Martin Kramara 21.09.2021

Vyznanie a povzbudenie viery

V Košiciach na Štadióne Lokomotíva bola chvíľa na oddych. Sadol som si na tribúnu a pozeral, ako sa štadión plní. Od únavy som zadriemal. Zobudila ma čínska novinárka, ktorá na tribúne podo mnou robila rozhovor s dobrovoľníkom.
Vyznanie a povzbudenie viery
Marek Šmid 13.09.2021

Idem do krajiny hrdinských vyznávačov viery

V nedeľu 12. septembra pristál na malom bratislavskom letisku pápež František - človek, ktorého počúva celý svet s úctou. Prvý prejav mal na ekumenickom stretnutí na bratislavskej nunciatúre. Na svojej pôde, pre iných než svojich. 

Idem do krajiny hrdinských vyznávačov viery
Ivan Šulík 07.09.2021

Keď málo znamená viac

Pápež Ján XXIII., ktorý na prekvapenie všetkých zvolal Druhý vatikánsky koncil, zdôrazňoval, aby sme dokázali zachytiť znamenia časov, aby sme správne interpretovali osobné i svetové dejiny. Takýmto znamením doby je aj v mnohých smeroch výnimočná návšteva pápeža Františka na Slovensku.
Keď málo znamená viac
Juraj Tóth 31.08.2021

Impulz na zmenu

Končí sa leto. Septembrom sa začína škola. Budeme schopní preniesť si načerpaný letný oddych do všedných dní plných práce a školy?
Impulz na zmenu
Jozef Kozák 24.08.2021

Tak vlastne prečo príde?

Nielen novinári si kladú s blížiacou sa návštevou pápeža Františka rôzne otázky. Napríklad aj: Čo pre našu krajinu znamená pápežova návšteva? Ako jeho cesta k nám zapadá do kontextu jeho predchádzajúcich ciest? Prečo si vybral práve Slovensko?
Tak vlastne prečo príde?