Juraj Tóth 19.10.2021

Nobelova cena, nechceme viac?

Minulý týždeň sme na Slovensku privítali vzácneho hosťa, 81-ročného profesora Kipa Thorna, laureáta Nobelovej ceny za fyziku. Cenu dostal v roku 2017 za podiel na objavení gravitačných vĺn, ktoré pred viac ako sto rokmi predpovedal Einstein. Neveril, že by sa mohli niekedy aj dokázať. Ich meranie je mimoriadne náročná vec. Ale po dlhoročnom úsilí sa to nakoniec podarilo. V roku 2015 sa pozorovali gravitačné vlny zo vzdialeného splynutia dvoch čiernych dier.

Nobelova cena, nechceme viac?
Michal Vivoda 14.10.2021

Účinky pohoršenia zakryme našou láskou a príkladom

Isto jestvujú pravidlá a nemenné pravdy viery a mravov, ktoré platia všeobecne, no ich aplikácia si vyžaduje jemnú pastoračnú múdrosť a skúsenosť.

Účinky pohoršenia zakryme našou láskou a príkladom
Jozef Stankovský 14.10.2021

Zvon z Bojnej rozozvučal Vatikán

Počas generálnej audiencie 22. septembra v Aule Pavla VI. vo Vatikáne bol ako poďakovanie za návštevu Slovenska do rúk pápeža Františka odovzdaný dar v podobe symbolu počiatkov kristianizácie Slovenska.
Zvon z Bojnej rozozvučal Vatikán
Erika Hlivjaková 14.10.2021

Služba dobrovoľníka dáva oveľa viac

Ak sa hovorí, že každý človek je originálny, tak potom o Svätom Otcovi to platí dvojnásobne. Jednoduchosť, skromnosť, pokora i priamosť sú azda najvýstižnejšie atribúty charakterizujúce hlavu Katolíckej cirkvi, ktoré človeka povzbudia zmeniť sa. Stretnutie s ním je celoživotným zážitkom. Ochota pomôcť a túžba duchovne obohatiť vlastný kresťanský život ma motivovali zapojiť sa do dobrovoľníckych aktivít.
Služba dobrovoľníka dáva oveľa viac
Marek Šmid 12.10.2021

Humor a kompas

Pápež František nás akosi vyprovokoval svojím humorom k životu. Aj nearchaickými slovami, aké používa. Keď na audiencii povie, že sa modlí, aby sa Cirkev nestala muzeálnou inštitúciou. Alebo že sloboda je pre nás neustálou výzvou. Je taký reálny vo svete polarizovanom na extrémy progresu a extrémy obrany proti nemu. Nechcem politizovať, a tak si radšej dovolím v tejto súvislosti trocha humoru.
Humor a kompas