Jozef Kozák 02.09.2020

Číslo nestačí

Na prvej hodine sa zvyknem svojich žiakov pýtať: „Čo pekné ste videli, zažili počas týchto prázdnin?“ A nemusíte pochybovať o tom, že v tom momente deťom slovná zásoba nechýba.
Číslo nestačí
Ľudovít Malík 25.08.2020

Neznáma jeseň

Tak, a končí sa nám obdobie prázdnin a dovoleniek. Verím, že ste ho prežili dobre a oddýchli ste si. „Určite“ sa už nemôžete dočkať návratu do práce a deti ku školským povinnostiam.
Neznáma jeseň
Martin Kramara 18.08.2020

Čas vo väzení

Slovenská redakcia Vatikánskeho rozhlasu ponúkla na svojej stránke podcast o knihe, na ktorej vydanie sa už teším. Jej autorom je austrálsky kardinál George Pell, ktorý strávil 13 mesiacov vo väzení pre obvinenie zo zneužívania.
Čas vo väzení
Tibor Macák 11.08.2020

Kristova krv v plameňoch

Opäť raz horelo v katolíckom kostole. Iba štyri dni po úmyselnom založení požiaru vo francúzskom Nantes, ktorý kompletne zničil vzácny organ, neznámy páchateľ podpálil v katedrále hlavného mesta Nikaraguy Kaplnku Kristovej krvi a v nej takmer štyristoročný drevený kríž.
Kristova krv v plameňoch
Jozef Kozák 04.08.2020

Vrch premenenia Pána v Sampore

Mojich 94 hodín v Kláštore Premenenia Pána v Sampore ubehlo aj tento rok veľmi rýchlo. Keď som sa vrátil domov, jeden z mojich známych ma hneď zasypal otázkami: „A v čom si sa za ten čas zlepšil? Vidíš nejakú zmenu?“
Vrch premenenia Pána v Sampore