Ľudovít Malík 05.05.2020

Eucharistia je dar

Situácia je bezprecedentná. Nikto z politikov nevie presne, čo má robiť. A tak jedni viac, druhí menej sa snažia počúvať odborníkov a rozum, aj keď niekde prevažujú peniaze. A v Cirkvi sa k rozumu pripája aj viera.
Eucharistia je dar
Juraj Tóth 28.04.2020

Naozaj vstal?

Niektorí z nás už skoro aj zabudli, že nejaká Veľká noc vôbec bola. Žijeme bežný, takmer už normálny život. Dokonca nám svitá nádej na uvoľňovanie opatrení proti koronavírusu. Stále však môže rezonovať otázka: Naozaj vstal Ježiš z mŕtvych? Záleží na tom? Čo to mení, či vstal, alebo nie?
Naozaj vstal?
Martin Kramara 21.04.2020

Nemo resideo

Táto latinská fráza sa v rôznych podobách stala heslom špeciálnych jednotiek. Prípadne aj súčasťou sľubu, ktorý ich členovia skladajú. „Leave no man behind.“ Nenechám za sebou nikoho z oddielu. O postoji, ktorý sa pre vojakov stal otázkou cti, sme videli nejeden oscarový film. Ak niekto zostal pozadu, zranený, alebo zajatý, vrátili sa poňho. Aj keď to bolo nesmierne náročné.
Nemo resideo
Jozef Kozák 06.04.2020

Ešte bol ďaleko

Ešte sme ďaleko od „normálneho“ života, lebo ani to, čo sme žili predtým, normálne nebolo. Nebojme sa však. Otec nás už zazrel a ide nám oproti.
Ešte bol ďaleko
Tibor Macák 31.03.2020

Zobuď sa, Pane!

Požehnanie Urbi et orbi je udalosť, ktorú zvyčajne prenášajú televízne a rozhlasové stanice do všetkých kútov planéty na Veľkú noc a Vianoce, po zvolení nového pápeža, alebo počas Svätého roka. Svätopeterské námestie vo Vatikáne býva vtedy plné ľudí rozličných národov, rás, kultúr, ale aj náboženstiev.
Zobuď sa, Pane!