Miloš Marek 03.03.2022

Kňaz Ľudovít Hollý bol muž činu

Na začiatku novembra minulého roka sme si pripomenuli sté výročie narodenia Ľudovíta Hollého, ktorý značnú časť kňazského života prežil vo farnosti Moravany nad Váhom.
Kňaz Ľudovít Hollý bol muž činu
Róbert Majzlík 03.03.2022

Vranovskí študenti sa vzdelávali v Španielsku

Žiaci Cirkevnej spojenej školy vo Vranove nad Topľou sa od 7. do 11. februára zúčastnili v meste Crevillent v provincii Alicante na výmennom pobyte v rámci programu Erasmus+.
Vranovskí študenti sa vzdelávali v Španielsku
Ivan Šulík 01.03.2022

Editoriál 9/2022

Milí naši čitatelia, azda nikto z nás si nedokázal ani len vo sne predstaviť, že by sa raz mohlo stať to, čoho sme svedkami v posledných dňoch na Ukrajine. Táto krajina a jej občania sa stali obeťami „diabolskej logiky zbraní“, ako to povedal Svätý Otec František v nedeľnom príhovore po Anjel Pána.
Editoriál 9/2022
Ľudovít Malík 01.03.2022

Sčítanie ako výzva

Sčítanie obyvateľstva je dôležitou udalosťou nielen pre tých, ktorí majú radi štatistiku a matematiku. Je dôležité pre štát, spoločnosť a aj Cirkev. Môžeme si povedať, že ide „len“ o čísla, no sú to čísla, v ktorých zároveň dokážeme vidieť trendy rozličného charakteru.
Sčítanie ako výzva
Štefan Vícen 24.02.2022

Ježiš pozýva na vytrvalé nasledovanie

Predsavzatia a sebazápory k Pôstnemu obdobiu patria. Koniec-koncov, mali by byť súčasťou kresťanského života, veď v podstate ide o požiadavku nasledovania Krista: „Kto chce ísť za mnou, nech zaprie sám seba, vezme svoj kríž a nasleduje ma“ (Mt 16, 24).
Ježiš pozýva na vytrvalé nasledovanie