Marek Šmid 08.02.2022

Svätého Valentína

Na portáli obchodnej platformy Picody sa objavil prieskum, týkajúci sa významu sviatku svätého Valentína. Pretože prieskum mal komerčný cieľ, zodpovedali mu aj položené otázky: aké darčeky by si Slováci od svojich polovičiek na Valentína priali. U žien to boli kvety, výlet za mesto a večera v reštaurácii. Pre mužov je vraj skvelým darčekom športové príslušenstvo či dovezené jedlo. Naopak, najhoršie valentínske darčeky boli podľa žien peniaze, elektronika či stolné hry. Muži nechcú dostať dovezené jedlo, plyšovú hračku alebo pohľadnicu.

Svätého Valentína
Martin Kramara 01.02.2022

Zvyky a zdroje zatvorených

Pri slovách lockdown a karanténa mi prichádzajú na myseľ dvaja ľudia, ktorých príbehy ma pobavili. Jeden z hostí televíznej relácie rozprával o svojom otcovi, ktorý sa ani počas lockdownu nevzdal zvyku urobiť 10 000 krokov denne. Dokázal ich spraviť aj doma, medzi kuchyňou a obývačkou. Druhý bol môj známy, ktorý musel ísť do karantény.
Zvyky a zdroje zatvorených
Ľudovít Malík 25.01.2022

Potrebujeme zasvätených

Druhý február je v našej rodine sviatkom, oslavujeme narodenie nášho najstaršieho syna. Ale nezabúdame ani na cirkevný sviatok Obetovania Pána, s ktorým je spojený Deň zasväteného života. Pamätám si dobre, ako tento deň slávili zasvätení spolu s pápežom svätou omšou vo vatikánskej bazilike. Vždy to bola silná chvíľa.
Potrebujeme zasvätených
Jozef Kozák 18.01.2022

Slepá ulica

Nie je nezvyčajné, že pri jazde autom vojdeme do slepej uličky. Niekedy si nevšimnime včas označenie. Inokedy uveríme, že cestu dobre poznáme, že ju prejdeme s úplnou ľahkosťou a všetkých prekvapíme dobrou skratkou.
Slepá ulica
Ľudovít Malík 11.01.2022

Ekumenizmus krvi

Náboženská sloboda sa porušuje v  tretine krajín sveta, uvádza za rok 2021 správa pápežskej nadácie ACN – Pomoc trpiacej Cirkvi o náboženskej slobode vo svete. Tá istá správa uvádza, že kresťania sú najprenasledovanejšou náboženskou skupinou na svete. Denne vo svete zomrie jedenásť kresťanov hlásiacich sa k viere v Ježiša Krista.
Ekumenizmus krvi