Tomáš Jellúš SJ 04.06.2020

Čítajme, čo je nám osožné

V Katolíckej cirkvi vychádzame zo života Ježiša, ako je nám predostretý v evanjeliu, čo v preklade znamená dobrá zvesť. Žiadne iné nové zjavenie nebude, všetko je zahrnuté v ňom a v Tradícii Cirkvi, ktorá ho sprostredkuje ďalším generáciám ako dedičstvo otcov. 

Čítajme, čo je nám osožné
Ľudovít Malý 04.06.2020

Európa, oživ svoje korene

Nájde Syn človeka vieru na pôde starobylej kresťanskej tradície našej Európy? Je to otvorená otázka poukazujúca na hĺbku a dramatickosť jednej z najvážnejších výziev, ktorej čelí Cirkev v súčasnosti. 
Európa, oživ svoje korene
Jozef Kozák 02.06.2020

Zostaňte doma 2

Nie, nie je to názov nového katastrofického filmu a ani maľovanie čerta na stenu. Je to len trpká myšlienka, ktorá sa mi vďaka našim médiám a časti novinárov občas dostáva do mysle. Prichádza vždy vtedy, keď čítam niektoré komentáre alebo len názvy článkov, ktoré posielajú kresťanské hodnoty či samotného aktívne žijúceho kresťana do zabudnutia.
Zostaňte doma 2
Tibor Hajdu 28.05.2020

Ohlásenie prekážky je povinnosť

Oznámenie prítomnosti manželskej prekážky má svoje opodstatnenie. Môže sa stať, že jeden zo snúbencov sa nachádza v okolnostiach, ktoré bránia ustanoveniu spoločenstva celého života a prijatiu jeho cieľov. Hovoríme im zneplatňujúce manželské prekážky. 
Ohlásenie prekážky je povinnosť
Mária Bilá 26.05.2020

Editoriál 22/2020

Radi putujete? Toto leto síce kolektívnym púťam priať nebude, individuálnu či rodinnú si však môžete spraviť; napríklad k bratislavskej Panne Márii Snežnej, ktorá chráni hlavné mesto minimálne od čias moru (strany 16 – 17). Alebo sa pri čítaní pútavej reportáže Martiny Grochálovej dajte aspoň v predstavách preniesť do benediktínskeho kláštora v Rüdesheime nad Rýnom, ktorý sa spája so zaujímavou sväticou Hildegardou (strany 10 - 11). 
Editoriál 22/2020