Jaroslav Šebek 30.04.2024

Kontroverzné stretnutie

Prednedávnom prebehla na Pražskom arcibiskupstve v sále kardinála Berana prezentácia knihy mapujúcej údajný pokus o odstránenie prezidenta Zemana z funkcie v dobe jeho choroby pred troma rokmi.
Kontroverzné stretnutie
Ján Lauko 30.04.2024

Misia kresťanských Európanov

Vprvý májový deň si pripomíname dvadsať rokov od vstupu do Európskej únie. Kým sa Slovensko do nej dostalo, muselo prejsť veľkými reformami a tiež procesom, pri ktorom si malo ujasniť, akým smerom sa chce uberať. Či smerom k hospodársky a demokraticky rozkvitajúcemu Západu založenému na kresťanských koreňoch, alebo smerom k perspektívne hluchému postkomunistickému priestoru prekvitajúcemu mafiou a mocensky silnými, no zároveň neschopnými režimami.
Misia kresťanských Európanov
Marek Šmid 23.04.2024

Zbierať sa na muníciu?

Dobrovoľná občianska zbierka, ktorá znamená použitie súkromných zdrojov s cieľom dodať muníciu na sebaobranu Ukrajiny, sa stala otázkou morálky i medzinárodného práva. Je z týchto hľadísk v poriadku?
Zbierať sa na muníciu?
Martin Kramara 16.04.2024

Dôstojnosť verzus bláznovstvo

Keď pred štyrmi rokmi Vatikán zverejnil encykliku Fratelli tutti, pamätám si diskusie ohľadom vojny, ktorú tam pápež zásadne odmietol.
Dôstojnosť verzus bláznovstvo
Marek Šmid 16.04.2024

Zlo na stromoch ľudského srdca

Začlenenie práva na potrat ako nového ľudského práva do Charty základných práv Európskej únie je výzva Európskeho parlamentu vyslaná štátom Únie vo štvrtok 11. apríla.
Zlo na stromoch ľudského srdca