Martin Kramara 24.10.2023

To podstatné pre spravodlivosť

Čo môžeme urobiť, aby bolo na svete viac spravodlivosti? Je nespočet spôsobov, ako sa angažovať. Fandím každému, kto v malej či veľkej konkrétnej oblasti nášho sveta urobí, čo je v jeho silách, aby tam vniesol viac spravodlivosti.
To podstatné pre spravodlivosť
Ľudovít Malík 17.10.2023

Zmierenie pre novú epochu

Násilie, vojny a nenávisť čoraz viac zachvacujú svet. Pápež František už roky hovorí o tretej svetovej vojne a pezzi, čo by sa dalo preložiť ako rozkúskovaná vojna. Jeho slová sa napĺňajú a nikto dnes netuší, ako dlho to všetko potrvá. Sme skutočne, ako viacerí hovoria, svedkami nie epochálnych zmien, ale zmeny epochy.
Zmierenie pre novú epochu
Jaroslav Šebek 10.10.2023

Rizikom je človek

Rovnako ako u mnoho iných vecí môžeme aj v moderných technológiách vidieť pozitíva. Napríklad v možnosti virtuálnych kontaktov so vzdialenými priateľmi či v získavaní informácií. Môžu tiež podporiť kreativitu, čo potvrdzuje množstvo podnikateľských projektov v kyberpriestore. Premenil sa vďaka nim aj svet médií.
Rizikom je človek
Ivan Šulík 03.10.2023

Quo vadis, Slovensko

Po únavnej, vulgárnej a nenávistnej predvolebnej kampani ani predčasné voľby mnohým nepriniesli vytúžený výsledok. Pretože sa nerozhodovali za niekoho, ale proti niekomu. Je to dôsledok dlhodobo živeného negativizmu, ktorý naočkoval celú spoločnosť a vznešené ciele premenil na žabomyšie vojny.
Quo vadis, Slovensko
Mária Borovská 19.09.2023

Boh sa z rodín raduje

Boh mal radosť z každého diela, ktoré urobil, ale zo stvorenia ľudského rodu sa radoval priam nesmierne. Videl, že to, čo urobil, bolo „veľmi dobré“, ako dosvedčuje Písmo.

Boh sa z rodín raduje