Ľudovít Malík 23.07.2019

Zdržanlivosť a skromnosť

Posledné roky, aj vďaka médiám, sa na nás valí množstvo katastrofických správ a informácií. Sexuálne zneužívanie v Katolíckej cirkvi, zneužívanie žien, o ktorom sa informovalo cez kampaň #MeToo, nehovoriac o globálnom otepľovaní.
Zdržanlivosť a skromnosť
Mária Bilá 19.07.2019

Čo skutočne pomôže obťažovaným tínedžerkám

V poslednom období sa v médiách objavilo viacero správ o násťročných dievčatách, ktoré boli nejakým spôsobom obťažované, zväčša dospelými mužmi. Je fajn, že sa o tom informuje. Je fajn, že sa k tomu vyjadrujú odborníci. Ale čo ďalej?  

 

Čo skutočne pomôže obťažovaným tínedžerkám
Tibor Macák 16.07.2019

Memento eurovolieb

V Európe stále rezonuje echo po Indii druhých najväčších demokratických volieb na svete. Takmer 400 miliónov oprávnených voličov po piatich rokoch malo opäť šancu urobiť rošádu na politickej mape starého kontinentu. Až 51 percent – najviac v doterajšej histórii eurovolieb – túto šancu aj využilo a posilnilo tak mandát vyše 700 poslancov Európskeho parlamentu.
Memento eurovolieb
Martin Kramara 09.07.2019

Blahoslavený evanjelizátor médií

Zhodou okolností práve 5. júla, keď sme slávili sviatok našich vierozvestov, pápež František urobil dôležité rozhodnutie pre blahorečenie muža, ktorý s nasadením zvestoval vieru v Krista „na opačnej strane sveta“. Tým mužom je arcibiskup Fulton Sheen z USA.
Blahoslavený evanjelizátor médií
Jozef Kozák 02.07.2019

Tam nie je!

Prednedávnom istý kňaz rozpovedal príhodu, ako zastupoval v inej farnosti. Spomínal, že kostolík, do ktorého v ten deň vstúpil prvýkrát, bol maličký a pri oltári s ním ešte menší prvák Leonard. Tešil sa z blízkosti ľudí a prežíval pokoj pri slávení Eucharistie.
Tam nie je!