Štefan Košlab 30.10.2020

Krizma je znakom výnimočnosti

Farnosť Šurianky aktuálne spravovaná excurrendo z Nových Sadov sa 4. októbra dočkala konsekrácie zrekonštruovaného farského Kostola sv. Kataríny a súčasne aj prvej birmovnej slávnosti v zrekonštruovanom interiéri chrámu.
Krizma je znakom výnimočnosti
Eva Kecerová 30.10.2020

Pripomenuli si výročie smrti Štefana Bezáka

Svätou omšou v Kostole Nanebovzatia Panny Márie v Chynoranoch, ktorú slúžil dekan Ján Šimko, farár farnosti, si 10. októbra prítomní farníci pripomenuli 100. výročie úmrtia ich rodáka - kňaza Štefana Bezáka.
Pripomenuli si výročie smrti Štefana Bezáka
Vladimír Thurzo 29.10.2020

Uzdraviť môže len Božie milosrdenstvo

Umelý potrat je veľmi vážne previnenie proti životu, a teda priamo proti piatemu Božiemu prikázaniu. Ani táto situácia však s Bohom nie je neriešiteľná. Treba mu však umožniť, aby do nej mohol zasiahnuť svojou uzdravujúcou a milosrdnou láskou a pomohol tak žene sa z tohto stavu dostať.
Uzdraviť môže len Božie milosrdenstvo
Ján Lauko 27.10.2020

Editoriál 44/2020

Uplynulé dni boli bohaté na udalosti. Naši biskupi poprosili veriacich, aby prijali výzvu zúčastniť sa na celoplošnom testovaní na koronavírus. Zodpovedným prístupom ľudia môžu napomôcť k tomu, aby nám neskolabovalo zdravotníctvo.
Editoriál 44/2020
Ľudovít Malík 27.10.2020

Nenávisť nikdy nevyhrá

Situácia s pandémiou koronavírusu sa v celej západnej Európe zhoršuje. Zdá sa, akoby žiadne opatrenia nemali pozitívny efekt. No jedno sa zmenilo určite, a to postoj ľudí k tejto situácii.
Nenávisť nikdy nevyhrá