky silnými, no zároveň neschopnými režimami.
Misia kresťanských Európanov
Marek Šmid 23.04.2024

Zbierať sa na muníciu?

Dobrovoľná občianska zbierka, ktorá znamená použitie súkromných zdrojov s cieľom dodať muníciu na sebaobranu Ukrajiny, sa stala otázkou morálky i medzinárodného práva. Je z týchto hľadísk v poriadku?
Zbierať sa na muníciu?
Martin Kramara 16.04.2024

Dôstojnosť verzus bláznovstvo

Keď pred štyrmi rokmi Vatikán zverejnil encykliku Fratelli tutti, pamätám si diskusie ohľadom vojny, ktorú tam pápež zásadne odmietol.
Dôstojnosť verzus bláznovstvo
Marek Šmid 16.04.2024

Zlo na stromoch ľudského srdca

Začlenenie práva na potrat ako nového ľudského práva do Charty základných práv Európskej únie je výzva Európskeho parlamentu vyslaná štátom Únie vo štvrtok 11. apríla.
Zlo na stromoch ľudského srdca
Ján Lauko 09.04.2024

Dúfame v pokoj

Po prezidentských voľbách sa Slovensko zobudilo s rozporuplnými pocitmi. Viac ako milión štyristotisíc voličov bolo spokojných, pretože ich kandidát Peter Pellegrini vyhral a bude tak najbližších päť rokov naším najvyšším ústavným činiteľom. 
Dúfame v pokoj