Juraj Tóth 14.01.2020

Zjavenie verzus znamenie

Čo je viac, Zjavenie Pána – keď neprístupný Boh, pôvodca všetkého, čo existuje, sa k nám priblížil ako Dieťa, stal sa človekom a zjavil sám seba, alebo znamenia na nebi, ktoré sú len čerešničkou na torte pri jeho narodení? Prečo nás viac priťahujú vonkajšie veci, naháňame sa za senzáciami, chceme dôkazy Boha vo vesmíre, na zemi? Zjavil sa tak jednoducho a veľkolepo zároveň, že tomu nemôžeme uveriť. Neveríme vlastnej viere, neveríme rozumu ani našim očiam. Pomôžu nám potom vonkajšie znamenia na nebi?
Zjavenie verzus znamenie
Jozef Kozák 07.01.2020

Kňazské vzťahy

Spovedanie pred sviatkami býva veľakrát náročnejšie. Nielen preto, že tých, ktorí sa chcú zmieriť s Bohom, je omnoho viac ako v inom období. Ale najmä pre intenzívnejší dotyk s ľudskou slabosťou a pokúšaním zlého ducha. A predsa všetka tá náročnosť prináša so sebou aj niečo krásne. Prináša skúsenosť odpustenia, ktorá spôsobuje radosť a vzbudzuje nádej. Pomáha k návratu do Otcovho objatia. A mnohým kňazom dáva ešte jedno – možnosť byť viac ako inokedy s inými kňazmi.
Kňazské vzťahy
Martin Kramara 31.12.2019

Ak chceš mier, chystaj mier

Si vis pacem, para bellum! Ak chceš mier, chystaj vojnu! 
Ak chceš mier, chystaj mier
Ľudovít Malík 10.12.2019

Príkaz lásky

Keď v piatok 6. decembra nastal výbuch bytovky v Prešove, bol som ďaleko od internetu. Titulky, že sa niečo udialo, som si všimol až neskoro popoludní a správy som si prečítal až večer.
Príkaz lásky
Jozef Kozák 03.12.2019

Dvojnásobne lepší

Kam by som ešte chcel ísť? Chcel by som vidieť svoje adoptívne deti v Kamerune. Rehoľná sestra sa na mňa po tomto vyznaní usmiala a opýtala sa ma: „A ste na to pripravený? Nemyslím finančne, ale ľudsky a kresťansky. Viete, tá krajina ponúka veľa krásneho. No sú miesta, kde sa vám môže stať, že vás vaša viera v Ježiša môže stáť aj život. Viem o čom hovorím, žila som tam.“
Dvojnásobne lepší