Ľudovít Malík 06.07.2021

Tešme sa z dovoleniek

Konečne je tu obdobie prázdnin a dovoleniek. Dočkali sme sa. A musím povedať, že ich potrebujeme všetci, rodičia i deti. Dištančné vzdelávanie bolo síce fajn a pred takými 20 rokmi by nebolo vôbec možné, ale zároveň to bolo veľmi vyčerpávajúce obdobie pre všetkých.
Tešme sa z dovoleniek
Jozef Kozák 29.06.2021

Nestačí poslať peniaze

Keď sa začne silná búrka, spomeniem si na leto u starých rodičov. Ako sa rýchlo zmenili priority. Najprv z dvora stiahli vnúčatá, potom odniesli do bezpečia kurčatá. A keď už zmoknutí do nitky vbehli do domu, vytiahli hromničku, zapálili ju, všetci sme si kľakli a spolu sa modlili.
Nestačí poslať peniaze
Marek Šmid 22.06.2021

K suchým anglickým vtipom

Dostal som od priateľa jeden takýto suchý anglický joke: „Jean, podaj mi, prosím, pohár vody.“ „Nech sa páči, pane.“ „Ďakujem, Jean.“ Keď sa to zopakovalo sedemkrát: „Jean?“ „Áno, pane?“ „Zavolaj hasičov, toto sami neuhasíme.“
K suchým anglickým vtipom
Ľudovít Malík 15.06.2021

A keď to nezvládnu?

Je tu obdobie kňazských vysviacok. Novokňazov síce nie je veľa, ale dobrého nikdy veľa nebýva. Je to však aj logické, menší počet narodených detí znamená menej kňazov. Ale nebudem v komentári riešiť množstvo novokňazov.
A keď to nezvládnu?
Martin Kramara 08.06.2021

Nedávno a neďaleko

Keď som pred nedeľným Anjel Pána z Vatikánu čakal v prekladateľskom štúdiu, moju pozornosť v slúchadlách upútal taliansky komentátor, ktorý rozprával o novej blahoslavenej. Mária Laura Mainettiová, rehoľná sestra zabitá pred 21 rokmi v Taliansku rukami troch dievčat, ktoré vtedy mali sotva 16-17 rokov.
Nedávno a neďaleko