Juliana Brezinská-Patúcová 15.05.2020

Panna Mária nás chránila

Mamina prejavená dôvera našej nebeskej Matke sa hlboko vryla do duše dieťaťa. Dievča, ktoré sa symbolicky narodilo pred barbarskou nocou, sa v spomienke vracia do doby, keď z politických dôvodov v rodine pociťovali dôsledky uväznenia otca a jeho bratov, kňaza a rehoľníka. 
Panna Mária nás chránila
Ľubomír Marcina 15.05.2020

V kresťanskej obetavosti nerozlišovala

S vďakou spomínajú v Stredisku evanjelickej diakonie Košeca (SED) na Annu Brtáňovú, kde dožívala posledných šesť rokov jeseň svojho života. 
V kresťanskej obetavosti nerozlišovala
Martin Štofko 14.05.2020

Pozrime sa na situáciu objektívne

Akýkoľvek pretrvávajúci problém sa nedá vyriešiť jednorazovou aktivitou, predajom či rozdaním materiálneho imania. Možno by to na veľmi krátky čas vyriešilo konkrétnu ťažkosť, avšak následne by sa problém ešte zväčšil a už by nebolo čo predať.

Pozrime sa na situáciu objektívne
Peter Hupka 12.05.2020

Aj v čase vírusu možno nachádzať a tešiť sa

Súčasná situácia ohľadom toľko skloňovaného koronavírusu je pre mnohých ľudí čímsi celkom novým. Necítim sa kompetentný na vyjadrenie k štatistikám, niekedy vytrhnutým z kontextu, ani sa venovať ekonomickým dopadom tohto obdobia, ktoré určite prídu. Zaujímavé je skôr sledovať správanie ľudí pod tlakom, ktorý nám každodenne dávkovaný strach prináša.
Aj v čase vírusu možno nachádzať a tešiť sa
Štefan Kováč 08.05.2020

Rezbárstvo je jeho láska

Pod Považským Inovcom, neďaleko vodnej nádrže Duchonka sa nachádza obec Prašice. Žije v nej nenápadný človek, ktorý má pred svojím domom množstvo drevených sôch a plastík. Okrem toho, že Ľubomír Lacika si so svojou manželkou žije obyčajným životom dedinského človeka, venuje sa i rezbárstvu. Jeho diela sú ozdobou ľudovej tvorivosti. 
Rezbárstvo je jeho láska