Ľudovít Malík 05.01.2021

Nenávisť nás nezachráni

Rok 2020 sme uzavreli s koronavírusom a aj na začiatku nového roka nás táto infekčná choroba stále sprevádza; a minimálne niekoľko mesiacov ešte bude. Určite ste si všimli, že to vyvoláva rozličné reakcie v celej našej spoločnosti - od rodín cez firmy po vládu.
Nenávisť nás nezachráni
Juraj Tóth 08.12.2020

Znamenia na nebi

Už dlhšie sa zamýšľam, či to, čo sa deje na nebi, v astronómii, je zaujímavé a relevantné pre náš každodenný život. Je dôležitejšia politika a problémy Slovenska a celého sveta v porovnaní s tým, čo sa deje vo vesmíre?
Znamenia na nebi
Jozef Kozák 01.12.2020

Až sa skončí Advent

„A keď raz odovzdám svoj úrad, plánujem, že budem žiť ako páter František Paňák,“ zvykol hovorievať náš emeritný arcibiskup Alojz Tkáč. Pátra Paňáka som nikdy osobne nestretol, ale z rozprávania viem, že tento jezuita bol známy ako veľký spovedník v Dóme sv. Alžbety.
Až sa skončí Advent
Marek Vaňuš 24.11.2020

Čakanie na vakcínu

Čoraz častejšie sa v poslednom období hovorí o konečnom riešení epidémie až s príchodom účinnej vakcíny. Ba sledujeme i prvé lastovičky v správach, ktoré v tomto smere dávajú nádej.
Čakanie na vakcínu
Ľudovít Malík 17.11.2020

Závan normálnosti

Keď v stredu 11. novembra Tlačová kancelária Konferencie biskupov Slovenska oznámila, že v decembri príde na Slovensko vatikánsky štátny sekretár Pietro Parolin, bolo to pre mňa trochu prekvapivé, ale zároveň som sa tomu potešil.
Závan normálnosti