Marek Šmid 20.07.2021

K podstate chodenia do kostola

Keď som bol o dosť mladší, pozval som spolužiačku na rande. Bývala v paneláku, okolo ktorého boli zase len paneláky a mŕtve rameno. Začalo sa to tak, že sa ma v triede spolužiačka spýtala, či by sme spolu mohli chodiť, keď som voľný.
K podstate chodenia do kostola
Martin Kramara 13.07.2021

Potešenie a radosť z návštevy

Dostal som nezvyčajný podnet od známeho, ktorý onedlho oslávi narodeniny. Namiesto darčekov si od priateľov želal, aby prispeli na detskú nemocnicu. Chcel som mu kúpiť dobré víno alebo ho pozvať na večeru. Namiesto toho som teda poslal zopár eur na pomoc chorým do krajiny, v ktorej si mnohí nemôžu dovoliť zdravotnú starostlivosť.
Potešenie a radosť z návštevy
Ľudovít Malík 06.07.2021

Tešme sa z dovoleniek

Konečne je tu obdobie prázdnin a dovoleniek. Dočkali sme sa. A musím povedať, že ich potrebujeme všetci, rodičia i deti. Dištančné vzdelávanie bolo síce fajn a pred takými 20 rokmi by nebolo vôbec možné, ale zároveň to bolo veľmi vyčerpávajúce obdobie pre všetkých.
Tešme sa z dovoleniek
Jozef Kozák 29.06.2021

Nestačí poslať peniaze

Keď sa začne silná búrka, spomeniem si na leto u starých rodičov. Ako sa rýchlo zmenili priority. Najprv z dvora stiahli vnúčatá, potom odniesli do bezpečia kurčatá. A keď už zmoknutí do nitky vbehli do domu, vytiahli hromničku, zapálili ju, všetci sme si kľakli a spolu sa modlili.
Nestačí poslať peniaze
Marek Šmid 22.06.2021

K suchým anglickým vtipom

Dostal som od priateľa jeden takýto suchý anglický joke: „Jean, podaj mi, prosím, pohár vody.“ „Nech sa páči, pane.“ „Ďakujem, Jean.“ Keď sa to zopakovalo sedemkrát: „Jean?“ „Áno, pane?“ „Zavolaj hasičov, toto sami neuhasíme.“
K suchým anglickým vtipom