Anna A. Hlaváčová 21.10.2021

Gotická cesta je otvorená

Z Revúcej a Rožňavy vyrazili 28. augusta priaznivci podujatia, ktorí využili možnosť navštíviť stredoveké kostoly v Kameňanoch, Rákoši, Rybníku, Ratkovej a rotundy v Šiveticiach a Prihradzanoch.
Gotická cesta je otvorená
Štefan Hýrošš 21.10.2021

Sen sa stal skutočnosťou

Interiér filiálneho Kostola sv. Michala, archanjela, v Slovanoch dostal po osemdesiatich piatich rokoch „nové šaty“. Kostol po generálnej rekonštrukcii interiéru a zreštaurovanej výmaľbe slávi v tomto roku 125. výročie vzniku.
Sen sa stal skutočnosťou
Svätého Otca zverujú do svojich modlitieb
Zuzana Artimová 19.10.2021

Editoriál 42/2021

„Mala som farmu v Afrike“ – opakuje niekoľkokrát hlavná hrdinka Karen Blixenová v podaní herečky Meryl Streepovej v úvode filmu Spomienky na Afriku. V tejto jednoduchej vete je síce povedané všetko, ale ako divák – pravdaže – chcete vedieť viac, a preto sa dáte vtiahnuť do deja, teda do životného príbehu dánskej spisovateľky Karen Blixenovej.
Editoriál 42/2021
Juraj Tóth 19.10.2021

Nobelova cena, nechceme viac?

Minulý týždeň sme na Slovensku privítali vzácneho hosťa, 81-ročného profesora Kipa Thorna, laureáta Nobelovej ceny za fyziku. Cenu dostal v roku 2017 za podiel na objavení gravitačných vĺn, ktoré pred viac ako sto rokmi predpovedal Einstein. Neveril, že by sa mohli niekedy aj dokázať. Ich meranie je mimoriadne náročná vec. Ale po dlhoročnom úsilí sa to nakoniec podarilo. V roku 2015 sa pozorovali gravitačné vlny zo vzdialeného splynutia dvoch čiernych dier.

Nobelova cena, nechceme viac?