Jozef Kozák 24.08.2021

Tak vlastne prečo príde?

Nielen novinári si kladú s blížiacou sa návštevou pápeža Františka rôzne otázky. Napríklad aj: Čo pre našu krajinu znamená pápežova návšteva? Ako jeho cesta k nám zapadá do kontextu jeho predchádzajúcich ciest? Prečo si vybral práve Slovensko?
Tak vlastne prečo príde?
Marek Šmid 17.08.2021

K našim ilúziám

Známy teoretický fyzik Stephen Hawking raz vyhlásil, že najväčším nepriateľom poznania nie je ignorancia, ale ilúzia poznania. Zaujalo ma to. Akosi vo všeobecnosti cítim, že klamná vedomá predstava o čomkoľvek je horšia, než samotná nevedomosť alebo nedostatok zdravej empatie, pretože je príčinou neschopnosti vnímať pravdivý obraz o veciach, ľuďoch, udalostiach, vzťahoch.
K našim ilúziám
Ľudovít Malík 10.08.2021

Autoritou už nie je ani pápež

Návšteva Svätého Otca Františka sa nezadržateľne blíži. O mesiac, ak sa nič vážne nestane, pristane na letisku v našom hlavnom meste. Možno ste už aj „prejedení“ množstvom článkov a informácií o jeho pobyte, možno sa rozčuľujete nad podmienkami, ktoré stanovil štát pre tých, ktorí sa s ním chcú stretnúť, a možno ste už dokonca apatickí.
Autoritou už nie je ani pápež
Jozef Kozák 03.08.2021

Fakultatívny výlet pre pápeža

Zvykli sme si na to, že po prílete do letoviska nám cestovná kancelária ponúkne osobné stretnutie. Delegát nás oboznámi s potrebnými informáciami, odovzdá nám kontakt na seba a popritom ponúkne katalóg fakultatívnych výletov.
Fakultatívny výlet pre pápeža
Juraj Tóth 27.07.2021

Pápež prichádza

O necelé dva mesiace príde na Slovensko pápež. Ako sa na jeho návštevu pripraviť, čo od neho samotného očakávať? Predpokladám, že vzplanú zbytočné negatívne vášne, či na strane sekulárnych médií, alebo aj medzi veriacimi.
Pápež prichádza