Marek Šmid 15.03.2022

Jedna skrytá vec

Mojim malým vnukom sa páči pesnička od Mira Žbirku Dr. Jekyll a Mr. Hyde. Pamätáte sa? Dr. Jekyll, Mr. Hyde, chodia stále sami, jeden bozky rozdáva, druhý zasa rany. Dr. Jekyll, Mr. Hyde, každý z nich je iný, obaja však rovnako riadia moje činy. Ako ťažko by sme mohli súdiť zlo a dobro v človeku, i keď ho vieme rozpoznať. A na obrazovkách, sieťach a v tlači vnímame už týždne dve strany – Rusko a Ukrajinu, Mr. Hyde, Dr. Jekyll.
Jedna skrytá vec
Marta Králiková 08.03.2022

Prijatie a domov

Po večerných telefonátoch s kolegyňami, ktoré pracujú na ukrajinsko-slovenských hraniciach, pozorujem svoje ťaživé myšlienky. Myslím na matky čakajúce s deťmi na hraniciach, na rodičov a najmä otcov, ktorí vyprevadili svoje deti do neznáma.
Prijatie a domov
Ľudovít Malík 01.03.2022

Sčítanie ako výzva

Sčítanie obyvateľstva je dôležitou udalosťou nielen pre tých, ktorí majú radi štatistiku a matematiku. Je dôležité pre štát, spoločnosť a aj Cirkev. Môžeme si povedať, že ide „len“ o čísla, no sú to čísla, v ktorých zároveň dokážeme vidieť trendy rozličného charakteru.
Sčítanie ako výzva
Martin Kramara 22.02.2022

Ešte burger

Často počuť, že Cirkev a katolícka viera by sa mali prispôsobiť dobe. Ľudia by vraj neodchádzali, keby sa im vychádzalo v ústrety. Keby sa v niečom ustúpilo z požiadaviek, ktoré už dnešný človek nechce plniť. Načo musí mať krstný rodič birmovku? Načo má byť sobášený v kostole? Načo má chodiť k sviatostiam?
Ešte burger
Jozef Kozák 15.02.2022

Koľko platím

„Nebojte sa, bude to so zľavou,“ prihovorila sa ku mne recepčná a už si zapisovala termín objednávky pre moju mamku. Rozhodol som sa, že jej zaplatím nejakú procedúru v kozmetickom salóne. Ale tie ceny za hodinu starostlivosti o pleť boli pre mňa nečakané. Hoci, pravdupovediac, fotografie pred a po na instagrame kozmetičiek vyzerajú neskutočne.
Koľko platím