Jozef Kozák 09.02.2021

Nič mi nevychádza

„Pán farár, pozrite sa, čo mi dnes vyskočilo ako spomienka. Fotografia z nášho minuloročného farského plesu. Som veľmi smutná. Nič z toho, čo som si plánovala, na čo som sa tešila, mi nevychádza,“ napísala mi jedna moja farníčka a čakala na odpoveď.
Nič mi nevychádza
Ľudovít Malík 02.02.2021

História je cesta, ktorú čítame v celosti

Uplynulý týždeň sa v San Franciscu v USA odohrala udalosť, ktorá je vzorovým príkladom súčasnej tzv. cancel culture, čo by sme mohli voľne preložiť ako kultúra vymazávania.
História je cesta, ktorú čítame v celosti
Juraj Tóth 26.01.2021

Vesmírne misie

Niekedy je prospešné pre naše psychické zdravie zamerať zrak a myseľ aj na vzdialenejšie horizonty ako na každodenné problémy. Okrem očakávania Božieho kráľovstva môžeme medzičasom preskúmavať vesmír.
Vesmírne misie
Martin Kramara 19.01.2021

Ticho. Slovo. Jednota

Týždeň modlitieb za jednotu kresťanov nemôže tento rok prebiehať tak ako zvyčajne. Mnohé stretnutia, ekumenické bohoslužby a následné spoločné rozhovory sa pre pandémiu neuskutočnia. Ako iné veci, aj táto iniciatíva sa presúva viac do elektronického sveta.
Ticho. Slovo. Jednota
Jozef Kozák 12.01.2021

Budem tam s nimi

„Nebudem môcť hovoriť, ale budem tam. Nebudem niekým privilegovaným, ale jedným z nich. Chcem byť medzi nimi ako Kristov posol, ktorý nie slovom, ale skôr skutkom a svojou prítomnosťou im bude kázať evanjelium...“ napísal si do svojho denníka emeritný arcibiskup Alojz Tkáč, keď v roku 1977 nastúpil ako kňaz bez štátneho súhlasu pracovať ako vodič električky v Košiciach.
Budem tam s nimi