Ivan Šulík 21.05.2024

Od slov k atentátu

Keď sme sa v stredu ráno 15. mája na Námestí sv. Petra vo Vatikáne započúvali do slov katechézy pápeža Františka, priblížil v nej kontext legendárneho Hymnu na lásku.
Od slov k atentátu
František Kavecký 14.05.2024

Nezabudnime na odpustky

Svätý Otec František vydal 9. mája bulu o vyhlásení Jubilea 2025. Rím sa tak stane cieľom cesty miliónov pútnikov, ktorí budú chcieť čerpať zo studnice milostí spravovaných Cirkvou.
Nezabudnime na odpustky
Viliam Dobiáš 14.05.2024

Skúsenosť s ohrozením škôl by mohla zobudiť kompetentných

Vyčítame politikom, že jedno hovoria, a druhé robia. Krutá pravda je, že sa to netýka len ich, ale nás všetkých. Od začiatku komunistickej periódy našich dejín máme v krvi dvojtvárnosť. Vďačíme za ňu dedičstvu totality, ktoré nás morálne pokazilo.
Skúsenosť s ohrozením škôl by mohla zobudiť kompetentných
Martin Kramara 07.05.2024

Ako človeka vnímajú médiá?

Všimli ste si, čo sa stane, keď prvý raz kliknete na internetovú stránku liberálnych – konzervatívnych – bulvárnych – akých len chcete – médií?
Ako človeka vnímajú médiá?
Juraj Tóth 07.05.2024

O guľatosti Zeme

V uplynulých dňoch sa v médiách riešilo, či je Zem guľatá. Pre mňa, ako astronóma, je to úsmevné. Skôr to je spoločenský problém. Ako vlastne vieme, čo je pravda a o čom ešte vo verejnom rozhlase a televízii diskutovať? A umožniť ľuďom spochybňujúcim fakty prístup do verejných médií?
O guľatosti Zeme