Ivan Šulík 08.11.2022

Arcibiskupov názor

Keď som si prečítal obežník Trnavskej arcidiecézy, v ktorom jej arcibiskup spochybnil nevinu obetí krutej a odsúdeniahodnej vraždy na Zámockej ulici v Bratislave, zostal som v nemom úžase. To hádam nemôže byť pravda, bola moja prvá reakcia. Vyslovil či napísal by niečo podobné pápež František alebo niekto z jeho predchodcov? Určite ani jeden!
Arcibiskupov názor
Jozef Kozák 01.11.2022

Kráčať domov

Istý starší kňaz povedal: „Rokmi vnímam, že čím ďalej, tým ťažšie sa mi vedú pohrebné obrady. Nielen preto, že som citlivejší na bolesť a plač pozostalých. Nielen preto, že poznám osobnejšie tých, ktorí z tohto sveta odchádzajú. Ale aj preto, lebo nad hrobom si čoraz viac uvedomujem, že aj ten môj čas naozaj príde. Nie, nebojím sa bolesti a samoty. Ale premýšľam, či kráčam dobre a aké bude moje stretnutie s Pánom.“
Kráčať domov
Ľudovít Malík 24.10.2022

Politika sa týka aj nás

Blížia sa komunálne voľby a minimálne z jedného uhla pohľadu sú pre nás voličov dôležitejšie ako parlamentné či prezidentské voľby. Volíme si totiž spomedzi kandidátov, ktorých väčšina z nás pozná, žijú v našom meste, obci, regióne a máme na nich priamejší dosah. Nejde o menej významné voľby, skôr naopak, dotýkajú sa všetkých.
Politika sa týka aj nás
Marek Šmid 18.10.2022

Na Slovensko prišiel viac ako trikrát

V marci 2003 boli v slovenskej delegácii, ktorá navštívila Vatikán, aj Anton Neuwirth a  Silvester Krčméry. Bol som vtedy slovenským diplomatom pri Svätej stolici a návštevu som organizoval. Tešilo ma, že títo „bojovníci“ za vieru dostali možnosť stretnúť sa s pápežom.
Na Slovensko prišiel viac ako trikrát
Andrea Predajňová 11.10.2022

Pokoj z Fatimy

Vo Fatime som bola raz. Dostala som sa tam nečakane a za zvláštnych okolností.
Pokoj z Fatimy