Tibor Macák 11.08.2020

Kristova krv v plameňoch

Opäť raz horelo v katolíckom kostole. Iba štyri dni po úmyselnom založení požiaru vo francúzskom Nantes, ktorý kompletne zničil vzácny organ, neznámy páchateľ podpálil v katedrále hlavného mesta Nikaraguy Kaplnku Kristovej krvi a v nej takmer štyristoročný drevený kríž.
Kristova krv v plameňoch
Jozef Kozák 04.08.2020

Vrch premenenia Pána v Sampore

Mojich 94 hodín v Kláštore Premenenia Pána v Sampore ubehlo aj tento rok veľmi rýchlo. Keď som sa vrátil domov, jeden z mojich známych ma hneď zasypal otázkami: „A v čom si sa za ten čas zlepšil? Vidíš nejakú zmenu?“
Vrch premenenia Pána v Sampore
Juraj Tóth 28.07.2020

Mesiac a Pavol VI.

Od pristátia prvých ľudí na Mesiaci 20. júla uplynulo 51 rokov. Dvojica astronautov Neil Armstrong a Buzz Aldrin z misie Apollo 11 pristála prvýkrát v histórii ľudstva na povrchu mimozemského telesa. Splnil sa sen, ktorý ľudia snívali dlhé tisícročia. Dostali sme sa na Mesiac, ktorý vidíme takmer každú noc na oblohe.
Mesiac a Pavol VI.
Martin Kramara 21.07.2020

Čas oddychovať

Dovolenková sezóna je v plnom prúde. Pre okolnosti váhame, či cestovať do zahraničia, ale túžba oddýchnuť si, vymaniť sa zo stereotypu a spoznať nové, pekné miesta v nás zostáva.
Čas oddychovať
Ľudovít Malík 14.07.2020

Dajme sa premoriť

Koronavírus na nás posledné mesiace vyskakuje z každej strany. Určite je to už pre mnohých otravné a mnohí to už ani nevnímajú. Žiaľ, vyzerá to tak, že len tak ľahko nezmizne a s ním ani rozličné názory na opatrenia, ktoré v tejto súvislosti zavádzajú krajiny a štáty po celom svete.
Dajme sa premoriť