Ján Lauko 13.02.2024

Editoriál 7/2024

Na začiatku minuloročného pôstu sme vás pozvali obetovať ho za pokoj na Ukrajine. Aj tento rok by sme vás chceli povzbudiť obetovať pôstnu prípravu na konkrétny úmysel. A to za zlepšenie vzťahov. Či už v našich rodinách, spoločnosti, Cirkvi, ale i v politike.
Editoriál 7/2024
Peter Staroštík 10.02.2024

Ďalší deň sa začínal po západe slnka

Pre koho je určená sobotná omša s nedeľnou platnosťou a čo je to vigília?
IVANA, STREDNÉ SLOVENSKO

Ďalší deň sa začínal po západe slnka
Monika Šimoničová 06.02.2024

Editoriál 6/2024

Pri príprave tohto „manželského“ čísla KN som spomínala na svoj svadobný deň. Večer predtým bolo všetko nachystané, premyslené, načasované, tip-top. Ráno nám pre vysoké horúčky vypadol dohodnutý sobášiaci kňaz, dve hodiny pred obradom stále neboli pripravené stoly, aby sme si ich mohli ozdobiť, cestou sa zosypali škatule s koláčmi a počas programu pre hostí mi pri scénke úplne vypadol text.
Editoriál 6/2024
Ľudovít Malík 06.02.2024

Manželstvu sa učíme stále

Keď ma šéfredaktor Ján Lauko poprosil o komentár k téme manželstva, povedal som si, že toto je vážna téma. Čo ja k tomu vôbec môžem napísať? Po dlhšom uvažovaní som nadobudol pocit, že o manželstve bolo povedané už všetko, že už k tomu nie je čo dodať. Ako poznamenala moja manželka, manželstvo je potrebné už len žiť. A má pravdu. Je tu ale jeden, pre niekoho malý a pre iného veľký otáznik: ako?
Manželstvu sa učíme stále
Štefan Fábry 03.02.2024

Veľkosť tajomstva oslavuje veľké Amen

Chcel by som vedieť, či je správne, ak sa na svätej omši po premenení Božieho tela a krvi spieva „Amen“ na jednej omši trikrát a na inej len jedenkrát. Je v tom nejaké pravidlo podľa toho, o akú nedeľu cez rok ide, či podľa sviatku? Majú to kantori zjednotené?
PETER, VÝCHODNÉ SLOVENSKO

Veľkosť tajomstva oslavuje veľké Amen