Jozef Kozák 07.07.2020

Ak by som sa druhý raz narodil

Cestou z primičnej svätej liturgie sa u mňa na fare zastavil môj známy. Bol plný krásnych zážitkov a priateľských stretnutí. Podelil sa so mnou o myšlienky z kázne i o spomienky z detských rokov novokňaza. Hovoril dlho bez prestávky a ja som ho so záujmom počúval. Z celého jeho nie krátkeho monológu ma zaujali dve skutočnosti.
Ak by som sa druhý raz narodil
Tibor Macák 30.06.2020

Pandémia naša každodenná

Emeritný pápež Benedikt XVI. nedávno prišiel celkom nečakane do rodného Bavorska. Bola to mimoriadne emocionálna návšteva jeho staršieho 96-ročného brata Georga, ktorý už takmer slepý leží ťažko chorý v Regensburgu, a očividne ju emeritný pápež absolvoval hneď pri prvej príležitosti, ako sa otvorili pre pandémiu koronavírusu zatvorené hranice.
Pandémia naša každodenná
Martin Kramara 23.06.2020

Aké problémy riešime?

Z času na čas nie je zlé sa porozhliadnuť a všimnúť si, aké problémy rieši svet za hranicami našej vlasti.
Aké problémy riešime?
Ľudovít Malík 16.06.2020

História sa opakuje

Náš stĺpček na komentár je síce malý, no napriek tomu vám chcem ponúknuť pohľad na dve udalosti - jednu zo sveta a jednu z domova.
História sa opakuje
Juraj Tóth 09.06.2020

Vesmír X

V sobotu 30. mája sa uskutočnil štart vesmírnej lode Dragon 2 s ľudskou posádkou. Dvojica astronautov NASA bezpečne vyštartovala z Floridy a na druhý deň sa spojila s Medzinárodnou vesmírnou stanicou, ktorá obieha okolo Zeme vo výške viac ako 400 kilometrov. Tam ich už čakala trojica kozmonautov a astronautov, ktorí majú momentálne na stanici službu. Čo je na tejto udalosti zaujímavé, keď do vesmíru sa dnes lieta takmer rutinne?
Vesmír X